8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

عوامل موثر در دکوراسیون اتاق کار

عوامل موثر در دکوراسیون اتاق کار

امروزه با توجه به اینکه افراد بیشتر وقت خود را در اتاق کار می گذراند به طور حتم دکوراسیون داخلی اتاق کار و چیدمان این اتاق بسیار حائز اهمیت می باشد. هر فرد می تواند اتاق کار اداری و یا اتاق کار منزل خود را به گونه ای طراحی کند که در کنار خستگی روزانه ای که دارد با نگاه کردن به دکوراسیون اتاق کار روحیه گرفته و خستگی از تنش بیرون رود.

طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق کار

هر فردی به طور حتم قبل از اینکه منزل خود را به قصد محل کار ترک کند، ابتدا به لباس و آراستگی خود توجه می کند؛ که در حال حاضر طراحان داخلی دریافته اند که علاوه بر اینکه پوشیدن لباس خوب می‌تواند بر روی شخصیت یک فرد تاثیر بگذارد، اتاق کار هر فرد نیز بازگو کننده شخصیت تجاری و اداری او می باشد. استفاده از صندلی های اتاق کار یک دست، گذاشتن گلدان بر روی میز کار، استفاده از یک ساعت مدرن بر روی میز کار، داشتن یک عکس خانوادگی در دفتر کار، همخوان بودن ظرف شکلات با اتاق کار و غیره می تواند جزو مهمترین. موارد در طراحی دکوراسیون اتاق کار باشد. تمام این موارد شاید به نظر ساده و بی اهمیت بیاید اما اگر دقیق تر به آن نگاه کنید، تاثیرات شگرف هر کدام از این موارد را بر روی دکوراسیون اتاق کار درک خواهید کرد.

اهمیت دکوراسیون داخلی اتاق کار

هر فرد کارمند معمولا در طول روز بیشتر وقت خود را داخل اتاق کار سپری می‌کند. فرقی نمی کند که این دفتر کار در منزل باشد یا در اداره یا شرکت؛ در هر صورتی دکوراسیون اتاق کار باید به گونه ای طراحی شده که فرد در طول روز احساس آرامش و راحتی بکند. زیرا این امر موجب می شود بازدهی کار کارمندان بسیار بالا برود. اهمیت دکوراسیون اتاق کار در اداره یا شرکت با توجه به این که موجب تاثیر بر نگاه مشتریان و همکاران می شود بسیار بالا است. نکته قابل اهمیت در مورد طراحی دکوراسیون اتاق کار اداره این است که بسیاری از شرکت ها و اداره های موفق از دکوراسیونی استفاده می کنند که جنبه تجاری داشته اما به همان راحتی خانه باشد.

دکوراسیون اتاق کار در منزل

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروزه بسیاری از افراد کارهای خود را درون منزل انجام داده و به شرکت خاصی نمی روند؛ اما نکته حائز اهمیت در این مورد این است که هر فرد در هر مکانی که مشغول به کار است نیاز به طراحی دکوراسیون اتاق کار داشته تا بتواند لحظات بهتری را سپری کند. طراحی دکوراسیون اتاق کار، از جمله مهمترین مواردی است که می تواند بر روی نحوه عملکرد افراد و بازدهی مناسب تاثیر بگذارد. مواردی که در زیر بیان شده، مهمترین نکات در مورد دکوراسیون اتاق کار در منزل می باشد.

  • انتخاب فضای مناسب: اولین نکته در مورد دکوراسیون اتاق کار خانگی، توجه به فضای انتخاب شده می باشد. برای انتخاب اتاق کار در منزل لازم است که فضای کم سر و صدا و خلوتی را در نظر گرفته، به طوری که فرد در آن حس خفگی و محدود بودن نکند. نداشتن پنجره، کوچک بودن اتاق،  داشتن پنجره به سمت خیابان و عدم وجود پنجره های دوجداره می تواند نکات منفی در انتخاب اتاق کار باشد.
  • سازماندهی اصولی اتاق:  یکی از مهمترین عوامل در طراحی دکوراسیون اتاق کار، توجه به نظم و سازماندهی عوامل می باشد؛ که از این طریق فرد می تواند محیطی شاد و پر از انرژی برای خود فراهم سازد. مرتب بودن  و گذاشتن وسایل در سر جای خود بعد از تمام شدن یک روز کاری می‌تواند در روحیه فرد تاثیر مثبتی بگذارد.
  • پنهان کردن سیم های اضافی: شلوغی و وجود انبوهی از سیم های وسایلی مانند چاپگر، اسکنر، لپ تاپ، چراغ مطالعه، هندزفری، رایانه، و غیره می تواند موجب از بین رفتن تمرکز و آرامش فرد شود؛ از این رو در طراحی دکوراسیون اتاق کار باید توجه شود که فضای مناسبی برای سیم های اضافی در نظر گرفته شود.
  • القای حس راحتی با استفاده از وسایل مناسب: در طراحی دکوراسیون اتاق کار بهتر است از وسایلی استفاده شود که فرد با آن احساس راحتی بیشتری می‌کند و همچنین با نگاه کردن به آن آرامش از دست رفته خود را به دست می آورد؛ نصب تابلوهای هنری زیبا می‌تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.

دکوراسیون اتاق کار اداری

طراحی داخلی دکوراسیون اتاق کار اداره نقش مهمی را در پیشرفت شرکت ها و سازمان ها ایفا می کند؛ که این امر موجب شده است مدیران شرکت ها به فکر چیدمان خلاق دکوراسیون اتاق کار کارمندان خود بیفتند. طراحی دکوراسیون دفتر کار از جمله مواردی است که نیاز به قواعد و اصول خاصی دارد زیرا همانطور که گفته شد این مورد دارای نقش مهمی بوده که ممکن است خود شما نیز در بعضی از مواقع با وجود دکوراسیون داخلی زیبایی یک شرکت اعتماد بیشتری به آن شرکت کرده باشید.

دکوراسیون اتاق کار کوچک

یکی از مشکلات بسیاری از افراد کوچک بودن فضای کار و دفترشان می‌باشد که این امر موجب می‌شود آرامش فرد به هم ریخته و نتواند به طور درستی در طول روز کار خود را پیش ببرد. سال‌ هاست که طراحان به دنبال روش های جدیدی هستند که بتوانند فضاهای کوچک را بزرگتر نشان دهند. یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کار کوچک، استفاده از سبک های مدرن می باشد. به عنوان مثال می‌توان برای این اتاق ها از میز و صندلی ساده با خطوط صاف استفاده کرد که موجب می شود نظم بیشتری به فضا داده شده و همچنین استفاده از سطوحی مانند شیشه و آینه در دیوار اتاق می تواند فضا را بزرگتر جلوه دهد.

دکوراسیون اتاق کار و مطالعه

با وجود کمبود فضا در آپارتمان های شهری بسیاری از افراد از اتاق کار و اتاق مطالعه به صورت مشترک استفاده می‌کنند. نکته مهم در مورد این اتاق شیک بودن و منظم بودن آن است که موجب  کارایی و اثربخشی می شود. در طراحی دکوراسیون اتاق کار و اتاق مطالعه باید توجه شود که علاوه بر زیبایی این اتاق، راحتی افراد استفاده کننده نیز مد نظر قرار بگیرد.

دکوراسیون اتاق کار شیک

برای داشتن دکوراسیون اتاق کار شیک و امروزی تنها کافی است که از یک چیدمان خلاقانه برای وسایل استفاده شود. به عنوان مثال استفاده از لوازم تزیینی ارزان، استفاده از چند گلدان شیک، استفاده از کاغذ دیواری های جدید و رنگ آمیزی های امروز می‌تواند شما را در داشتن دکوراسیون اتاق کار شیک یاری کند. در بیشتر موارد دیده می‌شود که افراد دوست دارند اتاق کار خلوت و منظمی داشته باشند و از شلوغی اجتناب می کنند، که برای این امر بهتر است از طراحی های مدرن و ساده استفاده شود.

رنگ اتاق کار

استفاده از رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق کار از نکات حائز اهمیت در زیبایی این مکان می باشد. با توجه به سلایق مختلفی که وجود دارد قطعاً انسانها نظرات و علایق متفاوتی نیز در مورد رنگ ها دارند؛ اما استفاده از بعضی از رنگها مانند رنگ سبز باعث می شود که فرد در طول روز انرژی زیادی داشته باشد و همچنین این انرژی را به دیگران منتقل کند. پس اگر دوست دارید اتاق کار شاد و پر انرژی داشته باشید پیشنهاد می شود از رنگ سبز استفاده کنید. افرادی که در محل کارشان نیاز به خلاقیت و ایده پردازی دارند بهتر است که دیوار های اتاق کار خود را به رنگ زرد در بیاورد زیرا استفاده از این رنگ در دکوراسیون اتاق کار موجب حس نوع آوری می شود. اگر دوست دارید فشار روحی کمتری احساس کنید بهتر از رنگ آبی را برای اتاق کار خود انتخاب کرده زیرا این رنگ موجب آرام شدن فضا می شود.

وسایل مورد نیاز برای اتاق کار

افرادی که قصد دارند در منزل خود اتاق کار داشته باشند به طور حتم به وسایلی نیز نیاز داشته که مهمترین این وسایل شامل کامپیوتر، مانیتور، اینترنت پرسرعت، میز کار مناسب، صندلی مناسب، نور کافی، جامدادی، جا کاغذی، سطل آشغال، میز مطالعه، چراغ مطالعه، قفسه پوشه ها و … می باشد. برای جلوگیری از آشفتگی اتاق کار بهتر است به جای خرید پرینتر،  دستگاه کپی، دورنگار، اسکنر و غیره یک دستگاه چند کاره خریداری کرده که هم هزینه مناسب تری داشته باشد و هم جای کمتری را اشغال کند.

تاثیر نور در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کار

یکی از مهمترین فاکتورهای که می تواند در بهبود فضا تاثیر مستقیم بگذارد نور محیط می باشد؛ زیرا در دکوراسیون اتاق کار اگر نور کافی وجود نداشته باشد چشم فرد به راحتی خسته شده و موجب از بین رفتن آرامش شخص می شود. اگر دسترسی به نور طبیعی امکان پذیر باشد طبیعتا در تامین انرژی افراد نیز موثرتر واقع می شود. در غیر این صورت می توان از نور فلورسنت ها جهت تامین نور فضا استفاده کرد زیرا این نوع لامپ ها نور ملایم تر و بهتری دارد.

مبلمان مناسب برای دکوراسیون داخلی اتاق کار

خرید مبلمان مناسب چه از نظر قیمت و چه از نظر کیفیت و قرار دادن آن در اتاق کار، یکی از گزینه های مهم در مورد دکوراسیون اتاق کار می باشد. زیرا اولین چیزی که در نگاه هر بیننده ای می تواند تاثیر بگذارد میز کار و مبلمان است؛ همچنین راحت بودن مبلمان و صندلی کارمندان یکی از مهمترین مواردی است که می‌تواند در بهبود عملکرد اشخاص تاثیر بگذارد. همانطور که می دانید هر شخصی بیشتر ساعات روز خود را بر روی صندلی ها و بر پشت میز ها می گذراند؛ اگر صندلی خریداری شده مناسب نباشد به طور حتم عوارضی از جمله کمردرد و گردن درد گریبان کارمندان را خواهد گرفت که این امر به خودی خود موجب سلب آرامش و کاهش عملکرد اشخاص می شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که سادگی و مدرن بودن فضا را می پسندید بهتر است از مبلمان راحتی و ساده استفاده کنید.

drmohajeri

info@parsiyah.com