8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا

ساخت ویلا یکی از کارهای حرفه ای و نسبتا پر دردسر می باشد. اگر برای بار اولتان است که می خواهید ویلا بسازید و با مراحل ساخت ویلا آشنایی ندارید، بهتر است قبل از شروع بدانید که دقیقا می خواهید چه کار کنید و با مراحل ساخت ویلا به صورت دقیق آشنا شوید.

طراحی نقشه ی ویلا

پس از خرید و مشخص شدن محل ویلا، بهتر است دور تا دور محوطه ی ویلا مشخص شود. مرحله ی بعدی، نقشه برداری ویلا است. بعد از نقشه برداری، کشیدن نقشه ی ویلای مورد نظر توسط مهندسین این کار انجام می شود که بنابر سلیقه ی شخصی شما و نظر مهندس ناظر، نقشه طراحی می شود. این که ویلا چند طبقه داشته باشد، دوبلکس باشد یا خیر، چند سرویس بهداشتی و چند اتاق می خواهید، مواردی است که برای نقشه کشی باید در نظر بگیرید. بهتر است فضایی را به تراس یا بالکن اختصاص دهید تا امکان چیدن چندین صندلی و شب نشینی برایتان وجود داشته باشد. بعد از کارهای مربوط به اخذ مجوز در شهرداری، مراحل ساخت ویلا به طور حرفه ای آغاز می شود.

ساخت ویلا

اگر ویلا قرار است ملک شخصی خودتان باشد، بهتر است در هزینه ها اهمال کاری نکنید و همه ی مصالح را به اندازه و به نحو احسن استفاده نمایید تا بعدها مشکلی پیش نیاید. مکان مناسبی را برای محوطه ی خارجی ویلا اختصاص دهید و سعی کنید در این محوطه از انواع گل و گیاه و همچنین پلاژ استفاده نمایید تا محل مناسبی برای دورهمی های خانوادگی شود. اولین مرحله ی ساخت، رنگ ریزی است. با توجه به نقشه ای که مهندس ناظر کشیده است، اندازه های دقیق مشخص می شود و روی زمین اعمال می گردد. مرحله ی بعدی از مراحل ساخت ویلا، پی کنی یا فونداسیون است. این مرحله در واقع اسکلت و بن اصلی ساختمان می باشد. مراحل بعدی، دیوار چینی بعد کارهای مربوط به سقف ساختمان انجام می گیرد. برای سقف بهتر است از سقف های شیروانی استفاده کنید تا بارندگی شدید برایتان دردسر ساز نشود و بعلاوه جلوه ی زیباتری نیز به ساختمان شما بدهد. بقیه ی مراحل کار مربوط به کارهای داخلی ساختمان خواهد بود.

(تصویر 1)

مراحل داخل ساختمانی

لوله کشی گاز، آب، فاضلاب و … از کارهای اصلی داخلی است. بعد از آن سفیدکاری ویلا و تزیینات داخلی از قبیل کاغذ دیواری، سقف کاذب، کف سازی، نصب پنجره و کابینت از آخرین کارهای مربوط به مراحل ساخت ویلا است. یکی از مهم ترین مراحل ساخت ویلا طراحی داخلی ویلا است که اگر خیلی با آن آشنایی ندارید، بهتر است این کار را به عهده ی متخصصان طراحی داخلی بگذارید تا یک دکوراسیون مناسب و شیک برای شما طراحی کنند.  یک طراحی داخلی خوب، چشمگیر ترین قسمت از مراحل ساخت ویلا است و اگر یک دکور مناسب ویلا نداشته باشید، هرچند که از مصالح و نقشه کشی خوبی استفاده کرده باشید، ویلای شما جالب نخواهد بود.

(تصویر 2)

drmohajeri

info@parsiyah.com