8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

ساخت جکوزی

ساخت جکوزی با توجه به نوع آن و امکانات جکوزی مراحل مختلفی دارد اما ساخت آن در خانه و به صورت دست ساز غیر ممکن نیست. با صرف مقداری هزینه و با استفاده از راهنمای زیر که به یکی از روش های ساخت جکوزی اشاره کرده ایم می توانید یک جکوزی زیبا در خانه خود داشته باشید.

1. لوله کشی

در جکوزی مسیرهای گرمایش، تصفیه و ماساژ همیشگی است. در ساخت جکوزی باید به این نکته توجه داشته باشید که زمانی که آب با سرعت بالا در لوله های منتهی به جت به داخل حوضچه جکوزی حرکت می کند با افت فشار بسیار زیادی روبرو می شود. پس در انتخاب سایز لوله های جکوزی بسیار دقت کنید. همچنین محل اتصال لوله ها به حوضچه را خوب چسب کاری کنید تا از نشتی جلوگیری شود. همچنین بهتر است انتهای همه لوله های جکوزی را با یک درپوش توری بپوشانید. لوله های پایینی را به پمپ وصل کنید. تا آب از یک طرف وارد حوضچه شود و از طرف دیگر به پمپ برگردد.

2. ساخت رینگ

مرحله بعدی در ساخت جکوزی ساخت رینگ برای جت ها در جکوزی است. که در جنس های مختلفی در بازار موجود هستند مانند: استیل، پلاستیک و گالوانیزه که از هر کدام می توان استفاده کرد. جت ها در جکوزی با توجه به موقعیتی که دارند وظیفه ای بخصوص دارند. جت های پایین برای پمپاژ آب، و جت های بالا برای وارد کردن آب گرم و سرد به کار می روند. یک جت هم در انتهای جکوزی با درپوش قابل باز و بسته شدن کار بگذارید تا برای تخلیه آب از آن استفاده کنید. با استفاده از سیستم فاضلاب می توانید کار تخلیه را برای خودتان راحت تر کنید.

3. ساخت حوضچه

اگر بخواهید می توانید برای ساخت جکوزی خود از آجر استفاده کنید و نهایتا با کاشی یا مصالح دیگر روی آن را بپوشانید یا از چوب محکم و منبع آب پلاستیکی استفاده کنید. فقط حواستان باشد با توجه به اینکه جت ها باید در پشت فرد قرار بگیرند یک پله و پاشویه در مکان مناسب با توجه به موقعیت ماساژورها طراحی کنید. طول و عرض حوضچه ها عموما 2.5 متر در 2.5 متر با عمق 1.5 متر است البته اگر بخواهید می توانید سایز آن را تغییر دهید ولی بدانید تقریبا یک جکوزی با سایز گفته شده تقریبا 60 لیتر آب می برد.

4. شلنگ هوا و جت

شلنگ هوا برای افزایش هوای ورودی و حجم آب، ماساژ بهتر در ساخت جکوزی بسیار اهمیت دارد. جت ها همٰ همجنس با رینگ ها به راحتی از بازار تهیه می شوند. به دقت و مهندسی شده این عمل را انجام دهید تا بعدا دچار نشتی یا مشکلات دیگر نشوید.

5. نازک کاری

در این مرحله باید جکوزی خود را سیمان کاری کنید و پس از آن آب بندی و سرامیک را انجام دهید. البته اگر بخواهید می توانید سیستم تهویه، لامپ های تزئینی و روشنایی هم برای امکانات جکوزی خود کار کنید. از زیبایی جکوزی غافل نشوید.

drmohajeri

info@parsiyah.com