8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

همه ی آنچه در رابطه با دکوراسیون اتاق کار نیاز دارید

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون داخلی منزل  > دکوراسیون اتاق کار  > همه ی آنچه در رابطه با دکوراسیون اتاق کار نیاز دارید

همه ی آنچه در رابطه با دکوراسیون اتاق کار نیاز دارید

دکوراسیون اتاق کار از آنجایی مهم می شود که شما هم یکی از معدود افرادی باشید که در منزل به کارهای خود می‌پردازند. اما آیا اتاق کار دارید یا در هر گوشه‌ای از منزل که دوست دارید به انجام کارهایتان می‌پردازید؟ دکوراسیون اتاق کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که شما به عنوان یک فرد شاغل زمان زیادی را در این اتاق مشغول هستید و باید از این اتاق لذت ببرید. دکوراسیون داخلی اتاق کار علاوه بر آنکه به شما کمک می‌کند اتاقی مدرن را مطابق با سلیقه ی خود بچینید به شما در داشتن یک نظم و روال مشخص کمک می‌کند. در این مقاله ما قصد داریم نکاتی را برای شما بیان کنیم که به کمک آن‌ها شما می‌توانید اتاق کار خود را بدون هزینه ی اضافی و صرف وقت زیاد دکور کنید و از این دکور که حاصل تلاش خود شماست لذت ببرید.

چرا دکوراسیون اتاق کار اهمیت دارد؟

چه در یک شرکت مشغول به کار باشید و چه کار خانگی داشته باشید اتاق کار به یکی از مکان‌هایی تبدیل خواهد شد که شما بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانید، به همین دلیل راحت بودن و آسایش شما در این اتاق می‌تواند نقش اساسی و مهمی را در پیشرفت کاری شما ایفا کند. دکوراسیون اتاق کار نیز همانند دکوراسیون منزل و اتاق خواب می‌تواند نشان دهنده ی طرز فکر و سلایق شما باشد و به هر فردی که وارد اتاق کار شما می‌شود کمک خواهد کرد که سریع‌تر با شما ارتباط برقرار کند و شما را بشناسد.

اتاق کار شما باید مکانی باشد که در آن بتوانید به آسانی روی کارهایتان تمرکز کنید و باید آن قدر راحت باشد که اگر مجبور شدید ساعاتی طولانی را در این اتاق بگذرانید خسته نشوید و از بازدهی شما کاسته نشود.

آیا برای دکوراسیون اتاق کار حتماً باید از یک طراح کمک گرفت؟

شاید با شنیدن عبارت اتاق کار اولین چیزی که به ذهن شما خطور می‌کند یک اتاق مجزا برای کار کردن در منزل باشد که به وسیله یک دکوراتیو دکور شده است. اما در حقیقت این طور نیست. شما می‌توانید هر گوشه از منزل خود را حتی اتاق خوابتان را با دکوراسیون اتاق کار به قسمتی برای کار کردن تبدیل کنید و در این فضای دنج به انجام دادن مسئولیت‌های کاری خود بپردازید. برای آنکه یک اتاق کار متناسب با روحیه و سلایقتان داشته باشید، حتماً نیاز به کمک گرفتن از یک طراح داخلی ندارید و می‌توانید با رعایت یک سری نکات ساده برای خودتان اتاق کاری مناسب را دکور کنید و به دکوراسیون اتاق کار بپردازید.

لوازم ضروری در دکوراسیون اتاق کار

بعضی از وسایل هستند که برای همه ی مشاغل لازم هستند و در تمامی دفاتر و دکوراسیون اتاق کار همه ی مشاغل وجود دارند. این وسایل می‌توانند شامل یک دفتر یادداشت، استیک نوت، تلفن، کامپیوتر رو میزی، جامدادی، چراغ مطالعه و پشتی صندلی باشد. این وسایل از لوازم ضروری هستند و باید روی میز و یا داخل کشوها قرار بگیرند. اگر در زمینه رشته‌های مهندسی یا معماری و هنر مشغول به کار هستید، لوازم کار شما در دکوراسیون اتاق کارتان با سایر رشته‌ها متفاوت است و می‌توانید برای قرار دادن آن‌ها در اتاقتان به فکر قفسه ی مخصوص و درون دیوار و مغناطیسی باشید. از به کار بردن لوازم اضافه روی میز کار خود بپرهیزید تا در تمرکز شما اختلال ایجاد نکنند.

اتاق کار شما باید مکانی باشد که در آن آرامش داشته باشید و هیچ عنصر اضافه‌ای نباشد تا تمرکز شما را به هم بریزد، دکوراسیون اتاق کار شما علاوه بر آنکه می‌تواند موجب پیشرفت شما شود، معرف شخصیت شما نیز هست. پس در انتخاب دکوراسیون اتاق کار خود دقت کنید.

محل صحیح قرار گرفتن وسایل در اتاق کار

شما در اتاق کار جذاب خود ممکن است ساعت‌ها پشت سیستم بنشینید و به انجام کارهایتان بپردازید. پس باید به سلامت چشم‌هایتان اهمیت دهید؛ در این راستا دکوراسیون اتاق کار میز کار شما نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد تا چشمانتان کمتر اذیت شود. دسترسی داشتن به تمام وسایل مورد نیازتان می‌تواند در تسریع کارهایتان نقش داشته باشد. باید دقت کنید که فراهم آوردن این دسترسی سریع موجب به هم ریختگی اتاق کار شما نشود.

سبک‌های مختلف برای دکوراسیون اتاق کار

اینکه در دکوراسیون اتاق کار از مد پیروی کنید کار درستی نیست چرا که شما تنها باید در دکور اتاق کار به راحتی خودتان اهمیت بدهید؛ اما سبک‌های زیاد و مختلفی هستند که می‌توانید برای دکوراسیون اتاق کار خود از آن‌ها الهام بگیرید که ما در ادامه به بررسی رایج‌ترین این سبک‌ها می‌پردازیم.

سبکی که برای دکور اتاق کار خود انتخاب می‌کنید ارتباط مستقیمی با رشته ی کاری شما دارد. برای مثال اگر در رشته‌های معماری و هنر و خیاطی مشغول هستید و لوازم کاری زیادی دارید، باید از کمدها و قفسه‌های رنگی و مختلفی در دکوراسیون اتاق کار خود استفاده کنید تا محل کارتان خسته کننده نباشد و معرف رشته‌تان باشد. اگر در رشته‌های حقوقی و انسانی مشغول به کار هستید، سبک مدرن و کلاسیک بهترین انتخاب‌ها برای دکور دفتر کار شما هستند.

رنگ‌ ها در دکوراسیون اتاق کار

اینکه از چه رنگ‌هایی در اتاق کار خود استفاده می‌کنید، ارتباط مستقیمی با سلیقه ی شما و سبک انتخابی‌تان دارد چرا که شما باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که موجب آرامش شما شوند و تمرکز شما را برهم نزنند. به طور کلی قاعده ی به خصوصی برای انتخاب رنگ‌ها در محل کار و دکوراسیون اتاق کار وجود ندارد و انتخاب شما باید بر حسب علاقه‌تان باشد.

اما بیشتر طراحان پیشنهاد می‌کنند که از رنگ سرد در دکوراسیون اتاق کار استفاده کنید و با کمک رنگ‌های گرم به اتاق روح ببخشید.

در دکوراسیون اتاق کار به چه مواردی دقت کنیم؟

اینکه شما در چه زمینه‌ای مشغول به کار هستید، بسیار اهمیت دارد و شما باید بر اساس آنکه مشتریانی که در محل کار خود می‌پذیرید به چه علت به شما مراجعه می‌کنند محل کار خود را دکور کنید. برای مثال اگر شما وکیل یا پزشک هستید افرادی که به شما مراجعه می‌کنند نیاز دارند که رازهای آنان پیش شما حفظ شود و شما می‌توانید با انتخاب دیوارهای دو جداره و عدم استفاده از پارتیشن های شفاف این حس را که رازهای آنان نزد شما خواهد ماند به آنان القا کنید. در انتها باید بدانید که شما با کمک طراحی محیطی می‌توانید روی مراجعه کنندگانتان تأثیر بگذارید و نظر آنان را با دکوراسیون اتاق کار خود به سمت خودتان جلب کنید.

سبک کلاسیک در دکوراسیون اتاق کار

یکی از پرطرفدارترین سبک‌ها در دکوراسیون اتاق کار سبک کلاسیک می‌باشد این سبک بیشتر برای مشاغل رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سبک شما شاهد بیشترین میزان استفاده از چوب هستید و صلابت و البته گرما و صمیمیت در این چنین فضایی قطعاً شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

برای دکوراسیون اتاق کار به سبک کلاسیک می‌توانید از آیتم‌هایی با سبک شرقی نیز کمک بگیرید چرا که این دو سبک در کنار هم غوغا می‌کنند.

دکوراسیون اتاق کار به سبک مینیمالیستی

یکی از سبک‌های موجود در طراحی داخلی سبک مینیمالیستی می‌باشد و شما می‌توانید از این سبک برای دکور کردن اتاق کار خود نیز استفاده کنید. اما در ابتدا باید ببینید که آیا این سبک مطابق با سلیقه ی شما هست و نیازهای شما را برطرف خواهد کرد یا خیر؟ در ابتدا برای آشنایی با سبک مینیمالیستی واجب است تمام تفکراتی را که از این سبک دارید دور بریزید، چرا که اغلب افراد فکر می‌کنند در سبک مینیمالیستی باید از رنگ‌های بی روح استفاده کرد و از به کار بردن هرگونه لوازم زینتی در این سبک پرهیز کرد اما این طور نیست. سبک مینیمالستی سبکی است که شما را به سادگی و منظم بودن دعوت می‌کند و این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که اکثر افراد برای طراحی اتاق کار خود این سبک را انتخاب می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را برای داشتن یک اتاق کار مینمالیستی یاری کنیم.

چیدمان مینیمالیستی اتاق کار

برای آنکه یک اتاق کار مینیمالیستی داشته باشید اولین قدم آن است که رنگ‌های مناسبی را انتخاب کنید. در این سبک از رنگ‌های کرم، طوسی، سفید، سورمه ای و خاکی استفاده بیشتری می‌شود. نگران بی روح شدن اتاق کار خود هم نباشید شما می‌توانید با کمک اکسسوری ها و لوازم تزئینی‌ کوچک با رنگ‌های متضاد فضای اتاق کار خود را دلنشین تر کنید. برای اتاق کار مینیمالیستی خود باید از یک میز کار ساده و کوچک اما پر کاربرد استفاده کنید. اکثر میزهایی که در این سبک استفاده می‌شوند کشو و درهای کوچکی دارند. همان طور که گفتیم لازم نیست در این سبک قید تابلوها و وسایل زینتی را بزنید و می‌توانید از تابلوها و وسایلی که با دکور شما همخوانی دارند به تعداد اندک استفاده کنید. مهم‌ترین مسئله در این سبک منظم بودن می‌باشد. چرا که رعایت نظم می‌تواند تمرکز و کارکرد شما را بهبود دهد و همین طور به زیباتر به نظر رسیدن اتاق کار شما کمک خواهد کرد.

هزینه ی کلی برای دکور کردن اتاق کار

همان طور که گفته شد لازم نیست برای داشتن یک اتاق کار و دکور آن به یک طراح داخلی مراجعه کنید و همین مسئله می‌تواند در کاهش هزینه‌های شما نقش بسزایی داشته باشد. برای دکوراسیون اتاق کار لازم نیست برای خرید لوازم جدید عجله کنید، بلکه می‌توانید پس از تصمیم گیری در رابطه با سبک اتاق کار خود نسبت به تغییر شکل لوازم قدیمی اقدام کنید. برای اتاق کار به لوازم چندانی نیاز ندارید و تنها لوازمی که باید برای خرید آن‌ها هزینه بپردازید یک میز کار، کتابخانه و صندلی می‌باشد.

drmohajeri

info@parsiyah.com