8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

نکاتی مهم در رابطه با دکوراسیون فروشگاه

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون اداری و تجاری  > نکاتی مهم در رابطه با دکوراسیون فروشگاه

نکاتی مهم در رابطه با دکوراسیون فروشگاه

طراحی و دکوراسیون فروشگاه یکی از موضوعاتی که است که دارندگان این فضاها می بایست به آن توجه کافی نمایند. در دکوراسیون و طراحی اینگونه از فضاها از عناصر مختلفی استفاده می شود که می توان به انواع مختلفی از چیدمان ها اشاره کرد.

طراحی و دکوراسیون فروشگاه

فضاهای مختلفی وجود دارند که نیاز به طراحی و دکوراسیون خاص خواهند داشت که یکی از آن ها فروشگاه های مختلفی است که در سطح شهر با آنها مواجه می شوید. این فضاها با کمی تغییرات می توانند نتایج عالی در سود دهی داشته باشند. بر این اساس در این مقاله سعی داریم در رابطه با چند عنصر مهم در طراحی و دکوراسیون فروشگاه با شما عزیزان به بحث و گفتگو بنشینیم. اگر صاحب یک مغازه و یا فروشگاه هستید توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا مطالب مهم و مناسبی در رابطه با طراحی و دکوراسیون فروشگاه خود کسب کنید. در ادامه در رابطه با موضوعات مهمی مانند رنگ، نوع چیدمان، تردد و چندین موضوع دیگر در این زمینه با شما عزیزان به گفتگو می نشینیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

عناصر مهم و تأثیر گذار در طراحی و دکوراسیون فروشگاه

در طراحی و دکوراسیون فروشگاه توجه به چند عنصر مهم می تواند شما را به هدفتان نزدیک تر نماید که در این بخش به معرفی کلی آن ها خواهیم پرداخت. از مهم ترین عناصر در دکوراسیون هر فروشگاهی توجه به متراژ آن است. براساس این ویژگی مهم می توان طراحی این فضا را با موفقیت به انجام رساند. هر چه میزان فضا بیشتر باشد امکان استفاده از طرح های جذاب نیز افزایش خواهد یافت. عنصر مهم بعدی توجه به رنگ آمیزی این محیط می باشد. جلب توجه مشتری از طریق رنگ های مناسب امکان پذیر خواهد بود. در کنار این دو فاکتور می توان به چیدمان مناسب نیز اشاره کرد. یک چیدمان خلاقانه می تواند اجناس شما را در کمترین زمان ممکن به فروش برساند. تعیین جایگاه های مختلف در این فضا از موضوعات بعدی در رابطه با طراحی و دکوراسیون فروشگاه می باشد که توصیه می کنیم به این مهم نیز توجه کنید. در ادامه بیشتر به عناصر مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون فروشگاه خواهیم پرداخت.

رنگ در دکوراسیون فروشگاه

همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم یکی از مهم ترین عناصر در طراحی و دکوراسیون فروشگاه رنگ مناسب می باشد. جالب است بدانید که در اکثر فروشگاه های بزرگ و کوچک از دو نوع رنگ بندی استفاده می شود. اغلب طراحان برای دکوراسیون فروشگاه از یک رنگ زمینه و اصلی استفاده می کنند که می تواند 80% فروشگاه را در برگیرد. 20% باقی مانده برای رنگ هایی است که هدف آن ها جذب مشتری است. به عنوان مثال رنگ بندی قفسه ها، بنرهای تخفیف و چندین مورد دیگر در این موضوع جای می گیرند. یک طراح باهوش برای طراحی و دکوراسیون فروشگاه اغلب از رنگ های تک رنگ مانند سفید و مشکی در زمینه این فضا استفاده می کند و کمتر سراغ رنگ های تند مانند قرمز و یا آبی می رود چرا که این گونه از رنگ ها در کمترین زمان ممکن چشمان مشتریان و خریداران را خسته خواهند کرد و در نتیجه تردد کمتری به این فضاها انجام خواهد شد.

نوع چیدمان در دکوراسیون فروشگاه

در طراحی و دکوراسیون فروشگاه توجه به تمامی عناصر در کنار یکدیگر از اهمیت بسیاری برخوردار است اما برخی از این عناصر از اهمیت بیشتری برخوردارند که می توان به نوع چیدمان اشاره کرد. افراد باهوش در دکوراسیون فروشگاه خود اغلب از چیدمان های استاندارد و مناسب استفاده می کنند. دسترسی راحت یکی از موضوعات مهمی است که در چیدمان فروشگاه های مختلف به آن توجه بسیاری می شود. چند نوع چیدمان وجود دارند که هر کدام از مزایا و معایب مختلفی در طراحی و دکوراسیون فروشگاه برخوردارند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

چیدمان شبکه ای در طراحی و دکوراسیون فروشگاه

همان طور که در بخش قبلی نیز یادآور شدیم در طراحی و دکوراسیون فروشگاه توجه به نوع چیدمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. انواع مختلفی از چیدمان ها در فروشگاه در نظر گرفته می شود که هر کدام از مزایا و معایب بسیاری برخوردارند. یکی از مهم ترین نوع چیدمان که می تواند میزان فروش را به مراتب افزایش دهد، چیدمان شبکه ای است. این نوع چیدمان توسط دیوارهای کاذب انتخاب و خرید را برای مشتریان عزیز راحت تر می کند. یکی از مهم ترین مزیت های چیدمان شبکه ای در دسترس قرار گرفتن کالا و محصولات است که می تواند نقش به سزایی در افزایش فروش داشته باشد. مشتریان عزیز بدون هیچ گونه مانعی می توانند اجناس خود را انتخاب نموده و آن ها را خریداری نمایند. تنوع محصولات چیدمان شده در قفسه ها در این نوع چیدمان بسیار بالاست و این نیز از دیگر مزیت های آن محسوب می شود. برای افزایش سوددهی از طریق فروش بالا در طراحی و دکوراسیون فروشگاه چیدمان شبکه ای را به شما پیشنهاد می کنیم.

چیدمان دایره ای در طراحی و دکوراسیون فروشگاه

یکی دیگر از انواع چیدمان نوع دایره ای است که می توان در طراحی و دکوراسیون فروشگاه از آن برای قرار دادن کالا و محصولات در قفسه ها استفاده کرد. این نوع چیدمان اغلب در فروشگاه های خاص مورد استفاده قرار می گیرد چرا که نیاز به فضای مناسب دارد. در این نوع چیدمان تنوع زیادی به چشم نمی خورد و این عامل باعث می شود که بسیاری از افراد در طراحی و دکوراسیون فروشگاه کمتر به آن توجه کنند. با ورود به فروشگاه می توانید تمامی محصولات را مشاهده کنید. در واقع یک سمت فروشگاه ابتدای چیدمان دایره ای است و انتهای این چیدمان نیز در قسمت دیگر فروشگاه. در ادامه به چیدمان دیگری به نام آزاد در دکوراسیون فروشگاه خواهیم پرداخت.

چیدمان آزاد در طراحی و دکوراسیون فروشگاه

در طراحی و دکوراسیون فروشگاه به جزء چیدمان های شبکه ای و دایره ای می توان از چیدمانی با عنوان آزاد نیز استفاده کرد. این نوع چیدمان دارای ویژگی های مختص خود می باشد که در این بخش به بیان آن ها خواهیم پرداخت. از مهم ترین ویژگی های این نوع چیدمان می توان به عدم وجود راهرو و یا مسیر خاص جهت مشاهده کالا و محصولات اشاره کرد. همان طور که از نام این چیدمان نیز مشخص است مشتریان در هر مسیری که قرار گیرند می توانند اجناس مختلفی را مشاهده کنند. تنوع در تعداد محصولات از مزیت های دیگر چیدمان آزاد در طراحی و دکوراسیون فروشگاه می باشد که اغلب در بسیاری از فروشگاه های بزرگ با آن مواجه می شوید. این نوع چیدمان نسبت به چیدمان های دیگر از مزیت های بسیاری برخوردار است.

منطقه انتقال در طراحی و دکوراسیون فروشگاه

یکی از مهمترین موضوعاتی که در طراحی و دکوراسیون فروشگاه می بایست به آن توجه کرد منطقه انتقال می باشد. این ناحیه که به منطقه رهایی از فشار نیز شهرت دارد از اهمیت بسیاری برخوردار است. این منطقه درست در بدو ورود به فروشگاه می باشد و امکان انتخاب مسیر را برای خریداران و مشتریان فراهم می کند. نکته مهم اینجاست که مشتریان با قرار گرفتن در این ناحیه از اماکن شلوغ، خیابان و پارکینگ خارج شده و می بایست با تمرکز بیشتر شمای کلی فروشگاه را در ذهن خود مرور کنند. با توجه به این موضوع می بایست فضای کافی برای منطقه انتقال اختصاص داده شود و خبری از شلوغی در این منطقه نباشد. طراحان و دکوراتورهای باهوش در ابتدای طراحی و دکوراسیون فروشگاه به این مهم توجه بسیاری می کنند.

دیوار قدرت در دکوراسیون فروشگاه

در کنار منطقه انتقال بخشی نیز در طراحی و دکوراسیون فروشگاه از اهمیت بسیاری برخوردار است که طراحان آن را دیوار قدرت معرفی می کنند. به صورت کلی این دیوار می تواند نقش ویترین فروشگاه را ایفا کند. با ورود به فروشگاه های بزرگ و کوچک می توانید در سمت راست خود این منطقه را مشاهده کنید. به اولین دیوار در سمت راست خود که در بدو ورود به فروشگاه با آن مواجه می شوید دیوار قدرت اطلاق می شود. از مهمترین ویژگی های این منطقه در فروشگاه های مختلف می توان به چیدمان کالاهای مهم و جدید اشاره کرد که اغلب با بنرهایی خاصی قابل رویت می باشند.

نواحی مهم دیگر در طراحی و دکوراسیون فروشگاه

در طراحی و دکوراسیون فروشگاه به جزء ناحیه انتقال و دیوار قدرت می توان مناطق و نواحی دیگری را نیز در نظر گرفت. یکی دیگر از این مناطق سرعت گیر می باشد. در واقع این ناحیه طوری طراحی می شود که سرعت مشتری را کاهش دهد. برای رسیدن به این هدف می بایست از کالا و محصولاتی استفاده کرد که در بدو ورود به فروشگاه و عبور از منطقه انتقال توجه مشتریان را به آن ها معطوف کرد. استفاده از لوازم و وسایل دکوری در فروشگاه نیز می تواند این شرایط را فراهم کند و توجه مشتریان بسیاری را جلب نماید.

دیگر عناصر مهم در دکوراسیون فروشگاه

در طراحی و دکوراسیون فروشگاه به جزء مواردی که در بخش های قبلی به آن ها اشاره کردیم می بایست به چند عنصر مهم دیگر نیز توجه کرد. از مهم ترین آن ها می توان به تردد راحت و آسان مشتری اشاره نمود. برای این منظور توصیه می شود که در انتخاب متراژ راهروهای فروشگاه دقت بیشتری شود. پیشخوان نیز یکی دیگر از عناصر مهم در دکوراسیون و طراحی فروشگاه ها می باشد که از اهمیت بسیاری برخوردار است. در طراحی و دکوراسیون فروشگاه توصیه می شود از لوازم دکوری و شیک استفاده بیشتری شود تا نه تنها فضا از جذابیت بیشتری برخوردار گردد بلکه مشتریان نیز به دیدن محصولات چیدمان شده راغب شوند.

drmohajeri

[email protected]