8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ساختمان های لاکچری

ساختمان های لاکچری

چرا زمانی که وارد یک خانه می شویم احساس بهتری پیدا می کنیم؟ یا فکر می کنیم چقدر این خانه لاکچری و مدرن است .به چه ساختمان هایی لاکچری می گوییم؟ آپارتمان و ساختمان های لوکس به ساختمان هایی گفته می شود که پا را فراتر از انتظارات می گذارند و دارای فضاهای داخلی و خارجی لوکس و شیک نسبت به ساختمان های معمول هستند. مسلما امکاناتی که در این ساختمان های لاکچری وجود دارد زندگی را به مراتب برای افراد لذت بخش تر و راحت تر می کند.

نمای ساختمان های لاکچری

برای بررسی ویژگی های یک ساختمان لاکچری از نمای آن شروع می کنیم. اولین جلوه بصری در خانه لوکس نمای آن است، که می تواند با کاربر و مخاطب آن ارتباط برقرار کند. مهمترین نکته در طراحی  نما انتخاب سبک طراحی است که یکی از آنها نمای کلاسیک در سبک های مختلف است و مطمئنا با آنها آشنایی دارید. در نمای کلاسیک به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد باعث رسمی شدن بی اندازه و ابهت ساختمان می شود. اینگونه طراحی به دلیل  معماری تقریبا پیچیده و مصالح ساختمانی گران قیمت مانند سنگ های طبیعی مرمر، گرانیت و تراورتن به گونه ای در تصور عموم  یک خانه لاکچری و مخصوص طبقه مرفه جامعه است.

در طراحی نمای مدرن، معماران به گونه‌ای عمل می‌کنند که فرم از پلان تبعیت نکرده باشد و خلاقیت تولید حجم در اولویت قرار گیرد. به همین خاطر ما شاهد ریزه کاری های زیادی نیستیم و تنها تداخل‌ های حجمی، استفاده از نور و سایه و امثال آنها که در مدارس معماری امروزی فراگرفته می‌شود را شاهد هستیم. در طراحی مدرن به ارگانیک بودن و ساده بودن توجه زیادی می شود و علت تمایز آن با نمای کلاسیک حذف شدن تزئینات و ساده تر شدن عناصر نما می باشد. به این نکته توجه کنید که طراحی خارجی ایده آل علاوه بر اینکه بر ارزش اقتصادی ساختمان می افزاید تاثیرات مثبت زیادی در نظرات دیگران در رابطه با آن ساختمان می گذارد، پس یک ساختمان لاکچری حتما دارای نمایی لوکس با تداخل های چشمگیر می باشد.

تصویر 1

ورودی های چشمگیر

درب ورودی یکی از اولین چیزهایی است که وقتی می خواهیم وارد یک خانه شویم نظر ما را به خود جلب می کند و در ساخت ساختمان های لاکچری ورودی درب یک شانس برای ایجاد اولین برداشت از داخل خانه است. طراحی ورودی خانه باید با دیگر قسمت های خانه هماهنگی داشته باشد و از همان بدو ورود چشم بیننده را مسحور کند. ورودی خانه شاید به نظر شما اصلا قسمت مهمی نباشد اما مهمترین عاملی که یک خانه را تبدیل به  خانه ای لوکس می کند همین بخش است که به ویژگی های ورودی بنا اهمیت داده شود. اهمیت طراحی داخلی ورودی به این دلیل است که ذهنیت افراد را در مورد سایر قسمت ها و احساس کلی درباره فضای داخلی شکل می دهد.

تصویر 2

محوطه سازی بیرون خانه

یکی دیگر از عواملی که در لاکچری به نظر رساندن فضای خارجی خانه موثر است داشتن محوطه ایی با چشم اندازی زیبا است. برخی ممکن است از طراحی محوطه سازی برای حیاط جلویی یا حیاط پشتی استفاده کنند، محوطه سازی در خانه های مدرن و لاکچری بر اجزای اضافی مانند تکه های زیبای چوب و سنگ، پاسیو های مینیمالیستی، پیاده رو های ساده و حتی وسایل فلزی و گل و گیاه تکیه دارد.

تصویر 3

روف گاردن (سقف سبز)

روف گاردن یک ایده در طراحی سبک مدرن است که با پیاده سازی آن یک باغ ایده آل را به درون محوطه خارجی خانه خود می آورید. روف گاردن یا سقف سبز علاوه بر زیبایی محیط به بهبود کیفیت هوا به خصوص در شهرهای پر جمعیت کمک می کند. امروزه از مصالح ساختمانی منحصر به فردی که در طراحی لنداسکیپ یک پارک استفاده می‌شود در یک سقف سبز نیز استفاده می‌شود. مواردی همچون آلاچیق، دریاچه مصنوعی، تراریوم، استخر و دیوار سبز از مواردی است که در طراحی دکوراسیون این فضا استفاده می‌شود تا ساختمان های لاکچری شما را متفاوت کند.

تصویر 4

بکار بردن تکنولوژی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری گرایش مردم به سمت اموری است که انجام آنها راحت تر است و  انجام کارهای خانه نیز مستثنا از این قانون نیست و در حال حاضر صاحبان خانه های لوکس کل خانه خود را با یک گوشی تلفن همراه کنترل می کنند، مثلا آنها با زدن یک دکمه نور چراغ ها را تنظیم می کنند. درها را قفل می کنند، اسپیلت را خاموش و روشن می کنند و هزاران و یک کار دیگر که می توانند با زدن یک دکمه آن را انجام دهند.

در خانه لاکچری طراحی داخلی چه ویژگی هایی دارد. اگر چه که زیبایی فضای داخلی یک خانه بر اساس نوع چیدمان و دکوراسیون آن به چشم می آید اما نباید از این نکته غافل شد که سبک طراحی داخلی هر خانه به سبک معماری آن وابسته است. برای یک طراحی جدید و شیک باید بهترین ها را بخواهید و جلوه ای تازه به محیط بدهید. در طراحی داخلی، نما و محوطه سازی شیوه خاصی را برای خانه انتخاب کنید. در مرحله اول آنچه در ادامه مورد بحث است، بررسی روانشناسانه طراحی داخلی منزل است  که می تواند رنگ جدیدی را به زندگی شما بدهد.

طراحی اتاق نشیمن

امروزه گرایش به طراحی داخلی یک نشیمن بسیار فراگیر است و انصافا تاثیر زیادی در زیبایی خانه دارد. اتاق نشیمن در طراحی سبک مدرن می تواند یک فضای خنثی و تک رنگ و به دور از هرگونه تزئینات باشد. اما معمولا در طراحی یک خانه لاکچری در فضای نشیمن از دکوری های شیک لوسترهای بزرگ، تابلوهای هنری، پرده های چین دار و بلند و مبل های سلطنتی و مجلل استفاده می شود. در واقع در علم طراحی معماری، معماران این فضا را در لکه ی تشریفاتی دیاگرام های طراحی خود قرار می‌ دهند، این فضا باید از طریق یک فضای پذیرایی به آشپزخانه شما راه داشته باشد که نام آن را به نشیمن خصوصی تغییر می دهند. در واقع در خانه لاکچری شما شاهد دو نشیمن یا حتی بیشتر خواهید بود. به طور کلی دو نشیمن خصوصی در خانه لاکچری خواهیم داشت که شامل مبلمان متفاوتی خواهد بود و نشیمن های عمومی باید در کنار ورودی‌ها و نزدیک به سرویس‌های بهداشتی عمومی و در ورودی که برای مهمانان طراحی شده قرار گیرند.

در نشیمن‌های خصوصی دو مبلمان متفاوت وجود دارد، اولین مبلمان مربوط به فضای جمع شدن افراد خانواده است، طراحی دکوراسیون داخلی آن باید به طوری صورت گیرد که افراد خانواده دور هم جمع شوند و پس از یک روز شلوغ گرمی محیط را حس کنند. در گذشته برای این محیط از شومینه و مبل های راحتی با ارتفاع کم و پنجره هایی با «OKB» های بالا در نظر گرفته می‌شد، این محیط توسط پارتیشن یا تیغه ها از محیط‌ های عمومی جدا می شد و از طرفی افراد خانواده می‌ توانستند از طریق ورودی مستقیم به آشپزخانه و سپس پذیرایی، به نشیمن خصوصی و اتاق‌های خواب خود بروند بدون آنکه با مهمانان دیداری داشته باشند. این مزیت به آنها کمک می کرد که در ظاهر شخصی خود نیز مانند خانه لاکچری خود در برخورد با مهمانان خود سختگیر باشند. البته معماران امروزه ورودی های زیادی را برای یک طراحی داخلی در نظر می گیرند و درگیری های کمتری برای اعمال این رابطه فضایی دارند.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، در نشیمن های عمومی ما شاهد مبلمان متفاوت و تشریفاتی هستیم، فضای اتاق نشیمن و پذیرایی رسمی، آبروی خانه لاکچری هستند و از مبلمان پر زرق و برق استفاده می کنند. پنجره‌ها نیز از «OKB»های پایینی بهره می برند؛  چرا که باید مهمانانی که دائما در حال نشستن و پذیرایی شدن هستند، قادر به دیدن بیرون محیط خانه باشند.

تصویر 5

طراحی آشپزخانه

آشپزخانه قلب تپنده در هر خانه است اما در یک خانه لاکچری این قلب به اجزای بسیاری تبدیل شده است. به طور کلی در طراحی آشپزخانه در خانه لاکچری باید به عوامل زیادی همچون نورپردازی کافی و مناسب، اختصاص مکانی برای غذاخوری، انتخاب کابینت ها مناسب و هماهنگ با محیط، بستگی دارد. استفاده از وسایل و اکسسوری های رنگارنگ، وسایل هنری زیبا در دکوراسیون آشپزخانه شخصیت ویژه ایی به آن می دهد.

در طراحی خانه لاکچری، شما باید برای آشپزخانه، بخش های خدماتی و خصوصی با فضاهای بسیار متنوع در دیاگرام طراحی خود ترسیم کنید. به طور کلی در معماری، آشپزخانه در بخش خصوصی دیاگرام ها قرار می گیرد اما محیط هایی نظیر اتاق خشکشویی یا همان «D\W» و انباری‌ها که در بخش خدماتی قرار دارند، می‌تواند ارتباط مستقیمی با آشپزخانه داشته باشد. در طراحی داخلی یک خانه لاکچری، آشپزخانه به تعداد 2 تا 3 عدد وجود دارد، اما مهمترین آنها دارای اهمیت ارتباط فضایی مهمی است. مهمترین آشپزخانه همان آشپزخانه ای است که دارای پاسیو، فضای صبحانه خوری و آشپزی مستقل است و از طرفی به اتاق خواب والدین و از طرف دیگر به بخش های خدماتی و در نهایت از طرفی به پذیرایی رسمی نیز ارتباط فضایی داشته باشد تا بتوان آن را قلب محیط داخلی یک خانه و مکانی برای اداره خانه توسط مادر دانست.

بیشتر نزدیکی آشپزخانه اصلی باید با اتاق خواب والدین باشد و معمولا در جنوب ساختمان برای نورگیری بیشتر طراحی می‌ شود. در طراحی دیگر آشپزخانه‌ها، متراژ کمی از خانه به آنها اختصاص داده می‌شود، به طوری که تنها محیطی برای پذیرایی راحت تر و سرویس دهی به بخش های تشریفاتی خانه باشند یا از آنها به عنوان یک آشپزخانه کثیف برای طبخ غذای خانه استفاده کنند.

تصویر 6

طراحی اتاق خواب

برای داشتن یک اتاق خواب مناسب در خانه لاکچری باید تناسب زیادی رعایت شود و رسیدن به هارمونی خوب علاوه بر ذوق هنری نیاز به تجربه نیز دارد. با دیزاین یک اتاق خواب لوکس و شیک می توان احساسی رمانتیک و عاشقانه را در همگان بیدار کند. در اتاق خواب خانه لاکچری و سوپر لوکس مجموعه ای از عناصر وجود دارند که در صورت عدم حضور به هیچ عنوان به یک دکوراسیون کامل نخواهیم رسید، بخشی از این عناصر نظیر لوسترهای سنتی و کلاسیک، نشیمن خصوصی، تراس های بلند، فضای کار و یک مستر که خود شامل حمام، جکوزی، رختکن می‌شود.

تصویر 7 – 8

drmohajeri

[email protected]