8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ساخت ویلا در شیب

ساخت ویلا در شیب

شاید خیلی از افراد زمینی را برای ساخت ویلای خود انتخاب می کنند که در شیب یا دامنه کوه قرار گرفته شده است. معمولا بسیاری از زمین های مناطق شمالی شهرها به کوه ختم می شود. قیمت های تمام شده برای ساخت ویلا در شیب بسیار متفاوت است این موضوع معمولا در سازه های شیب دار بیشتر به نوع مصالح مربوط است. ساخت ویلا در شیب نیازمند مصالحی با تراکم بالا است. تمامی مواردی که باید در زمان ساخت یک ویلا اجرا شود فقط توسط یک تیم مجرب مهندسی امکان پذیر است.

مراحل ساخت سازه در شیب

برای ساخت ویلا در شیب ابتدا باید زمین کاملا نقشه برداری شود تا یک نقشه ی معقول برای زمین متناسب با شیب آن کشیده شود.  نقشه برداری زمین شیب دار از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا عوامل محیطی و اقلیمی در ساخت ویلا کاملا تاثیر گذار است.  در مرحله دوم ساخت ویلا کارهای مهندسی و طراحی انجام می شود.  پیکر بندی زیبای یک ویلا در فروش و راحتی ساکنین آن تاثیر بسیار زیادی دارد.  هر چه کارفرمای شما برای ساخت ویلا  خبره تر باشد، کار ساخت ویلا با موفقیت بیشتری جلو می رود.

پس از طراحی پروژه نوبت به عملی کردن نقشه می رسد و فندانسیون های اصلی اجرا می شود.  سازه های شیب دار حتما باید از امینت بالایی برخوردار باشند زیرا معمولا در دامنه کوه قرار می گیرند که امکان سیل زیاد است.

انتخاب نوع مصالح برای ساخت ویلا در شیب

برای این مدل ویلا سازی باید به مقاومت مصالح توجه زیادی شود زیرا عملا تراکم این مصالح باید نسبت به مصالحی که در زمین صاف استفاده می شود بیشتر باشد.  بهتر است مصالح ویلای زمین شیب دار که از حداقل تراکم گرمایی برخوردار باشند تا رطوبت را در خود نگه ندارند.  همچنین انتخاب نوع ضخامت مصالح برای ویلا اهمیت زیادی دارد.  اگر نوسانات هوا در این منطقه بالاست، بهتر است در انتخاب مصالح دقت بیشتری داشته باشید زیرا بر تهویه و رطوبت داخلی منازل هم تاثیر گذار است و اگر ضخامت خیلی زیاد یا کم باشد بر کیفیت هوای داخلی تاثیر بدی اعمال می شود.  استفاده از چوب در ساخت ویلا مرسوم است اما بهتر است برای ساخت ویلا در شیب از شن و ماسه استفاده کنید.

drmohajeri

[email protected]