8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ساختمان اداری تجاری ولیعهدی

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > هومن بالازده  > ساختمان اداری تجاری ولیعهدی

ساختمان اداری تجاری ولیعهدی

ساختمان اداری تجاری ولیعهدی توسط هومن بالازاده در بلوار اصلی یکی از شلوغ ترین مناطق کرج طراحی و اجرا شده است. با توجه به حجم بالای عبور و مرور منطقه، چالش بزرگ تیم طراحی خلق یک نمای چندبعدی بوده که از زوایای مختلف ناظر را تحت تاثیر خود قرار دهد و رابطه صمیمی بین ساختمان و منطقه به وجود آورد. طرح نما با تأثیرپذیری شبکه بافت شهری ایجاده شده و توسط یک مش هندسی برای بهینه سازی زاویه دید تعبیه شده و هندسه موجود بر اساس حجم مثبت و منفی در قسمت بالا و پایین دو وید بزرگ به وجود آورده است. هندسه کالبد ساختمان بر اساس یک ماژول تکراری خلق شده که تأثیر زیادی بر روی فضای بیرونی و داخلی گذاشته است.

این درک بصری توسط تغییرات نور خورشید در طول روز قابل لمس است که بر اساس الگوی نور و سایه به وجود می آید. الگوی پنجره ها بر اساس معماری سنتی فارسی و با الهام از ارسی و شیشه های رنگی طراحی شده است. ایده استفاده از شکست نور و سایه به منظور افزایش کیفیت فضای داخل خلق شده است. دو رنگ نمادین فیروزه ای  و آجری بر اساس معماری سنتی ایرانی انتخاب شده که الگویی بر اساس گنبد بازار باستانی شهر کاشان می باشد. البته در برخی نقاط از شیشه شفاف ساده استفاده شده تا در طول روز نور طبیعی فضا را پوشش دهد.

هدف در طراحی ایجاد ارتباط بیشتر بین ساختمان و شهر در  جهت درک چند بعدی ساختمان از نقاط مختلف شهر بود به گونه ای که به زوایای مختلف دید انسان از شهر احترام گذارده شود و بتوان یک کیفیت چند بعدی را در ارتباط بین ناظر و ساختمان ایجاد کرد.

پروژه: ساختمان اداری تجاری ولیعهدی
موقعیت: کرج
شرکت مشاوره: دفتر معماری هوبا دیزاین

معمار مسئول: هومن بالازاده

همکاران طراحی: میثم احسانیان، محسن طهماسبی، پریما جهانگرد

تاریخ: ۱۳۸۹-۱۳۹۴

مساحت زمین: ۴۴۰ مترمربع

مساحت ساخته شده: ۵۵۰۰ مترمربع

نوع پروژه: اداری، تجاری

سازه: مهندس اعلایی

ناظر مقیم و مدیر اجرایی: محسن طهماسبی

کارفرما: محمد ولیعهدی

drmohajeri

[email protected]