8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

با اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ آشنا شوید

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون اداری و تجاری  > با اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ آشنا شوید

با اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ آشنا شوید

اگر قصد دارید یک کافی شاپ زیبا داشته باشید که هر روز تعداد مشتری زیادی به کافی شاپ شما بیایند باید اطلاعات خود را درباره اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ بالا ببرید. ما در اینجا قصد داریم تا تمام نکاتی را که بتواند به شما در رسیدن به هدف تان؛ یعنی داشتن یک کافی شاپ زیبا کمک کند؛ بیان کنیم. همراه ما باشید.

به دنبال چه مکانی برای کافی شاپ خود باشید؟

نکته مهمی که باید در ابتدا امر رعایت کنید این است که مکانی که قرار است به کافی شاپ تبدیل کنید در کجا قرار دارد؟ آیا یک مکان شلوغ و پر رفت آمد است و یا در کوچه و یا خیابان های کم رفت و آمد فرعی قرار گرفته است. باید به دنبال مکانی باشید که بتواند به راحتی در دیدرس عموم مردم باشد تا مشتری های بیشتری به کافی شاپ شما بیایند. پس اولین اصل در طراحی دکوراسیون کافی شاپ می تواند انتخاب یک مکان مناسب باشد. بعد از آن که یک مکان درست را برای کافی شاپ خود انتخاب کردید حال نوبت به آن می رسد که به دنبال کمی تغییرات در بیرون کافی شاپ خود باشید.

به نمای بیرونی کافی شاپ توجه کنید

تنها داخل و محیط درون کافی شاپ لازم به طراحی و دکوراسیون ندارد بلکه شما باید به فکر نمای ساختمان و یا مغازه خود نیز باشید. نمای کافی شاپ شما دقیقا چیزی است که می تواند مردم را برای آمدن به داخل کافی شاپ ترغیب نماید. پس دکوراسیون کافی شاپ تنها محدود به داخل آن نمی باشد، بلکه باید روی نمای آن نیز کار شود. هر چه طراحی شما خلاقانه تر و زیبا تر باشد می تواند مشتری بیشتری را نیز به خود جلب نماید. پس به کار های ساده توجه نکنید و به دنبال یک طرح خلاقانه برای نمای کافی شاپ خود باشید.

به دنبال یک ایده خوب باشید

برای دکوراسیون کافی شاپ همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم حتما به دنبال یک ایده جدید و خلاقانه باشید. این روز ها تعداد کافی شاپ های زیادی را در سطح شهر می بینید. تنها نکته ای که می تواند باعث وجه تمایز بین این کافی شاپ ها دیزاین داخلی و دکوراسیون کافی شاپ می باشد. یک ایده خلاقانه و خوب می تواند نظر مثبت مشتری های شما را به خود جلب نماید. اگر بتوانید یک مکان خوب و دلنشین برای دورهمی های دوستانه و یا قرار های عاشقانه ارائه دهید مطمئنا می توانید به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی بدون اینکه خودتان دست به کار خاصی زده باشید معروف شوید. ایده های خلاقانه و ناب نیز کم نیست فقط این شما هستید که باید کمی ذهن خود را بیشتر به تکاپو بیندازید.

کمی تحقیق کنید

بعد از اینکه توانستید یک ایده خوب و خلاقانه برای دکوراسیون کافی شاپ پیدا کنید، باید به سراغ قسمت بندی فضای داخلی بروید. هر کافی شاپ بخش های مختلفی دارد. برای نمونه باید مشخص کنید که بخش کانتر و یا آشپزخانه شما کجاست. آیا می خواهید بخش جدایی به عنوان صندوق داشته باشید. آیا بخش پذیرش نیز دارید. می خواهید ظرفیت کافی شاپ چند نفر باشد؟ این سوالات را حتما پیش از شروع به کار و طرح ریزی پاسخ دهید. دکوراسیون کافی شاپ نیاز به مهارت و تجربه دارد پس اگر می خواهید خودتان دکوراسیون کافی شاپ را طراحی کنید پس باید حتما قبل از آن به سراغ مطالعه و کمی تحقیق بروید و طرح های مختلفی از دکوراسیون کافی شاپ ها را بررسی کنید. پس از آن است که می توانید راحت تر و با در نظر گرفتن بیشتر جوانب کار یک دکوراسیون کافی شاپ عالی اجرا کنید.

اصولی که باید در طراحی دکوراسیون کافی شاپ رعایت کنید

حال می خواهیم بیشتر شما را در طراحی دکوراسیون کافی شاپ و اصول آن راهنمایی کنیم. می خواهیم تک به تک بررسی کنیم که برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ به چه مواردی باید توجه نمایید. مواردی که قصد بررسی آن ها را داریم:

  • نورپردازی
  • سبک شناسی
  • رنگ
  • نحوه چینش
  • موسیقی

به فضای کافی شاپ توجه کنید

در طراحی دکوراسیون کافی شاپ باید حتما به فضا توجه شود. چه مکانی که برای کافی شاپ انتخاب کرده اید بزرگ باشد چه کوچک؛ یک طراحی دکوراسیون کافی شاپ درست می تواند برای شما نتایج خوبی را به همراه داشته باشد. در یک طراحی دکوراسیون اصولی معمولا توجه به فضا اصل ابتدایی می باشد. اگر فضای شما برای کافی شاپ کوچک باشد باید دکوراسیون کافی شاپ شما طوری طراحی شود که فضاهای از دست رفته و بلا استفاده به حداقل برسد. یک پیشنهاد برای این کار می تواند استفاده از کابینت های جادار در قسمت های مختلف می باشد. این کابینت ها می توانند هم به عنوان بخشی از دکور کافی شاپ به حساب بیایند هم برای نگه داشتن برخی از ظروف مورد استفاده قرار بگیرند.

چگونه چیدمان میزها و صندلی ها را انجام دهید

قسمت دیگر که باز هم در دکوراسیون کافی شاپ بسیار مهم می باشد بخش چینش می باشد. شما ابتدا بسته به فضا کافی شاپ خود میزها و صندلی های مناسب انتخاب کنید. می توانید برای یک فضای کوچک به سراغ میز و صندلی های جمع و جور تر بروید. البته به خاطر داشته باشید که باید فاصله استانداری را برای هر میز در نظر بگیرید. نباید فضا جوری فشرده باشد که صحبت های افراد دور هر میز مزاحم سایر افراد گردد. همچنین فاصله مناسب برای عبور افراد را در نظر بگیرید. اگر مساحت کافی شاپ شما بزرگ است، می توانید از چیدمان های ترکیبی استفاده کنید. بخشی از فضا را می توانید به میزها و صندلی های 2 نفره اختصاص دهید بخشی دیگر را نیز با تعداد صندلی های بیشتر برای جمع های دوستانه در نظر بگیرید. برای داشتن دکوراسیون کافی شاپ عالی انعطاف پذیری شما نیز مهم است.

به نور ها اهمیت دهید

یکی از ترفند های پر طرفدار در بخش طراحی دکوراسیون کافی شاپ پنجره های بزرگ در قسمت رو به خیابان برای کافی شاپ ها می باشد. در این حالت می توانید روز ها از نور طبیعی برای روشنایی استفاده کنید و در شب نیز نور های داخل خیابان به روشنایی و همچنین زیبایی دکوراسیون کافی شاپ شما کمک می کنند. اگر هم دوست دارید می توانید به سراغ تم های تاریک تر برای نورپردازی بروید، البته توجه داشته باشید که نباید خیلی هم تاریکی فضا موجب اذیت چشم مشتری های شما شود. استفاده از دیوارکوب های تزیینی با روشنایی متوسط بالای هر میز می تواند یک سبک خوب در نورپردازی باشد. همچنین می توانید در بخش راهرو کافی شاپ نیز از نور های رنگی استفاده کنید که زیبا و چشم نواز می باشند.

موسیقی به کمک شما می آید

بخش جالب و یک نکته خوب در یک طراحی دکوراسیون کافی شاپ خلاقانه می تواند بهره گیری درست از موسیقی باشد. به خاطر داشته باشید نصب سیستم صوتی در کافی شاپ نیز دارای اصول خاصی می باشد. صدا باید به صورت یکنواخت در تمام قسمت های کافی شاپ شنیده شود. اگر در بخشی صدا بلند و در قسمتی صدا کم باشد می تواند موجب اذیت مشتری ها شود. پس حتما در طراحی دکوراسیون کافی شاپ بخش های مربوط به قرار گیری سیستم صوتی را نیز در نظر بگیرید.

از سبک های مختلف کمک بگیرید

برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ علاوه بر طرح های خلاقانه، سبک های از پیش تعیین شده ای نیز وجود دارند. البته بهره گیری از هر یک از این سبک ها سلیقه ای می باشد ولی می توانند به عنوان یک چارچوب برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ به شما کمک نمایند. یکی از این سبک ها؛ سبک وینژ می باشد. این سبک بر پایه عتیقه جات و کالاهای از این دست می باشد. شما می توانید برای تزیین دکور خود از ایتم های عتیقه استفاده نمایید. سبک روستیک نیز از دیگر ترفند های محبوب می باشد که اصول اولیه آن استفاده از چوب می باشد. این سبک از طراحی می تواند بسیار زیبا و در عین حال ساده باشد که مطمئنا با سلیقه بیشتر افراد همخوانی دارد. سبک های مدرن نیز همیشه می توانند جایگاه ویژه ای برای خود داشته باشند.

سخن آخر

در طراحی دکوراسیون کافی شاپ سبک ها و روش های مختلفی وجود دارد. در آخر این شما هستید که باید بسته به سلیقه خود یکی از بهترین گزینه های ممکن را برای دکوراسیون کافی شاپ خود انتخاب کنید. پس سعی کنید با انتخابی منطقی و اصولی و بهره گیری از خلاقیت خود؛ یک کافی شاپ زیبا برای خود داشته باشید. در کنار سلیقه، بودجه شما برای انجام دکوراسیون کافی شاپ نیز می تواند در انتخاب شما نقش به سزایی داشته باشد. اگر علاقه دارید تا از همه چیز بهترین آن را در کافی شاپ خود داشته باشید پس باید کمی ولخرجی کنید. اگر هم نه؛ می توانید به سراغ طراحی های اقتصادی تر بروید.

نکته مهم دیگر نیز این است برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ حتما به سراغ یک فرد خبره در زمینه طراحی بروید. این فرد می تواند با بررسی همه جانبه فضای شما و همچنین نظر و سلیقه شخصی شما، بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ را به شما ارائه دهد. که در این صورت می توانید خیال خود را از بابت درست و اصولی بودن دکوراسیون کافی شاپ خود راحت کنید. اگر هم می خواهید خودتان طراحی دکوراسیون کافی شاپ را انجام دهید پس باید کمی ریسک نیز بکنید. ولی به خاطر داشته باشید اگر ایده خلاقانه ای دارید پس خودتان نیز دست به کار شوید و کافی شاپ زیبای خودتان را بسازید.

drmohajeri

[email protected]