8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

نحوه طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق مستر

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون داخلی منزل  > دکوراسیون اتاق خواب  > نحوه طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق مستر

نحوه طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر امروزه از جمله موضوعاتی است که مورد توجه بسیاری از زوج ها قرار گرفته است. برای داشتن دکوراسیون اتاق مستر شیک و مدرن می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی ما انواع مختلف آن را به صورت آنلاین مشاهده نمایید و از این طریق می توانید طراح و معمار دکوراسیون اتاق مستر خود باشید. نحوه ی چیدمان مبلمان، لوستر، کلوزت روم، کمد، تخت خواب و نیز انتخاب کاغذ دیواری مناسب از جمله مواردی است که در دکوراسیون اتاق مستر خود باید به آن ها توجه داشته باشید.

مستر روم چیست؟

مستر روم یا اتاق مستر یکی از فضاهای مهم در تمام خانه های جدید و آپارتمان های به روز می باشد که از بزرگ ترین و دل نشین ترین اتاق های یک خانه محسوب می شود. این اتاق مختص زوج ها و والدین یک خانواده است. امروزه شما می توانید انواع دکوراسیون اتاق مستر را در وب سایت اینترنتی ما مشاهده کنید. این اتاق دارای یک سری ویژگی های خاصی می باشد که آن را از دیگر اتاق های یک خانه متمایز می کند. برای مثال این اتاق دارای چیدمان و دکوراسیون و طراحی منحصر به فردی می باشد. هم چنین این اتاق بایستی به اندازه ای بزرگ باشد تا بتوان یک تخت خواب دو نفره، دو میز پا تختی، یک میز آرایش و چندین کمد در این اتاق جای داد. در ادامه ی مطالب به ویژگی های بی نظیر اتاق مستر روم اشاره خواهد شد.

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر بایستی بسیار ویژه و خاص باشد و شما می توانید در انواع سبک های مختلف دکوراسیون اتاق مستر خود را طراحی کنید. از جمله این سبک های خاص می توان به سبک کلاسیک اشاره کرد که در حین سادگی بسیار شیک و جذاب می باشد. شما برای داشتن یک دکوراسیون اتاق مستر کلاسیک نیازی به طراح و معمار ندارید چرا که می توانید با توجه به انواع دکوراسیون اتاق مستر که در وب سایت اینترنتی ما موجود است، خود به تنهایی می توانید طراح و معمار دکوراسیون اتاق مستر خود باشید و وسایل و اشیاء مربوطه را با سلیقه و انتخاب خودتان بچینید.

شما می توانید با اضافه کردن انواع لوستر، کوسن و آباژورها به زیبایی و لوکس بودن دکوراسیون و چیدمان اتاق مستر خود بیفزایید. البته بایستی توجه داشته باشید که تمامی این وسایل و اشیاء با یک دیگر هارمونی کامل و منسجم داشته باشند.

کلوزت روم اتاق مستر

وجود کمد در دکوراسیون اتاق مستر از جمله الزامات می باشد چرا که شما می توانید تمام پوشاک و کفش های خود را در کمد لباس خود جای دهید و در صورت نیاز به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید. کمدها فضای قابل توجهی از مستر روم را به خود اختصاص می دهد. شما می توانید به جای استفاده از کمدهای معمولی مخصوص لباس، از کمدهایی که از پارتیشن ها طراحی شده اند استفاده نمایید که در این صورت فضای اتاق شما به صورت یکدست بوده و منظره ی زیبایی را در دکوراسیون اتاق مستر ایجاد خواهد کرد. با توجه به این موضوع که خانم ها علاقه ی بسیار زیادی به شیک پوشی دارند، می توانند با داشتن کلوزت در اتاق مستر خود انواع لباس های خود را که در معرض دیدشان قرار دارند به راحتی با هم ست کنند.

چیدمان مبلمان اتاق مستر

شما با توجه به اندازه ی اتاق مستر و نیاز خود می توانید از مبلمان نیم ست و کامل تهیه و استفاده کنید. وجود مبلمان در دکوراسیون اتاق مستر باعث می شود که شما بتوانید فعالیت و کارهای شخصی خود را به راحتی و بدون داشتن هیچ گونه مزاحمتی انجام دهید. شما می توانید مبلمانی را برای اتاق مستر خود انتخاب کنید که جنس و مدل راحتی داشته باشند تا بتوانید ساعاتی روی آن ها استراحت نمایید. در انتخاب رنگ مبلمان خود به این نکته توجه داشته باشید تا با رنگ دکوراسیون اتاق مستر هماهنگی مناسبی داشته و از به وجود آمدن بی نظمی در رنگ آمیزی اتاق جلوگیری کرده باشید.

چیدمان تخت اتاق مستر

وجود تخت در دکوراسیون اتاق مستر یکی از مهم ترین و انکارناپذیر ترین وسایل و اشیاء می باشد. در انتخاب نوع، طرح و رنگ تخت خود بایستی توجه داشته باشید که متناسب با دیوار، فرش و حتی لوستر اتاق خواب مسترتان باشد. شما می توانید با توجه به فضای اتاق، تخت مورد نیاز خود را در انواع مختلف سفارش دهید. برای مثال می توانید تخت خوابی را سفارش دهید تا ارتفاع بسیار کمی نسبت به دیگر تخت خواب ها داشته باشد یا می توانید تختی را تهیه نمایید که در قسمت و یا گوشه ای خاصی از اتاقتان تعبیه شود و با استفاده از پله به تختتان دسترسی داشته باشید. هم چنین می توانید از تخت هایی برای اتاق مستر خود استفاده کنید که فضای بالای آن مناسب برای قرار دادن وسایل دکوری باشد.

تزئینات پنجره اتاق مستر

در یک اتاق خواب یا مستر روم، وجود پنجره ها باعث می شود که برای شما یک فضای بی سر و صدا و آرام و در عین حال یک فضای خصوصی و احساسی را ایجاد کند که بتوانید با خیال راحت و داشتن آرامش کامل به استراحت بپردازید. اگر شما فردی هستید که عاشق طرح ها و دکوراسیون های کلاسیک و مدرن هستید، می توانید از پرده های پارچه با طرح های ساده و ظریف در پوشاندن پنجره های اتاقتان استفاده نمایید. هم چنین در صورت وجود رادیاتور در زیر پنجره اتاق می توانید از رومن شیدها با طرح های گوناگون استفاده کنید. شما می توانید با قرار دادن تخت خواب خود در مقابل پنجره اتاقتان طلوع و غروب خورشید را تماشا کنید. علاوه بر تمامی این موارد گفته شده، وجود پنجره های متعدد در روشنایی اتاق مستر بسیار مؤثر می باشد.

روشنایی اتاق مستر

اتاق مستر باید از روشنایی کافی برخوردار باشد. شما می توانید برای شیک تر و جذاب تر به نظر رسیدن دکوراسیون اتاق مستر خود، در دیوار پشت تختتان نور مخفی تعبیه کنید که این موضوع از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و می تواند نقش چراغ خواب را برای اتاقتان داشته باشد. هم چنین می توانید از چراغ های رنگی در لوستر اتاقتان استفاده کنید که ترجیحاً به رنگ آبی باشند چرا که از نظر روان شناسی رنگ آبی آرام بخش بوده و برای داشتن یک خواب با کیفیت بسیار مؤثر است. هم چنین برای داشتن روشنایی چشم گیر در دکوراسیون اتاق مستر خود می توانید از نور پردازی های زیر تختی نیز استفاده کنید که در این صورت یک مستر روم خاص به تمام معنا را خواهید داشت.

کاغذ دیواری اتاق مستر

کاغذ دیواری اتاق مستر یکی دیگر از ویژگی های مهم در دکوراسیون اتاق مستر می باشد که باید در انتخاب نوع، طراحی و رنگ آن نهایت دقت و توجه را بکار ببرید. شما می توانید با توجه به رنگ مبلمان و تخت خود، کاغذ دیواری اتاق مستر مناسبی را انتخاب کنید. این مرحله از سخت ترین مراحل طراحی دکوراسیون اتاق مستر می باشد چرا که تعویض آن در مقایسه با دیگر وسایل اتاق بسیار سخت تر و مشکل تر می باشد. هم چنین می توانید با توجه به طراحی دکوراسیون اتاق مستر خود، کاغذ دیواری های سنتی، کلاسیک و مدرن را انتخاب کنید. در ضمن می توانید با آویختن آثار هنری به دیوارهای اتاق جذابیت و زیبایی اتاقتان را به رخ بکشید.

اندازه و سایز اتاق مستر

در این بخش می خواهیم به اندازه و سایز مناسب برای اتاق مستر بپردازیم. برای اینکه بتوانید دکوراسیون اتاق مستر دلخواه خودتان را طراحی و چیدمان کنید، باید از متراژ و اندازه ی اتاق آگاهی داشته باشید. در مستر روم باید فضای کافی جهت رفت و آمد وجود داشته باشد و سعی نکنید که تمام اشیاء مربوط به دکوراسیون اتاق مستر را در فضایی کوچک جای دهید. از نظر روان شناسی بزرگ بودن فضای خالی در اتاق مستر می تواند آرامش خاصی را برای شما به ارمغان بیاورد. هم چنین با آگاهی از اندازه ی اتاق می توانید تخت و مبلمان مناسبی را در سایزهای متفاوت برای مستر روم خود سفارش داده و تهیه کنید.

طبقه های توکار در اتاق مستر

اگر عاشق مطالعه هستید و دوست دارید کتابخانه کوچکی برای اتاق مستر خود داشته باشید، به شما توصیه می شود که طبقه های توکار در اتاق مستر خود تعبیه کنید و کتاب های محبوب خود را در آن جای دهید. وجود طبقه های توکار در دکوراسیون اتاق مستر حس خاص و متفاوت بودن را به شما القا خواهد کرد. شما می توانید با توجه به فضای اتاق خود در برخی از گوشه های آن یا در کنار تخت خود طبقه های توکار را ایجاد کنید. هم چنین می توانید با نصب نور مخفی در کنار طبقه توکار نور مناسب برای مطالعه ی خود را به وجود بیاورید که در این صورت دیگر نیازی به چراغ مطالعه نخواهید داشت.

چشم انداز اتاق مستر

علاوه بر اینکه دکوراسیون اتاق مستر شما از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است، چشم انداز این اتاق نیز به همان اندازه مهم است. سعی کنید اتاقی را به عنوان اتاق مستر خود انتخاب کنید که چشم انداز زیبا و خیره کننده ای داشته باشد. این چشم انداز می تواند یک دریاچه یا حیاط منزلتان باشد که دسترسی به روشنایی و نور کافی را داشته باشد. بهتر است اتاق مستر شما طوری طراحی شود که دید مستقیم از بیرون به فضای داخلی اتاق وجود نداشته باشد چرا که مستر روم شما از حریم خصوصی شما محسوب می شود. در این موارد وجود یک راهرو می تواند اتاق مستر شما را از بخش های دیگر منزلتان جدا کرده و دسترسی مستقیم نداشته باشد.

drmohajeri

info@parsiyah.com