8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ایده های متفاوت در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون داخلی منزل  > دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی  > ایده های متفاوت در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

ایده های متفاوت در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

اغلب وقتی زمان ساخت خانه و طراحی آن می رسد، اصلا هیچ توجهی به دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی نمی شود. اما دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین موارد طراحی خانه است و باید به آن اهمیت زیادی داد. امروزه ایده های بسیار خوب و منحصر بفردی برای طراحی و ایجاد تغییر در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی وجود دارد که نه تنها زیبایی به حمام ها و سرویس ها می دهند، بلکه این مکان ها را محیطی آرامش بخش و راحت برای همه می کنند. با ما همراه شوید تا با نحوه دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی آشنا شوید.

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی یکی از دغدغه های اخیر خانواده ها شده است. امروزه بیشتر خانواده ها زمان زیادی را برای طراحی و دکوراسیون منزل می گذارند. اما با کمی دقت و ایده می توان نمایی متفاوت در آنها ایجاد کرد. دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بسیار اهمیت دارد و در بیشتر آپارتمان ها به آن توجه زیادی می شود. همه افراد به زیبایی اهمیت می دهند و می خواهند یک طراحی منحصر بفرد در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی ایجاد کنند تا در این فضاها آرامش داشت. اصلی ترین مورد در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی ذخیره سازی فضا می باشد.

ذخیره سازی فضا در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

یکی از مواردی که باید در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بسیار به آن توجه شود، ذخیره سازی فضا است. همانطور که می دانید فضای حمام ها و سرویس های بهداشتی کوچک است و باید تا جای ممکن در حفظ فضا تلاش کنیم. در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بهتر است از شلف ها و باکس های دیواری استفاده کنیم. چرا که استفاده از وسایل بزرگ و جاگیر زیبایی را کم می کند و فضای زیادی را اشغال می کند. استفاده از باکس های دیواری برای قرار دادن وسایل مختلف بسیار مفید و کارآمد است و کمک زیادی به حفظ فضا می کند.

انتخاب کفپوش و دیوارپوش ها در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی کفپوش ها و دیوارپوش ها می باشند. افرادی که می خواهند زیبایی و جذابیت را به سرویس ها و حمام های خود هدیه دهند، بهتر است در انتخاب کفپوش ها و دیوارپوش ها دقت و حساسیت زیادی داشته باشند. زمانیکه فضای داخلی حمام های شما کوچک می باشد بهتر است از کاشی ها و سرامیک هایی استفاده کنید که دارای رنگ های روشن و سفید هستند. این گونه کاشی ها فضا را بزرگ تر نشان می دهند. اما اگر فضای داخلی حمام ها بزرگ است می توانید از رنگ های تیره نیز استفاده کنید.

استفاده از آینه در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

یکی از مهم ترین لوازمی که باید در هر حمامی وجود داشته باشد، آینه است. بهتر است بدانید که آینه فضای حمام را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهد. امروزه آینه هایی وارد بازار شده است که درب دارند. این مدل های آینه یک فضای کوچک در داخل دارند که می توان از آن برای قرار دادن وسایل استفاده کرد. در محیط های کوچک می توان از آینه های بزرگ استفاده کرد و فضا را بزرگ تر کرد. با قرار دادن یک آینه بزرگ و مناسب می توان جذابیت زیادی به حمام داد و زیبایی آن را چند برابر کرد. آینه با منعکس کردن نور روشنایی بیشتری به محیط می دهد و فضایی زیبا ایجاد می کند.

نحوه نورپردازی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

امروزه نورپردازی در تمامی طراحی ها حائز اهمیت می باشد و می توان با یک نورپردازی درست یک فضای بسیار آرامش بخش و زیبا ایجاد کرد. طراحان داخلی اهمیت زیادی به نورپردازی می دهند. چرا که با قرار دادن لامپ های مناسب می توان یک محیط شاد و مفرح ایجاد کرد. البته مکان قرار دادن لامپ در زیبایی محیط اهمیت دارد و می تواند جلوه ای خاص به محیط بدهند. حتی نورپردازی در بزرگ تر نشان دادن فضا نیز بسیار مهم است و اهمیت دارد.

کابینت های سرویس های بهداشتی

با انتخاب کابینت های زیبا و مناسب برای سرویس بهداشتی می توان یک فضای بسیار ایده آل و جذاب در محیط ایجاد کرد. بهتر است بدانید که امروزه کابینت هایی با رنگ ها و طرح های مختلف وجود دارد که تکمیل کننده زیبایی محیط هستند. در زمان انتخاب مدل کابینت باید دقت کنید تا نه تنها دارای رنگی زیبا باشد، بلکه فضای داخلی کابینت نیز زیاد باشد تا که بتوان لوازم مخصوص و سایر اشیاء را در آن قرار داد. اگر کابینتی که انتخاب می کنید دارای رنگ های تیره می باشد بهتر است سایر وسایل موجود در حمام و سرویس بهداشتی را روشن انتخاب کنید تا جذابیت خاصی به محیط بدهد.

البته گاهی استفاده از کابینت های طرح دار هماهنگی خاصی در محیط ایجاد می کند و فضا را دلنشین تر می کند.

استفاده از روشویی و سینک های متفاوت و جدید

یکی از مهم ترین موارد در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی استفاده از روشویی و سینک ها است. روشویی ها برای شستن دست و صورت مورد استفاده افراد قرار می گیرند. طرح های روشویی ها بسیار متنوع است و در طرح ها و رنگ ها مختلف وارد بازار می شوند. امروزه سبک های روشوهای سنگی، روشویی های کلاسیک و روشویی های فانتزی و .. ترکیب و زیبایی خاصی به محیط می دهند. البته تمامی آنها از بهترین جنس ساخته شده اند و دارای بهترین کیفیت می باشند. در انتخاب رنگ و طرح روشویی ها برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی باید دقت کرد تا هماهنگی خاصی بین آنها و سایر وسایل وجود داشته باشد.

چند راه برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی کوچک

گاهی اوقات تصور می کنیم که در محیط های کوچک حمام و سرویس بهداشتی ها نمی توانیم طرحی زیبا و ایده ال استفاده کنیم. اما این طرز فکر کاملا غلط است. برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی کوچک امروزه راهکارهای زیادی وجود دارد. یکی از بهترین راه ها این است که از کاشی هایی با طرح های راه راه و رنگ روشن استفاده کنید. البته هر چه سایز آنها کوچک تر باشد فضا را بزرگ تر نشان می دهند. تا می توانید در محیط های کوچک حمام ها و سرویس بهداشتی های کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید و با قرار دادن قفسه ها و شلف ها در حفظ فضا تلاش کنید. البته یک نورپردازی درست و بجا نیز در ایجاد یک فضای بزرگ تاثیر زیاد دارد.

طراحی های مدرن و لوکس

امروزه با صرف یک هزینه مناسب می توان طرحی زیبا به حمام ها و سرویس های بهداشتی داد. یکی از مسائلی که در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بسیار می تواند تاثیر گزار باشد وسایل و تجهیزات بکار رفته در حمام ها می باشد. همانطور که گفته شد طرح ها و مدل های مختلفی از وسایل به بازار آمده است که همه انها جلوه خاصی به محیط می دهند. برای مثال در سرویس بهداشتی ها می توانید یک روشوی زیبا با طرحی ایده آل استفاده کنید. یا اینکه در حمام های خود می توانید یک وان بزرگ قرار دهید و اگر حمام شما در اتاق خواب واقع شده است امکان این وجود دارد که از درهای شیشه ای برای آن استفاده کرد.

یکی دیگر از چیزهایی که در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی اهمیت دارد قرار دادن چند گل و گلدان زیبا در فضای سرویس های بهداشتی است. رعایت همه این موارد در زیبایی و احساس آرامش بسیار تاثیرگذار می باشد.

حمام ها و سرویس های بهداشتی به سبک اروپا

اگر می خواهید حمام و سرویس بهداشتی خود را به سبک اروپایی ها در بیاورید، بهتر است در استفاده از فضا و نور تلاش زیادی کنید. امروزه بیشتر حمام های ایرانی برگرفته از حمام های اروپایی هستند و فضای زیادی برای آنها اختصاص داده می شود. اروپایی ها در بیشتر موارد از رنگ های روشن استفاده می کنند. در فضای داخلی حمام ها حتما از کابینت ها و قفسه ها استفاده می کنند تا تمامی وسایل و تجهیزات در آنها قرار بگیرند. برای حمام از شیشه استفاده می کنند و حتما یک وان در حمام ها قرار دهند. از وسایل تزئینی برای ایجاد آرامش در حمام ها استفاده می کنند.

ایجاد طرحی متفاوت در حمام ها و سرویس های بهداشتی قدیمی

امروزه بعضی از افراد برای اینکه حمام ها و سرویس های بهداشتی خود را مدرن تر نشان دهند از طرح هایی متفاوت و ایده آل استفاده می کنند تا فضای قبلی را زیباتر کنند. همیشه بعد از چند سال سبک های قدیمی بسیار خسته کننده می شوند و فضای خانه نیازمند طرحی مدرن و مناسب است. همانطور که قبلا گفته شد در چنین محیط هایی برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی باید ابتدا روشنایی محیط را اولویت هدف اصلی خود قرار داد. چراغ ها و لامپ هایی ایده آل برای حمام و سرویس بهداشتی خود بخرید. این چراغ ها را بهتر است در بالای آینه و درب ورودی قرار دهید تا فضا را دلنشین تر کند.

می توانید از پرده های متنوع و رنگارنگ فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی را از هم جدا کنید. با  صرف هزینه کم می توانید نقش زیادی در ایجاد دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی داشته باشید. همچنین می توانید برای بزرگ ترین فضا از وسایل شیشه ای استفاده کنید. با قرار دادن وسایل شیشه ای بر روی دیوارها و در گوشه و کنار می توانید در زیبا سازی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی نقش مهمی داشته باشید.

گاهی اوقات می توانید از شیر سرویس بهداشتی متفاوت استفاده کنید. امروزه دوش حمام ها و شیر سرویس بهداشتی ها در طرح ها و سبک های متفاوتی تولید شده اند که تمامی آنها زیبایی خاصی دارند و بسیار منحصر بفرد هستند. اضافه کردن یک شیر زیبا تغییر زیادی می تواند در محیط ایجاد کند.

drmohajeri

info@parsiyah.com