8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

درباره انجمن معماران خلاق

درباره انجمن معماران خلاق

درباره انجمن معماران خلاق بدانید که بزرگترین تشکل جامعه مهندسی و معماران برتر ایران در راستای گردهمایی متخصصان و دانشجویان معماری با استفاده از خلاقیت، ارایه ایده و طرح، تبادل نظر و… یکی از اهداف مهم این انجمن است.

امروزه محققان معتقدند خلاقیت نیز مانند بسیاری دیگر از استعدادها تا حد زیادی می تواند اکتسابی بوده و از طریق برنامه ای هدفمند و منسجم به دست آید. خلاقیت را می توان یافتن راه حلی جدید برای حل یک نیاز دانست. اگرچه تعریف آن می تواند بسیار متنوع و گوناگون تر باشد. در زمینه خلاقیت و نوآوری، معماری یکی از پیشگام ترین هنر ها بوده به طوری که می توان ادعا کرد هر پروژه معماری چه کوچک و چه بزرگ در هر نقطه جهان چالشی است که معمار با خلاقیت خود به آن پاسخ می گوید.

اما بخش خلاقیت مقوله ایست که ملزومات خاص خود را داشته و از طرق مختلف قابل دستیابی است.  اولین شاخصه ای که مدرسان و مربیان معماری در زمینه خلاقیت موثر می دانند تجزیه و تحلیل آثار برتر از معماران در زمان خود است.  دانشجوی معماری که به دنبال کسب خلاقیت در حرفه ی خود است باید همواره در حال تجزیه و تحلیل هر آنچه می بیند باشد. وی اگر بتواند برای وجود و ساخت هر آن چه در پیرامونش موجود است از جمله ابزار و وسایل های طراحی همانند یک خودکار، مبلمان شهری، بناهای معماری داخل خیابان ها و غیره دلیل و توجیه داشته باشد. می توان گفت اولین مرحله از روند کسب خلاقیت را با موفقیت طی کرده است.

تعامل با معماران برتر ایران نیز از مواردی است که می تواند بخش خلاقیت در ذهن یک معمار را فعال تر نموده و وی را با دیدگاه سایر هنرمندان نسبت به یک پروژه یا موضوع آشنا کند. خلاقیت واژه ای مبهم، که ارائه تعریف دقیق از آن دشوار است. همانند هزاران واژه مهم دیگر که با ارائه تعریف فقط آن ها را در یک چهارچوب سلیقه ای محدود می کنیم. اما به طور کل می توان گفت: خلاقیت یک فرآیند ذهنی است، مرکب از قدرت ابتکار و انعطاف پذیری که هدف آن تولید یک محصول ارزشمند، کاربردی و نوآورانه است که هدف عمده انجمن معماران خلاق دانلود کتاب، مقاله، عکس های به روز نمونه های داخلی و خارجی معماری، اعلام سمینارها، مسابقات، کارگاه های آموزشی و رویدادهای مهم معماری و به اشتراک گذاشتن ایده، طرح شما در زمینه معماری، عمران سازه برای جذب سرمایه گذار است.

drmohajeri

info@parsiyah.com