8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ایده هایی زیبا برای دکوراسیون مهد کودک

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون اداری و تجاری  > ایده هایی زیبا برای دکوراسیون مهد کودک

ایده هایی زیبا برای دکوراسیون مهد کودک

مهد کودک ها یکی از محل های رشد و تربیت کودکان می باشد. افرادی که در این زمینه فعالیت دارند تمامی تلاش خود را می کنند تا دکوراسیون مهد کودک را به طریقی انجام دهند که در رشد و تربیت کودک تأثیرگذار باشد. همانطور که می دانید مهد کودک ها در سنین کودکی تأثیر زیادی در تربیت فرزند دارند و به گونه ای به عنوان خانه ی دوم کودکان به شمار می آیند. مسئولین تلاش می کنند که اجرای دکوراسیون مهد کودک را به طریقی انجام دهند که یک محیطی امن و راحت برای کودکان باشند و کودکان در آن احساس آرامش کنند.

مهد کودک

همانطور که می دانید مهد کودک به محلی گفته می شود که از آن برای پرورش و نگهداری کودکان استفاده می شود. این مکان ها مخصوص کودکانی است که والدین شاغل دارند و نمی توانند از کودکان خود مراقبت کنند. البته سایر والدین که به تربیت کودک خود اهمیت می دهند و می خواهند کودکانی اجتماعی داشته باشند، کودکان خود را به مهد کودک ها می فرستند تا تربیتی درست و اصولی داشته باشند.

مهد کودک ها محیط هایی آموزشی هستند که نه تنها بر روی زبان مادری کودک کار می کنند، بلکه در آموزش زبان های دوم نیز تأثیرگذار هستند. محیط مهد کودک در تربیت یک کودک سالم و سلامت او تأثیر زیادی دارد. به گونه ای می توان گفت که مهد کودک یک مکان برای آموزش استعدادهای کودک، پروش عاطفه و نیازهای جسمی، هوشی و رفتاری است.

اجرای دکوراسیون مهد کودک

بهتر است بدانید که دکوراسیون مهد کودک در روحیه کودکان تأثیر دارد و می توانید از کودک یک شخصیت شاد و اجتماعی بسازد. از این رو تمامی مؤسسان یک مهد کودک تمامی تلاش خود را می کنند تا دکوراسیون مهد کودک را به طریقی انجام دهند که با اصول و تکنیک های روز همگام باشد و بتواند تمامی نیازهای فیزیکی و عاطفی کودکان را برطرف کند. از آنجایی که کودکان امروزه آینده سازان فردا هستند، باید تمامی افراد جامعه در رشد فکری و ذهنی آن ها تلاش کنند. پس دکوراسیون مهد کودک را با بهترین روش های ممکن انجام می دهیم تا گامی محکم برای رشد کودک باشد. دکوراسیون مهد کودک باید ترسیم کننده ی یک محیط شاد باشد تا کودک را به فعالیت تشویق کند.

در اینجا سعی می کنیم تا روش های ساده و تکنیکی بیان کنیم که در دکوراسیون مهد کودک مؤثر می باشد و فضایی دل انگیز برای کودکان ایجاد می کند.

اجرای دکوراسیون مهد کودک

انتخاب رنگ های شاد و جذاب در دکوراسیون مهد کودک

همانطور که می دانید، اگر دکوراسیون مهد کودک شیک و شاد باشد کودکان علاقه بیشتری به آن نشان می دهند و دوست دارند ساعات بیشتری در آن بگذرانند. به گونه ای که می توان گفت بهتر است در دکوراسیون مهد کودک خود از رنگ های شاد و پر انرژی استفاده کنید. هر چه رنگ های بکار رفته جذاب تر باشند تأثیر بیشتری در روحیه کودک دارند. کودکان همواره در دوران کودکی به رنگ های شاد علاقه بیشتری نشان می دهند و هر چه این رنگ ها در محیط های اطراف آن ها بیشتر باشد، تأثیر بیشتری در رشد و پرورش روحیه آن ها دارد. بنابراین استفاده از رنگ های روشن و شاد در دکوراسیون مهد کودک انرژی بخش تر خواهد بود.

نورپردازی در اجرای دکوراسیون مهد کودک

وجود نورهای طبیعی و مصنوعی تأثیر زیادی در زیبایی یک محیط دارد. بهتر است در دکوراسیون مهد کودک از نورپردازی استفاده شود تا محیط را برای کودکان جذاب کند. اگر کودکان در یک محیط بدون نور و تاریک مشغول به فعالیت باشند، بعد از مدت کوتاهی علاقه ی خود را از دست می دهند و هیچ رشد فکری نخواهند داشت. اما اگر در یک محیط پر نور و جذاب پرورش یابند؛ خلاقیت و رشد فکری آن ها چند برابر خواهد شد. در ابتدا سعی کنید از نورهای طبیعی در محیط استفاده کنید و بعد با استفاده از نورهای مصنوعی محیط را برای کودکان جذاب کنید.

دکوراسیون نمای داخلی مهد کودک

اجرای دکوراسیون مهد کودک مهد کودک باید توجه خاصی به نمای داخلی شود. یکی از مهم ترین موارد در دکوراسیون مهد کودک دیوار ها می باشد. بهتر است روی دیوارها را با استفاده از فوم ها و دیوارپوش های نرم بپوشانید. البته سعی کنید تمامی این دیوارپوش ها و کف پوش ها را از رنگ های مختلف و شاد انتخاب کنید تا کودکان را جذب خود کنند. یکی از مواردی که بسیار مهم می باشد استفاده از این فوم ها کمک می کند که به کودک آسیبی نرسد. چرا که کودکان در هنگام بازی کردن ممکن است با دیوار بخورد داشته باشند. این کف پوش ها و دیوارپوش های فومی از آسیب رساندن به کودکان جلوگیری می کند.

اتاق درس مهد کودک ها

در دکوراسیون مهد کودک باید به نکات زیادی توجه کنید. یکی از این نکات این است که برای هر فعالیت کودکان، اتاق خاصی در نظر بگیرید. مثلاً برای زمانی که می خواهید به کودکان چیزی آموزش دهید، بهتر است اتاقی را به منظور آموزش در نظر بگیرید. تمامی وسایل موجود در این اتاق نیز باید طبق اصول و نکته های ایمنی تهیه شوند تا به کودکان آسیبی نرسد. در همین اتاق ها می توان میزها و صندلی هایی قرار داد تا کودکان بر روی آن ها بشینند، نقاشی بکشند و چیزهای آموزشی را یاد بگیرند.

اجرای دکوراسیون مهد کودک

اتاق ناهارخوری

در دکوراسیون مهد کودک باید یک سالن یا یک اتاق مجزا برای ناهار خوری کودکان در نظر بگیرید. در این اتاق بهتر است از رنگ های شاد و پر انرژی استفاده کنید تا کودکان با حضور در این اتاق احساس گرسنگی کنند و اشتهای آن ها باز شود. در این اتاق ها اصلاً هیچ گونه اشیای تیز و برنده نباید قرار داده نشود تا امنیت کودکان در هر حالتی حفظ شود.

محیط خارجی مهد کودک

در محیط خارجی مهد کودک باید تمامی اشکال کودکانه و مفرح وجود داشته باشد.  باید از تم های رنگی شاد در محیط بیرون استفاده کرد. زمین بازی کودکان را باید با کف پوش های نرم و فومی پوشاند تا در حین بازی آسیبی به آن ها وارد نشود. در دکوراسیون مهد کودک باید دقت کنید که محوطه بازی کودک را طبق اصول ایمنی بسازید و تمام وسایل بازی را از پلاستک های مقاوم تهیه کنید. در محیط بیرونی می توانید از رنگ های سبز، زرد و آبی استفاده کنید تا احساسی کودکانه به محیط بدهید.

اجرای دکوراسیون مهد کودک

ایجاد حفره ها در دیوارها

امروزه یکی از اصول تکنیکی که در دکوراسیون مهد کودک مورد استفاده قرار می گیرد، بکار بردن حفره هایی بر روی دیوارهای مهد کودک ها می باشد. یکی از خلاقیت های بکار برده شده در بعضی از طراحی ها و دکوراسیون های مهد کودک، حفره هایی به صورت دایره و مربع می باشد که از طریق این حفره ها کودک می تواند به محیط های دیگر در ارتباط باشد. برای مثال می توان این حفره ها را در اتاق های بازی قرار داد تا کودکان بتوانند به راحتی از یک اتاق به اتاق دیگر رفت و آمد داشته باشند. رعایت هر کدام از این تکنیک ها در دکوراسیون مهد کودک می تواند در بهتر شده یک مهد کودک مؤثر باشد و یک محیط آموزشی خلاق را ایجاد کند.

نصب سیستم های تهویه مناسب در دکوراسیون مهد کودک

در دکوراسیون مهد کودک باید دقت زیادی شود تا سیستم های تهویه ی مناسبی برای کودکان نصب شود. همانطور که می دانید بدن کودکان بسیار حساس است و با هر سرمای شدید دچار سرماخوردگی می شوند و با هر گرمای شدید مبتلا به بیماری می شوند. یک مهد کودک باید دارای یک سیستم تهویه مناسب باشد تا که در فصل سرد زمستان محیط مهد را گرم کند و در فصل گرم تابستان محیط مهد را سرد کند. البته باید دقت شود که این وسایل را در قسمت هایی از مهد نصب شوند که از دسترس کودکان دور باشند تا که از هر گونه حادثه ی احتمالی جلوگیری شود.

رعایت چند نکته در دکوراسیون مهد کودک

 در دکوراسیون مهد کودک باید دقت زیادی شود و همانطور که گفته شد از رنگ های شاد و مفرح در محیط استفاده شود. اگر در مهد کودک شما پنجره وجود دارد بهتر است بر روی این پنجره ها از پرده های رنگین با اشکال کودکانه و شخصیت های کارتونی استفاده کنید. از این طریق به کودکان احساس مهم بودن می دهید و به گونه ای باعث رشد شخصیت او می شوید.

بهتر است در محیط های مهد کودک ها از موسیقی های شاد و کودکانه استفاده کنید. این موسیقی ها در پرورش قوه ی تخیل و ذهن کودک تأثیرگذار هستند و به آن ها کمک می کند تا ارتباط بهتری با محیط اطراف خود برقرار کنند. بهتر است این موسیقی ها ملایم باشند تا در رشد کودکان مؤثر باشند.

در اجرای دکوراسیون مهد کودک خود می توانید قفسه هایی برای نگهداری وسایل بازی کودکان قرار دهید. در قسمت هایی از اتاق ها که دارای فضای خالی هستند می توان چند قفسه و میز قرار داد تا تمامی وسایل مورد استفاده در حین بازی کودکان در آن ها قرار بگیرند. بدین صورت نظم بهتری به محیط داده می شود. حتی می توان کمدهایی در اطراف گذاشت تا وسایل به طور کامل در آن ها گذاشته شوند.

اجرای دکوراسیون مهد کودک

اهمیت سقف در اجرای دکوراسیون مهد کودک

همچنین در اجرای دکوراسیون مهد کودک خود از سقف هایی شیب دار استفاده کنید تا مفهومی از خانه در ذهن کودکان تداعی شود. همانطور که می دانید خانه به کودکان آرامش می دهد و اگر کودکان احساس کنند که مهد کودک مانند خانه ی آن هاست، در این محیط می توانند به بیشترین آرامش ممکن برسند و احساس امنیت کنند. بدین صورت قادر خواهند بود که ارتباط عاطفی بهتری با محیط برقرار کنند.

کسانی که قصد احداث یک مهد کودک را دارند باید در دکوراسیون مهد کودک دقت زیادی داشته باشند و از ایده های خلاقانه استفاده کنند تا بتوانند یک فضای پر جنب و جوش را برای کودکان ایجاد کنند. هر چه فضای استفاده شده برای دکوراسیون مهد کودک بیشتر باشد، فعالیت کودکان بیشتر خواهد و زمینه ی بهتری برای رشد فکری و فیزیکی آن ها ایجاد خواهد شد. با ایجاد یک فضای متفاوت در دکوراسیون مهد کودک، محیطی پر هیجان و متفاوت برای رشد آن ها ایجاد کنید.

drmohajeri

info@parsiyah.com