8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ساخت ویلا در شمال

ساخت ویلا در شمال

ساخت ویلا در شمال به دلیل نوع آب و هوا از قاعده مشخصی پیروی می کند. علاوه بر این که شکل ویلا و طراحی آن در مورد تایید بودن آن نقش موثری دارد شما باید برای ساخت ویلا در شمال به تراکمی که شهرداری برای ساخت و ساز یک محدوده مشخص کرده است توجه نمایید.

( شهرداری حدود مشخصی برای احداث بنا با توجه به متراژ زمین مشخص نموده است، یعنی تمامی افراد باید محدوده مشخصی از زمین خود را به بنا  اختصاص دهند )

قیمت ساخت ویلا در شمال

قیمت تمام شده ساخت ویلا در شمال با توجه به پیاده سازی نقشه و نوع معماری و مصالح و امکانات متفاوت است. شما برای ساخت ویلا در شمال علاوه بر پروانه ساخت و جواز نیاز به نقشه های معماری و مصالح، تاسیسات برقی و مکانیکی مناسب دارید. نقشه و مشخص نمودن سبک معماری اولین مرحله ساخت ویلا می باشد.

معماری ویلای شمال بایستی همسو با شرایط محیطی منطقه باشد. موقعیت جغرافیایی زمین و سبک معماری نیز نقش تعیین کننده ای در قیمت نهایی ویلا دارد. تناسب بین فضای داخلی و محوطه بیرونی موضوعی است که در ساخت ویلا مورد توجه قرار گیرد. یک طراح نقشه ساختمانی حرفه ای باید تعادل و تناسب بین دو فضای داخلی و خارجی را ایجاد کند.

ساخت ویلا در شمال

مراحل تیتروار ساخت ویلا در شمال

بعد از نقشه برداری از زمین و طراحی نقشه، محاسبات نقشه طراحی شده صورت می پذیرد. در این مرحله طراح با توجه به نوع سازه ویلا و اسکلت و سایر موارد هزینه ساخت را می تواند با محاسبات مشخص نماید.

  • پی ریزی و اجرای نقشه: این امر توسط ناظر متبحر انجام می شود. در این مرحله ابعاد نقشه به صورت رنگ ریزی روی زمین پیاده سازی می شود.
  • پی کنی ویلا : پیمانکار و کارگران این مرحله را انجام می دهند. در این مرحله پیاده سازی فونداسیون توسط آرماتوربند صورت می گیرد.
  • اجرای فونداسیون طبق نقشه محاسباتی توسط آرماتوربند: اجرای ستون و سقف که زیر نظر مهندس و توسط اسکلت کار انجام می شود. این مرحله در واقع مرحله ای بنیادی است که تاثیر بسزایی در هزینه تمام شده و استحکام بنا دارد.
  • دیوار چینی : این کار توسط بنا اجرا می شود و کارگران ستون ها و دیوارها را با مصالح مورد نظر می چینند .سفت کاری یا دیوار چینی همان مرحله اجرای طرح داخلی پلان است. در این مرحله علاوه بر مجزا شدن فضای خارجی و داخلی تمام محدوده داخلی مشخص می شود.
  • سربندی ویلا است که این مرحله توسط جوشکار با نظارت مهندس به اجرا در می آید. سربندی شیب سقف و نما ی سازه در این مرحله اجرا می شود که نقش موثری در زیبایی ویلا دارد.

ساخت ویلا در شمال

نازک کاری و مراحل پایانی ویلا سازی در شمال

در این مرحله پنجره ها و چارچوب ها نصب می شود. عایق کاری و ایزوگام، نما سازی و زدن سرامیک ها ی سرویس های بهداشتی و آشپزخانه نیز در این مرحله انجام می شود. سفید کاری دیوار داخلی و بیرونی از مراحل پایانی ساخت ویلا در شمال محسوب می شود. مصالحی چون پودر سنگ و سیمان برای سفید کاری به کار می رود. کف سازی ویلا در این مر حله انجام می شود: پارکت، سنگ، آجر، سفال و مصالح از این دست برای این مرحله از کار استفاده می شود.

 انجام تاسیسات که به نصب انواع شوفاژ و شومینه و کلید و چراغ ها و شیرآلات و سایر موارد اختصاص دارد. مرحله پایانی ساخت ویلا در شمال انتخاب رنگ است که بسته به سلیقه فرد می توان از کاغذ دیواری، رنگ و یا سایر گزینه ها که برخی از آنها مصالح مدرن هستند، استفاده می کنند.

drmohajeri

[email protected]