8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

چند فاکتور مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون داخلی منزل  > دکوراسیون اتاق کودک  > چند فاکتور مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

چند فاکتور مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

طراحی و دکوراسیون اتاق کودک از مهمترین موضوعاتی است که والدین و البته طراحان با تجربه به آن توجه کافی می کنند. در زمان طراحی و دکوراسیون این فضا توجه به چند فاکتور مهم از جمله رنگ، نورپردازی و نوع چیدمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این راه می توانید از افراد ماهر کمک بگیرید.

دکوراسیون اتاق کودک

امروزه فضاهای مختلفی مورد توجه دکوراتیو و طراحان قرار می گیرند که یکی از مهمترین آنها اتاق کودکان می باشند. دیزاین و دکوراسیون این اتاق ها از جذابیت خاصی برخوردار هستند چرا که می توان از ایده های مختلف و گیرا برای آنها استفاده نمود. جهت دکوراسیون اتاق کودک می بایست به چند فاکتور مهم و کلیدی توجه کرد که در این مقاله به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.

این نکته را نیز فراموش نکنید که طراحی اتاق کودک با توجه به جنسیت او متفاوت خواهد بود. طراحان قبل از اجرایی کردن طرح و ایده خود مسلما به این نکته توجه کافی خواهند داشت. در ادامه در رابطه با طراحی این فضا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد و همچنین با شما عزیزان به بحث و گفتگو در رابطه با نکات مهم دکوراسیون اتاق کودک خواهیم پرداخت. اگر علاقه مند به طراحی و دکوراسیون اتاق فرزند و کودک خود هستید توصیه می کنیم تا انتها با ما همچنان همراه باشید.

انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق کودک

یکی از مهمترین موضوعات که در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک می بایست به آن توجه کافی داشت انتخاب رنگ های مناسب برای این گونه از فضاها می باشد. برخی به اشتباه و یا به دلیل عدم آگاهی کافی از رنگ های نامناسب که با جنسیت و سن و سال کودکشان همخوانی ندارد فضایی نامناسب را طراحی می کنند و این موضوع مسلماًدر شرایط روحی فرزندانشان تاثیر نامناسبی خواهد داشت. یکی از موضوعاتی که در استفاده از انتخاب رنگ مناسب می توان با آن مواجه شد رسیدن به آرامش می باشد. اگر به دنبال راحتی و آسودگی فرزند خود هستید توصیه می کنیم انتخاب رنگ مناسب را به طراحان با تجربه در این زمینه بسپارید و یا حتی‌الامکان از تجربیات آنها استفاده نمایید.

انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق کودک (پسرانه)

همان طور که در بخش قبلی نیز یادآور شدیم رنگ یکی از عناصر مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک می باشد. با توجه به این موضوع انتخاب رنگ برای این فضا با توجه به جنسیت و علایق کودکان متفاوت است. در این بخش به معرفی رنگ های مناسب برای اتاق پسر بچه ها خواهیم پرداخت. کودکانی که جنسیت آنها پسر است مسلما از وسایل و اسباب بازی های خاصی نیز برخوردار هستند.

 در کنار این موضوع می توان به رنگ اتاق آنها نیز اشاره کرد. از رایج ترین رنگ هایی که در طراحی و دکوراسیون اتاق پسر بچه ها استفاده می شود می توان به رنگ آبی اشاره کرد. این رنگ در میان طراحان برای دکوراسیون اتاق کودک از محبوبیت بسیاری برخوردار است. البته در کنار رنگ آبی، رنگ قرمز نیز در طراحی اتاق پسر بچه ها استفاده می شود.

انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق کودک (دخترانه)

برای تاثیرات بیشتر در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک می توان از رنگ های مناسب استفاده کرد. همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم برای اتاق پسر بچه ها از رنگ های خاص مانند آبی و قرمز استفاده می شود در صورتی که این موضوع برای اتاق دختر بچه ها کاملا متفاوت است. با توجه به اینکه دختر بچه ها از روحیات خاصی برخوردار هستند اغلب برای طراحی و دکوراسیون اتاق آنها از رنگ های ملایم استفاده می شود.

یکی از این رنگ ها که امروزه نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است رنگ صورتی و یا گلبهی است. با توجه به این موضوع می توان از این نوع رنگ در کنار دیگر رنگ ها نیز به طراحی و دکوراسیون اتاق کودک البته از نوع دخترانه اقدام نمود. سبز و نارنجی نیز از دیگر رنگ هایی هستند که در دکوراسیون اتاق دختر بچه ها از آنها نسبت به دیگر رنگ ها بیشتر استفاده می شود.

انتخاب سرویس چوب مناسب در دکوراسیون اتاق کودک

 یکی از مواردی که در زمان خرید و تهیه سیسمونی به آن توجه می شود انتخاب و خرید وسایل چوبی برای اتاق کودکان می باشد. در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک سرویس چوب از نقش پر رنگی برخوردار است چرا که نیمی از نقش طراحی اتاق کودک بر عهده این نوع سرویس چوب می باشد.

 با توجه به این موضوع می بایست از سرویس چوب مناسب که شامل تخت خواب، کمد و میز و صندلی است برای طراحی این نوع فضا استفاده کرد. این مهم نیز مانند انتخاب رنگ با توجه به جنسیت کودک متفاوت است. در واقع سرویس خواب دختر بچه ها با پسر بچه ها کاملا متفاوت است که در زمان خرید و تهیه آن می بایست به آن توجه کافی داشت. در ادامه به این موضوع نیز بیشتر خواهیم پرداخت.

انتخاب سرویس چوب مناسب در دکوراسیون اتاق کودک (پسرانه)

همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم سرویس خواب یکی از مواردی است که می تواند در دکوراسیون اتاق کودک نقش به سزایی داشته باشد. با توجه به جنسیت کودک سرویس چوب اتاقشان نیز متفاوت می باشد. به عنوان مثال امروزه طرح های مختلفی برای سرویس چوب اتاق پسر بچه ها در نظر گرفته می شود که اغلب در تخت خواب آنها اجرایی می گردد.

سرویس خواب پسر بچه ها اغلب به صورت ماشین، کشتی و چندین مورد دیگر طراحی و ساخته می شود و امروزه بسیار مورد استقبال والدین و خریداران عزیز قرار می گیرد. با توجه به نوع طراحی سرویس خواب، کمد و مبلمان آنها نیز طبق تم مربوط به تخت خواب طراحی می شود که این موضوع تاثیر به سزایی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک خواهد داشت.

 انتخاب سرویس چوب مناسب در دکوراسیون اتاق کودک (دخترانه)

برای طراحی و دکوراسیون اتاق دختر بچه های عزیز و دوست داشتنی نیز از سرویس چوب های ساده و فانتزی متنوعی می توان استفاده کرد. با توجه به این موضوع اغلب والدین در دکوراسیون اتاق فرزند خود ترجیح می دهند از سرویس چوب ساده استفاده نمایند، درست برخلاف سرویس خواب اتاق پسر بچه ها که اغلب به صورت فانتزی انتخاب می شوند. با توجه به این موضوع در کنار انتخاب سرویس خواب ساده می توان از ایده هایی جهت زیباتر شدن طراحی و دکوراسیون اتاق کودک استفاده کرد که در بحث های بعدی بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

نوع چیدمان در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

یکی دیگر از موضوعات مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک نوع چیدمانی است که می بایست در این فضا به آن توجه کافی داشت. با توجه به ابعاد اتاق کودک خود، به خرید وسایل از جمله سرویس چوب اقدام کنید. برخی از والدین بدون توجه به این موضوع به خرید تخت و کمد کودک می پردازند و زمانی متوجه کوچک بودن ابعاد اتاق خواب کودکشان می شوند که دیگر چاره ای برای آن وجود ندارد.

چیدمان اتاق کودک نیز می بایست بر این اساس انجام شود. در واقع والدین می بایست به خرید وسایل ضروری اقدام کنند تا بتوانند در چیدمان اتاق کودکشان از آنها استفاده نمایند. اگر ابعاد و اندازه اتاق کودکتان به قدری است که می توانید از سرویس چوب مناسب در این فضا استفاده کنید به نحوه قرار دادن آن توجه کنید. اسباب بازی ها مخصوصا عروسک های درشت و کوچک نقش به سزایی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک دارند که می توانید از آنها تا حد ممکن استفاده نمایید.

انتخاب پرده در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک فاکتورهای مهمی می توانند در نظر گرفته شوند که یکی از مهمترین آنها پرده برای این فضا می باشد. اگر اتاق کودکتان از یک یا چند پنجره برخوردار است مسلما در زمان خرید می بایست پرده را نیز به لیست خود اضافه کنید. اغلب در انتخاب طرح و رنگ پرده اتاق کودکان به نوع رنگ انتخاب شده در این فضا توجه می شود. رنگ های آبی برای اتاق پسر بچه ها و صورتی برای اتاق دختر بچه ها در زمان خرید پرده مورد توجه والدین قرار می گیرند. طرح و نقش حک شده روی پرده نیز بر این اساس انتخاب می گردد. در زمان خرید پرده به ضخامت و جنس آن نیز توجه کنید چرا که تاثیر بسزایی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک شما خواهد داشت.

تاثیر نور در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک نقش بسزایی دارد نورپردازی مناسبی است که می بایست در این فضا به آن توجه کافی داشت. برای این که اتاق کودکتان از جذابیت خاصی برخوردار باشد توصیه می کنیم از نورپردازی مناسب و ایده آل استفاده کنید. شما عزیزان می توانید از نورهای ترکیبی و رنگی نیز برای این فضا استفاده نمایید. نورهای آبی و صورتی ملایم نه تنها نورپردازی اتاق کودکتان را زیباتر خواهند کرد بلکه آرامش خاصی را نیز در فضا منتقل می کنند.

نکاتی در رابطه با طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

در بخش های قبلی سعی کردیم به چند فاکتور مهم که در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک نقش بسزایی دارند بپردازیم. در این بخش به چند نکته مهم و کلیدی در این رابطه خواهیم پرداخت.

  • برای طراحی و دکوراسیون اتاق کودک خود توصیه می کنیم از ایده های مدرن و سنتی استفاده کنید.
  • بر اساس دکوراسیون منزل خود می توانید از طرح های مشابه جهت دکوراسیون اتاق کودک استفاده نمایید.
  • روتختی نقش بسزایی در طراحی اتاق کودک دارد که توصیه می کنیم به این موضوع نیز توجه کنید.
  • در کنار طراحی و دکوراسیون اتاق کودک به گرمایش و سرمایش این فضا نیز توجه کافی نمایید.
drmohajeri

[email protected]