8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

روشی منحصر به فرد برای دکوراسیون اتاق مهمان

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون داخلی منزل  > دکوراسیون اتاق میهمان  > روشی منحصر به فرد برای دکوراسیون اتاق مهمان

روشی منحصر به فرد برای دکوراسیون اتاق مهمان

همه افراد به دکوراسیون خانه خود اهمیت می دهند و یکی از مسائلی که امروزه برای همه افراد مهم شده است دکوراسیون اتاق مهمان می باشد. از قدیم مهمان برای همه ما عزیز بوده است و تمام تلاش خود را برای راحتی او انجام می دهیم. بیشتر ما یک اتاق برای راحتی هر چه بیشتر مهمان در نظر می گیریم و تلاش می کنیم که دکوراسیون اتاق مهمان ما با طرح ها و سبک های روز همگام باشد. امروزه طرح های متفاوتی برای دکوراسیون اتاق مهمان در نظر گرفته می شود تا ایده های متفاوتی به همه داده شود. با ما همراه شوید تا با روش های دکوراسیون اتاق مهمان آشنا شوید.

دکوراسیون اتاق مهمان

در هر خانه ای به راحتی مهمان اهمیت داده می شود و تلاش می شود مهمان احساس امنیت و راحتی کند. یک طراحی ایده آل و مناسب در اتاق مهمان می تواند چشم اندازی از نمای کلی خانه شما و حتی آبروی صاحب خانه باشد. بهتر است در طراحی و دکوراسیون اتاق مهمان تمامی موارد استفاده از وسایل مناسب، نورپردازی، رنگ ها و چیدمان در نظر گرفته شوند و همه آنها با هم همخوانی داشته باشند. همخوانی تمام وسایل نه تنها آرامش لازم را به مهمان می دهد، بلکه زیبایی خاصی به اتاق خواب می دهد. در دکوراسیون اتاق مهمان باید به تمامی مسائل حتی نکات ریز اهمیت داد.

تخت خواب در دکوراسیون اتاق مهمان

اولین چیزی که در دکوراسیون اتاق مهمان اهمیت دارد تخت خواب و تمامی وسایل خواب و راحتی است. وقتی یک مهمان از راه می رسد و وارد اتاق می شود فقط به استراحت خود اهمیت می دهد و می خواهد خستگی راه را از تن بدر کند. در دکوراسیون اتاق مهمان باید از یک تخت خواب راحت و مناسب استفاده کنید. بر روی این تخت خواب حتما بالش های مناسب، تشک و لحاف قرار دهید. حتی با قرار دادن چند کوسن رنگی می توانید زیبایی تخت را چند برابر کنید. اگر امکان خرید تخت خواب را ندارید باید سعی کنید تشک های راحت، بالش های مناسب، چند لحاف و ملحفه قرار دهید تا مهمان بتواند در کمال آرامش بخوابد. وجود این وسایل برای دکوراسیون اتاق مهمان بسیار مهم است.

کمد در دکوراسیون اتاق مهمان

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که مهمان هایی به خانه شما می آیند چند روز می مانند، بهتر است یک کمد برای او قرار دهید. وجود کمد در اتاق خواب بهترین گزینه است تا که مهمان بتوانند تمامی وسایل شخصی خود مانند لباس ها و کفش های خود را در آن قرار دهد. قرار دادن یک کمد در دکوراسیون اتاق مهمان بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که مهمان نمی تواند در مدت اقامت خود لباس های خود را در چمدان نگه دارد. البته باید کمد را در یک جای مناسب قرار دهید تا دکوراسیون اتاق مهمان را زیباتر کند و دست و پا گیر نباشد. رعایت این نکات تاثیر زیادی در راحتی مهمان عزیز شما دارد.

قالیچه و فرش اتاق مهمان

یکی دیگر از مسائلی که دکوراسیون اتاق مهمان را زیباتر از حد ممکن می کند وجود قالیچه ها و فرش های زیبا و منحصر بفرد است. سعی کنید هماهنگی خاصی بین وسایل اتاق خواب قرار دهید. یعنی اگر تخت خواب شما ساده است قالیچه و یا فرش را ساده انتخاب کنید تا سادگی را حفظ کرده باشید. یا اینکه اگر پرده استفاده شده در اتاق طرح های خاص و رنگین دارند سعی کنید قالیچه و فرش خود را مطابق با آن انتخاب کنید. ایجاد هماهنگی های کوچک بین تمامی اجزای اتاق طرحی زیبا به اتاق می دهد و آرامش را به مهمان هدیه می دهند. نحوه پهن کردن قالیچه و یا قالی خود را به شیوه ای متفاوت قرار دهید تا کمی متفاوت باشد و اصلا مزاحمتی برای رفت و آمد ایجاد نکند.

قرار دادن آینه در اتاق مهمان

قرار دادن یک آینه در اتاق مهمان نه تنها اتاق را زیباتر می کند، بلکه در راحتی مهمان نیز تاثیر دارد. وجود یک آینه، البته اگر یک آینه بزرگ باشد باعث بزرگ تر شدن اتاق می شود. آینه باعث روشن تر شدن محیط می شود و نور را منعکس می کند. هر چه این آینه بزرگ تر باشد فضایی دلبازتر و مهیج تر ایجاد می کند. آینه را بهتر است در کنار تخت و یا روبروی آن قرار دهید تا فرد بتواند هر زمانی که بخواهد به آن دسترسی داشته باشد. یک قاب مناسب نیز طبق رنگ های بکار رفته در اتاق برای آینه در نظر بگیرید تا در دکوراسیون اتاق مهمان هیچ چیزی کم نگذاشته باشید.

نورپردازی در دکوراسیون اتاق مهمان

باید به نحوه انعکاس نور و ایجاد نورپردازی در اتاق مهمان اهمیت دهید. باید سعی کنید تا جایی که می توانید از نورهای طبیعی در اتاق مهمان استفاده کنید. اتاق مهمان را در قسمتی از منزل قرار دهید که دارای پنجره باشد. بر روی پنجره ها از پرده های مناسب استفاده کنید تا نور را به نسبت مناسب به اتاق راه دهند و اصلا نور باعث ناراحتی مهمان نشود. پنجره ها را در شرایطی قرار دهید تا به راحتی باز و بسته شوند. نورهای طبیعی در مقایسه با نورهای مصنوعی زیبایی بیشتری دارند و می توانند دکوراسیون اتاق مهمان را از آنچه که تصور می کنید زیباتر کنند.

وجود حمام در دکوراسیون اتاق مهمان

یکی از مهمترین مسائلی که در اتاق مهمان اهمیت دارد وجود و یا دسترسی به یک حمام و سرویس بهداشتی مناسب است. اگر امکان این وجود دارد بهتر است در دکوراسیون اتاق مهمان خود یک حمام زیبا و مناسب قرار دهید. چرا که داشتن حمام و سرویس بهداشتی باعث راحتی مهمان می شود و در هر زمانی که بخواهد می تواند از آن استفاده کند. اما اگر این امکان وجود ندارد می توانید اتاق مهمان را در فضایی قرار دهید که در نزدیکی سرویس بهداشتی و حمام قرار دارد. اهمیت دادن به این مسئله نه تنها برای راحتی صاحبخانه بلکه برای راحتی مهمان مهم می باشد. البته باید دقت کنید که چند وسیله شخصی مانند مسواک، خمیردندان و حوله را برای راحتی هر چه بیشتر مهمان در اختیار او قرار دهید.

درجه بندی دمای اتاق مهمان

اتاق مهمان را باید در شرایطی قرار دهید که نه خیلی سرد و نه خیلی گرم باشد. در دکوراسیون اتاق مهمان باید وسایل گرمایی و سرمایی را در نظر بگیرید تا که در سرمای زمستان هوا را بتوان گرم کرد و در گرمای تابستان بتوان هوا را سرد کرد. چرا که گرما و سرمای بیش از حد می تواند آرامش مهمان شما را بر هم زند و خاطره ای بد در ذهن او تداعی کند. در زمان خرید لحاف ها و ملحفه های خود دقت کنید و حساسیت لازم را به خرج دهید تا راحت باشند.

قرار دادن حوله های تمیز و خشک

وقتی مهمانی به خانه شما می آید و قرار است چند روز در منزل شما بماند، باید حتی به مسائل جزئی و کوچک اهمیت دهید. درست است مهمان ها لوازم شخصی خود را به همراه می آورند، اما بهتر است شما نیز برای راحتی هر چه بیشتر مهمان ها چند حوله نرم در سایزهای مختلف در اختیار او قرار دهید. این حوله ها را در رنگ بندی متفاوت انتخاب کنید و در یک جای مناسب در اتاق مهمان قرار دهید. رعایت تک تک این مسائل در دکوراسیون اتاق مهمان بسیار اهمیت دارد و با رعایت کردن آنها گامی محکم برای راحتی مهمان برداشته می شود.

قرار دادن تلویزیون در اتاق مهمان

گاهی اوقات پیش می آید که مهمان دوست دارد در اتاق خود بماند و ساعاتی را در آن بگذراند. اگر برای شما ممکن باشد بهتر است فضای کوچکی را برای قرار دادن تلویزیون در اتاق مهمان در نظر بگیرید. بهتر است این تلویزیون را در جایی مناسب قرار دهید تا مهمان بتواند از هر نقطه از اتاق به آن تسلط داشته باشد. البته در دکوراسیون اتاق مهمان لازم است که یک مبل راحتی نیز قرار دهید تا که مهمان بتواند بر روی آن بنشیند و تلویزیون ببیند، کتاب بخواند، استراحت کند و تمامی کارهای لازم را انجام دهد.

چند نکته کوچک در دکوراسیون اتاق مهمان

از آنجاییکه امکان این وجود ندارد که اتاق خواب مهمان را در یک فضا خوب و عالی قرار داد که چشم اندازی زیبا از اطراف داشته باشد، می توان طبیعت و زیبایی را به اتاق آورد. در دکوراسیون اتاق مهمان می توانید چند گل و گیاه کوچک قرار دهید. این گل ها حس تازگی و سرزندگی را به دکوراسیون اتاق مهمان می بخشند و آن را زیباتر می کنند. چند سرگرمی کوچک در اتاق مهمان قرار دهید تا در زمان هایی که در اختیار دارد بتواند خود را سرگرم کند. برای مثال می توانید یک قفسه کوچک با چند کتاب خاص در اتاق قرار دهید تا مهمان خود را سرگرم کنید.

از آنجایی که مهمان با محیط اتاق خواب شما آشنا نیست و در تاریکی شب نمی تواند به راحتی راه برود. بهتر است از لامپ های کوچک مخفی استفاده کنید تا با روشن نگه داشتن آنها در شب بتواند دید لازم را برای او ایجاد کنید. اگر برای شما امکان دارد در دکوراسیون اتاق مهمان یک پاتختی قرار دهید. وجود پاتختی که دارای یک میز ساده است برای راحتی مهمان اهمیت دارد. چرا که مهمان می تواند بعضی از لوازم شخصی خود را مانند شانه و .. را بر روی آن قرار دهد و دچار سردرگمی نشود. البته ناگفته نماند که یکی از مهم ترین مسائلی که در دکوراسیون اتاق مهمان اهمیت دارد استفاده از یک فضای بسیار صمیمی و راحت است. هرچه فضای اتاق صمیمی تر باشد آرامش بیشتر و بهتری برای مهمان به ارمغان می آورد و خاطره ای بیاد ماندنی از شما و اقامت در منزل شما در ذهن او ایجاد می کند.

drmohajeri

info@parsiyah.com