8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون اداری و تجاری  > طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران

طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران

اجرای دکوراسیون رستوران در وهله اول موضوعی کاملا مهم برای مدیران و صاحبان این مکان می باشد، چرا که موردی بسیار تاثیر گذار در درآمد رستوران محسوب می شود.

طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران

طراحی دکوراسیون رستوران، دارای قواعد و اصول خاصی بوده که موجب شده است طراحی رستوران های سنتی و مدرن با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد؛ همچنین در هر کشوری با توجه به فرهنگ متفاوت مردم دکوراسیون رستوران به سبک متفاوتی طراحی می شود. به عنوان مثال در دکوراسیون رستوران های کشور چین یکی از مهمترین مواد اولیه که به کار برده می شود چوب است و در دکوراسیون رستوران های آمریکایی و اروپایی نورپردازی هایلایت جزوه مهمترین نکات در طراحی داخلی می باشد.

دکوراسیون رستوران کوچک

از چند سال گذشته تا کنون شاهد بوده ایم که تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ، برای پذیرای از افراد راه اندازی شده که این عامل موجب شده است مدیران رستوران ها برای نفوذ در قلب مشتری و جلب رضایت مشتریان به فکر تغییر و تحولات گسترده ای، در زمینه ی طراحی داخلی و خارجی دکوراسیون رستوران باشند. یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون رستوران، باید مد نظر قرار داد این است که باید فضای آرامش بخش و لذت بخش برای مشتریان فراهم شود. نکته مهم در طراحی دکوراسیون رستوران، توجه به ابعاد فضا می باشد از این رو در طراحی دکوراسیون رستوران کوچک، باید طراح به گونه‌ای عمل کند که از همه فضای موجود در رستوران نهایت استفاده را ببرد. با توجه به نوع غذای سرو شده در رستوران کوچک، می‌توان نوع سنتی و یا مدرن دکوراسیون را برای رستوران انتخاب کرد.

اجرای دکوراسیون رستوران به سبک مدرن

تعداد زیادی از مشتریان رستوران ها بعد از ورود به این مکان ابتدا به دکوراسیون رستوران توجه می کنند از این رو توجه به طراحی داخلی و خارجی رستوران ها بعد از کیفیت غذا دومین مورد مهم در جلب رضایت مشتریان می باشد. طراحی دکوراسیون رستوران  به صورت مدرن روشی مناسب برای منتقل کردن حس زیبایی و شیکی به مشتری می باشد؛ زیرا بسیاری از افراد به دنبال سادگی و در عین حال زیبایی می باشند که طراحی دکوراسیون رستوران مدرن، یکی از مواردی است که می تواند به مدیران رستوران ها و کافی شاپ ها در جلب رضایت مشتریان کمک زیادی بکند. نکته حائز اهمیت دیگر در تزئین دکوراسیون رستوران، استفاده از مبلمان و صندلی های با کیفیت می باشد؛ زیرا خرید میز های بی کیفیت و ارزان یکی از بزرگترین اشتباهات در طراحی داخلی رستوران است.

مبلمان رستوران علاوه بر زیبایی که دارد باید به گونه‌ای باشد که حس آرامش و راحتی را به افراد منتقل کرده و موجب ترغیب مشتریان به ماندن بیشتر در این فضا شود.

اجرای دکوراسیون رستوران سنتی

دو نکته مهم در انتخاب رستوران توسط مشتری، غذای خوب و فضای دلپذیر رستوران است. زیبایی طراحی داخلی و خارجی دکوراسیون رستوران، می تواند هر فردی را راضی به خوردن یک وعده غذایی در این مکان کند. با توجه به اهمیت این موضوع، مدیران رستوران ها در حال حاضر از متخصصین و افراد با تجربه در طراحی دکوراسیون رستوران کمک می گیرند، تا بتوانند فضای مناسب جهت سرو غذا برای مشتریان خود فراهم کنند. طراحان داخلی برای طراحی دکوراسیون رستوران ابتدا به غذای طبخ شده در این رستوران ها توجه می کنند. با توجه به اینکه استفاده از غذاهای سنتی در بین افراد محبوبیت زیادی دارد، رستوران های سنتی زیادی نیز در سراسر دنیا وجود داشته که ایجاد فضایی صمیمی مهمترین مورد در طراحی دکوراسیون رستوران سنتی می باشد.

استفاده از مصالح طبیعی مانند چوب و سنگ یکی از مواردی است که در دیزاین رستوران سنتی، تاثیر بسزایی دارد؛ همچنین مبلمان و میز های مورد استفاده در رستوران های سنتی باید از طرح های کلاسیک انتخاب شود.

اجرای دکوراسیون رستوران به سبک ایرانی اصیل

همانطور که قبلاً هم نیز اشاره شد  یکی از موارد تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون رستوران، فرهنگ غذایی مردم هر کشور می باشد؛ از این رو برای طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی و یا سفره خانه های سنتی ایرانی باید به مواردی چون مصالح استفاده شده توجه داشت. طراحان دکوراسیون رستوران ایرانی معمولا فضای رو بازی را برای این رستوران ها در نظر می گیرند که برای سرو غذا در فصل تابستان می تواند بسیار مورد پسند مشتریان واقع شود. استفاده از تخت های زیبا به جای میز و صندلی در حالی که جوی آبی نیز از کنار تخت عبور کند نیز می تواند در ایجاد فضای مورد پسند مشتریان تاثیر گذار باشد. هر رستوران ایرانی همچنین باید دارای فضای پوشیده ای باشد که در زمستان با توجه به سردی هوا از آن استفاده شود.

اجرای دکوراسیون رستوران فست فود

مدیران و صاحبان رستوران ها و کافی شاپ ها در ابتدای راه اندازی رستوران خود، باید توجه زیادی به دکوراسیون داخلی و خارجی رستوران داشته باشند؛ زیرا در ابتدای امر طعم و کیفیت غذای رستورانشان برای کسی آشکار نخواهد بود و تنها دکوراسیون رستوران است که می تواند موجب جلب نگاه مشتریان شود. برای طراحی دکوراسیون رستوران فست فود لازم است که از مبلمان و میز و صندلی های راحت و زیبا استفاده شود تا مشتریان در هنگام صرف غذا بتوانند آرامش داشته باشند. انتخاب وسایل مناسب در دکوراسیون فست فود می ‌تواند از دیگر عوامل جلب رضایت مشتریان باشد، زیرا بیشتر افراد تمایل دارند که غذای مورد علاقه خود را در رستوران یا فست فود فروشی شیک و کلاسیکی سرو کنند. نور پردازی و رنگ دیواره های رستوران نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار در رضایت خاطر مشتریان است.

رنگ رستوران

تاثیر رنگ ها در چیدمان رستوران و طراحی دکوراسیون رستوران بسیار مهم می باشد زیرا روانشناسان دریافته اند که بین آدم ها و رنگها رابطه ی وجود دارد که می تواند تاثیرات مستقیمی بر روی غذا خوردن و لذت بردن از غذا در هر فرد نیز شود. استفاده از رنگ آبی و بنفش یکی از مواردی است که موجب می شود ذهن افراد ناخودآگاه به سمت سیری رفته از این رو بسیاری از افراد که به دنبال رژیم های غذایی هستند رنگ بشقاب و فضای غذاخوری خود را، به رنگ آبی و  بنفش در می آورند؛ پس اگر به دنبال مشتری های زیاد با اشتهای فراوان هستید از استفاده از تم آبی و بنفش خودداری کنید.

استفاده از رنگ زرد و نارنجی برعکس رنگ آبی و بنفش می تواند موجب اشتهای بیشتر افراد شده که مشتریان در چنین فضایی تا جایی که بخواهند غذا می خورند و سپس سریعا فضا را ترک می کنند.  اما یادتان باشد که استفاده از رنگ قهوه ای در رستوران موجب می شود افراد با احساس آرامش بیشتری غذای خود را سرو کرده و از غذای شان لذت کافی را ببرند.

نورپردازی در اجرای دکوراسیون رستوران

نکته حائز اهمیت دیگر در اجرای دکوراسیون رستوران استفاده از نورپردازی مناسب می باشد. با توجه به اینکه فضای رستوران به دو قسمت کلی تقسیم می شود نیاز است که برای هر قسمت، نورپردازی خاصی تعبیه شود؛ به عنوان مثال آشپزخانه که یکی از مکان های پرحادثه بوده باید دارای نور زیادی باشد تا کارکنان  و آشپز ها بتوانند به راحتی کار خود را انجام دهند، همچنین استفاده از نور پردازی مقطعی برای مکان هایی مانند محل خرد کردن سبزیجات در آشپزخانه رستوران مهم و حیاتی است.

فضای دیگر رستوران یعنی محل نشستن مشتریان نیاز به نور پردازی خاصی داشته که این نورپردازی حال و هوای رستوران را مشخص می‌کند و اولین نکته قابل توجه در هنگام ورود مشتریان می باشد. اگر قصد دارید رستوران شما محیطی گرم باشد، بهتر است از رنگ های ملایم و نارنجی و در نور پردازی استفاده شود. نورپردازی مناسب برای ورودی نیز بسیار مهم می باشد زیرا ورودی هر رستوران اولین منطقه ای است که مشتری می بیند و بر حس او تأثیر می گذارد. نور داخل سرویس های بهداشتی نیز باید معمولی و تقریبا زیاد باشد.

اهمیت کف پوش در اجرای دکوراسیون رستوران

داشتن کف پوش مناسب یکی از مهمترین موارد برای آشپزخانه و فضای رستوران می باشد. این کفپوش ها علاوه بر زیبایی و دوامی که دارد باید به راحتی تمیز شده و سطح یک دستی را ارائه دهد. همچنین کف پوش مناسب برای دکوراسیون رستوران، باید به گونه ای باشد که از لغزندگی و ایجاد حوادث جلوگیری کرده و علاوه بر جلوگیری از ضرر های مالی از ضرر های جسمی نیز جلوگیری به عمل می آورد. کفپوش های رستوران علاوه بر اینکه باید به راحتی از لکه های روغن و انواع آلودگی ها پاک شوند باید در برابر سایش وسایل سنگین و در مقابل مواد اسیدی و قلیایی نیز مقاومت بالایی داشته باشد، تا مدیران مجبور نشوند به طور مکرر این کفپوش را تعویض کنند.

کاغذ دیواری در اجرای دکوراسیون رستوران

یکی از نکات خلاقانه در زیبایی اجرای دکوراسیون رستوران و کافی شاپ استفاده از کاغذ دیواری زیبا و مناسب می باشد. با توجه به اینکه دیوار های آجری جز جذاب ترین نمونه های دیوار برای رستوران ها می باشد می توانید طرح دیوار آجری را با استفاده از کاغذ دیواری، بر روی دیوارهای رستوران خود پیاده کرده که این امر علاوه بر سادگی، هزینه بسیار کمتری نیز دارد. توجه داشته باشید جنس کاغذ دیواری هایی که برای رستوران ها استفاده می شود باید بسیار مناسب بوده و قابل شستشو باشد؛ زیرا با توجه به فضای رستوران ها، معمولاً آلودگی ها و چربی ها سریعا خود را بر روی این دیوار ها نشان می دهند که اگر این کاغذ دیواری  قابل شست و شو نباشد باید سریع تعویض شوند.

زیبا ترین دکوراسیون رستوران ها

چند نمونه از زیبا ترین و بهترین طراحی دکوراسیون رستوران های جهان عبارتند از:

  • رستوران caller de can rocaواقع شده در جیرونای اسپانیا  نمای شیک آن موجب شده این مکان به دومین رستوران برتر جهان تبدیل شود.
  • رستوران Noma در کپنهاگ می باشد که سایه روشن های قهوه ای با تن سیاه و خاکستری آن بسیار زیبا می باشد.
  • رستوران  Eleven Madison parkدر نیویورک فرانسه واقع شده که مهمترین حسن آن وجود شانزده مواد تشکیل دهنده برای هر غذا می باشد.
drmohajeri

[email protected]