8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

بررسی دکوراسیون خارجی و اجرای فضای سبز

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون بام سبز  > بررسی دکوراسیون خارجی و اجرای فضای سبز

بررسی دکوراسیون خارجی و اجرای فضای سبز

با گسترده شدن سطح زندگی بشر، یک سری از چیزها به مانند طراحی و دکوراسیون محیط های داخلی و بیرونی بیشتر مورد توجه قرار گرفت. در این مورد طراحی دکوراسیون محوطه و اجرای فضای سبز نسبت به طراحی دکوراسیون داخلی کمتر مورد توجه بوده و افراد بیشتر به طراحی محیط های داخلی توجه داشته اند. اما طراحی دکوراسیون محوطه و فضای سبز همگام با طراحی دکوراسیون داخلی مهم و اساسی می باشد. ما نیز در این بحث قصد داریم به مباحث طراحی دکوراسیون محوطه و فضای سبز بپردازیم و نکات مرتبط با این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه نمای خارجی و فضای سبز ساختمان ها و یا محیط های کاریتان برایتان مهم می باشد، ما را در ادامه متن همراهی نمایید.

طراحی محوطه و اجرای فضای سبز

زیبایی محیط های خارجی و داخلی بسیار مهم می باشد و افراد باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند. اما سوال اینجاست که دکوراسیون محوطه و فضای سبز چیست و در چه مکانی هایی مورد استفاده می باشد؟ در این مورد می توان گفت دکوراسیون محوطه و فضای سبز را می توان در محیط های مختلفی چون  محوطه های باز خانه ها، محیط کار، محیط های عمومی و … صورت داد. اما سوال بعد در مورد دکوراسیون محوطه و فضای سبز این است که این نوع از دکوراسیون از چه جهاتی مهم می باشد؟ در این مورد نیز می توان گفت دکوراسیون محوطه و فضای سبز می تواند توجه بسیاری از افراد را به خود جذب کند. به طور مثال با طراحی دکوراسیون خارجی محوطه محیط کسب و کار می توانید بسیاری از افراد را به سمت محیط خود جذب نمایید و اهمیت این طراحی در این قسمت مشخص می شود. به عنوان مثالی دیگر تصور کنید که در ساخت یک خانه از بالاترین پتانسیل های طراحی استفاده کرده باشید، اما نمای خارجی ساختمان تان و فضای سبز جلوی درب ساختمان زیبا نباشد. حتما تمامی زحمات شما در ساخت آن ساختمان به هدر رفته است‌.

انواع طراحی محوطه و اجرای فضای سبز

دکوراسیون محوطه و فضای سبز نمونه های مختلفی دارد و در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. افراد می توانند با ایده هایی که در زمینه های دکوراسیون محوطه ها دریافت می کنند، جلوه هایی ویژه به محوطه خارجی محیط خود ببخشند. از انواع دکوراسیون های محوطه می توان برای نمای محیط ساختمان ها، نمای خارجی پاساژها، نمای خارجی بانک ها، نمای خارجی بیمارستان ها، نمای خارجی هتل ها و رستوران ها و بسیاری از ساختمان های دیگر استفاده کرد. اما طراحی دکوراسیون محوطه و فضای سبز تنها در نمای خارجی ساختمان ها استفاده نمی شود‌‌. از طراحی خارجی  می توان برای ایجاد پارک های عمومی، طراحی روف گاردن و … استفاده کرد.

تاثیر استفاده از دکوراسیون محوطه و فضای سبز

برای بررسی تاثیر استفاده از دکوراسیون محوطه و فضای سبز خوب است که با یک مثال جلو برویم. تصور کنید که یک پاساژ بسیار بزرگ با زیر بنایی محکم و تجهیزات فراوانی ساخته اید‌. حال به مرحله فروش واحدهای تجاری آن می رسید. آیا اگر دور نمایی زیبا و دل فریب نداشته باشد، می توانید واحدهای تجاری خود را به فروش برسانید؟قطعا جواب خیر است. استفاده از دکوراسیون محوطه و ایجاد فضای سبز، تاثیر بسزایی در جلب نظر افراد دارد. لذا هر آنقدر که در طراحی داخلی موفق عمل کنید باز هم باید طراحی خارجی آن، زیبا و دلفریب باشد. در کل می توان گفت دکوراسیون محوطه و فضای سبز، می تواند تاثیر بسزایی در فروش و خرید ساختمان، جلب مشتری، زیبایی یک شهر و … داشته باشد.

طراحی روف گاردن

یکی از کارهایی که می توان با استفاده از طراحی دکوراسیون محوطه و اجرای فضای سبز انجام داد، ایجاد روف گاردن می باشد. روف گاردن به یک فضای سبز کوچک بر پشت بام ها اطلاق می شود. افراد می توانند با بهره گیری از ایده های دکوراسیون سازی محوطه پشت بام خود را به یک محل استراحت شبانه در تابستان ها تبدیل نمایند. تصور کنید که در تابستان بر بلندای ساختمان خود نشسته اید و علاوه بر فضای سبزی که بر پشت بام خود ایجاد کرده اید، از نمای زیبای شهر نیز استفاده می کنید. افراد می توانند آلاچیق های کوچک و زیبایی بر پشت بام های خود طراحی نمایند. در ایجاد روف گاردن استفاده از گیاهان مصنوعی بسیار مورد توجه می باشد. لذا استفاده از آب در پشت بام ها ممکن است به ساختمان آسیب برساند. چنانچه قصد دارید از گیاهان طبیعی استفاده کنید، بهتر است آن ها را در گلدان بکارید و گیاهانی را انتخاب کنید که با آفتاب مستقیم و نور بیش از حد مشکلی نداشته باشند.

طراحی حیاط خانه و ویلاها

یکی از دیگر زمینه های طراحی دکوراسیون محوطه و فضای سبز، ایجاد محیط های زیبا و سرسبز در محیط حیاط خانه و یا ویلا می باشد. افراد می توانند با استفاده از ایده هایی که در زمینه طراحی دکوراسیون محوطه و فضای سبز موجود می باشد، محیط حیاط خانه را به محیطی دلنشین تبدیل نمایند. به طور مثال با ایجاد یک فضای چمن کاری شده و استفاده از گل کاری های مناسب در بخش هایی از حیاط ویلا و یا خانه می توان یک محیط زیبا برای نشستن در فصل های تابستان و گرم سال ایجاد کرد. با توجه به متراژ حیاط می توان از استخرهای روباز در آن استفاده کرد. استفاده از طراحی های زیبا و خاص در حیاط خانه ها، بر روحیه افراد تاثیر گذار می باشد.

طراحی نمای ساختمان ها و فضای سبز جلوی ساختمان ها

در متن بالا به ایجاد یک فضای سبز زیبا در حیاط خانه ها اشاره کردیم. اما یکی دیگر از کاربردهای دکوراسیون محوطه و فضای سبز ایجاد نمایی زیبا بر دیوارهای محوطه خارجی و ایجاد یک فضای سبز در جلوی درب ساختمان ها می باشد. افراد می توانند با استفاده از سنگ نماهای مختلفی، دکوراسیون خارجی ساختمان خود را زیبایی ببخشند. ایجاد یک فضای سبز جلوی درب محوطه خانه ها، می تواند همراه با ایده های مختلف و خلاقانه باشد. به طور مثال یک شرکت بزرگ می تواند در جلوی درب ورودی ساختمان خود با استفاده از گیاهان، طرح و لوگوی خود را طراحی نماید. این کار خلاقانه علاوه بر اینکه جنبه تبلیغاتی دارد، نمای زیبایی را به محوطه خارجی آن می بخشد.

شرکت های اجرای دکوراسیون محوطه و فضای سبز

افرادی که قصد طراحی دکوراسیون محوطه و فضای سبز دارند، می توانند از شرکت های مجرب در این زمینه استفاده کنند. این شرکت ها با طراحان مجربی که دارند، می توانند در طراحی دکوراسیون محوطه شما را یاری دهند. مزیت استفاده از این شرکت ها این است که با تجربه بسیار بالایی که آن ها دارند بهترین طرح ها و دکوراسیون ها را برای شما ایجاد می کنند. به طور مثال  شما قصد دارید یک طراحی را در محوطه خارجی خود صورت دهید. در این زمان استفاده از این شرکت ها و طراحانی که آن ها دارند باعث می شود، طرح شما پرورش داده شود و بهترین طراحی صورت گیرد. گفتنی است در زمان انتخاب این شرکت ها باید دقت لازم را به خرج دهید و بهترین آن ها را انتخاب نمایید. برای انتخاب این شرکت ها پارامترهایی چون هزینه و کیفیت را مورد توجه قرار دهید و با مشورت های لازم بهترین آن ها را انتخاب کنید.

تفاوت دکوراسیون خارجی و داخلی

دکوراتیو کردن هر محیطی یکی از اصول مهم می باشد. طراحی دکوراسیون محیط های داخلی و خارجی  مکمل هم می باشند و برای یک ساختمان بسیار حیاتی به شمار می آید. اما این دو مقوله، تفاوت هایی را در نحوه اجرا و عناصری که در آن ها به کار می روند، دارند. از تفاوت های این دو با هم می توان به ظریف کاری هایی که در محیط داخلی صورت می گیرد اشاره کرد. بسیاری از این ظریف کاری ها در محیط های خارجی دیده نمی شوند. از دیگر تفاوت های طراحی محیط های داخلی و خارجی می توان به سرعت انجام کار اشاره کرد. در طراحی دکوراسیون محوطه و فضای سبز کارها با سرعت بالاتری به پیش می روند.

در اجرای فضای سبز از چه عناصری استفاده می شود

در طراحی دکوراسیون محوطه و اجرای فضای سبز از عناصر و ابزار مختلفی استفاده می شود. این ابزار و عناصر با توجه نوع محوطه خارجی که ما قصد طراحی آن را داریم متفاوت می باشد. به طور مثال در ایجاد فضای سبز، می توان علاوه بر استفاده از گیاهان با ایجاد یک سری نورپردازی ها، فضای سبز خارجی خود را در شب نورانی نمایید. استفاده از نورپردازی ها در نمای ساختمان هم کاربردی می باشد. از دیگر عناصری که می توان در دکوراسیون محوطه و فضای سبز استفاده کرد، می توان به سنگ نماها، انواع کامپوزیت ها، انواع گل کاری ها، استخرهای رو باز، استفاده از رنگبندی های متفاوت و… اشاره کرد. لذا در زمان طراحی یک محوطه باز سعی کنید با بهره گیری از تمامی عناصر و ابزارها، یک محیط بسیار زیبا را به وجود آورید.

نکات مهم در طراحی محوطه و اجرای فضای سبز

افراد در طراحی دکوراسیون محوطه و اجرای فضای سبز باید به نکات ویژه ای توجه داشته باشند. اولین نکته و مهمترین آن استفاده از بهترین طراحان در این امر می باشد. تصور کنید که از بهترین متریال برای طراحی محیط محوطه خارجی خود استفاده می کنید؛ اما اگر کسی نباشد که بتواند این متریال را بر سر جای خود بگذارد، کاری از پیش نبرده اید. دومین نکته ای که وجود دارد توجه به رنگ بندی درست است. به طور مثال برای ایجاد یک فضای سبز می توان در کنار چمن کاری از گل های رنگی استفاده کرد تا چمن نمای بهتری داشته باشد. نوع متریال مصرفی، استفاده از ایده های خلاقانه از دیگر نکات مهمی می باشد، که افراد باید به آن توجه داشته باشند.

بحث پایانی در مورد طراحی محوطه و اجرای فضای سبز

در پایان می توان گفت دکوراسیون محوطه و فضای سبز هم پای دکوراسیون داخلی مهم می باشد و افراد باید توجهی ویژه به آن داشته باشند. در این متن سعی کردیم طراحی محوطه های باز و فضاهای سبزی که در بیرون از ساختمان ها قرار دارند را به خوبی بررسی نماییم. لذا افراد قبل از طراحی محیط های خارجی، بهتر است این نکات را خوانده و از آن ها استفاده نمایند.

در و نمای یک خانه می تواند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند؛ پس به آن اهمیت بیشتری دهید.‌

drmohajeri

info@parsiyah.com