8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ایده ای متفاوت برای اجرای دکوراسیون مزون

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون اداری و تجاری  > ایده ای متفاوت برای اجرای دکوراسیون مزون

ایده ای متفاوت برای اجرای دکوراسیون مزون

بهتر است بدانید که مزون ها یکی از مکان هایی هستند که در زمینه مد و لباس فعالیت دارند و تمامی لباس های روز و مدرن را ارائه می دهند. امروزه طراحی و اجرای دکوراسیون مزون در جذب مشتری بسیار حائز اهمیت می باشد. بیشتر افرادی که در این زمینه فعالیت دارند سعی می کنند تا دکوراسیون مزون خود را به گونه ای متفاوت انجام دهند که با تمامی مدل های روز همگام باشد. طراحان مزون تلاش می کنند تا با ایده های متفاوت مزون را جذاب نشان دهند و  آن را یک کسب و کار موفق تبدیل کنند.

 مزون

در بیشتر موارد نه تنها برای حضور در مجالس عروسی و نامزدی، بلکه برای حضور در یک مهمانی ساده نیاز به خرید لباس داریم. گاهی اوقات لباس هایی که در بوتیک ها هستند، اصلا توجه ما را به خود جلب نمی کنند و جذاب نیستند. در این زمان فکر و ایده دوخت لباس به ذهن ما خطور می کند. مزون ها به اصطلاح همان خیاط خانه هستند که در این مکان ها انواع لباس های مجلسی و ساده دوخته می شود. به هر گوشه و کنار شهر نگاه کنید مزون ها را خواهید دید که سعی می کنند تمامی محصولات روز و لباس های مجلسی را به مشتریان خود ارائه دهند. تولیدات این مزون ها دارای کیفیت بالایی هستند و از مرغوب ترین پارچه ها دوخته می شوند.

اما بهتر است بدانید که دکوراسیون مزون بسیار مهم است و در جذب مشتری اهمیت دارد و هر چه هنرمندانه تر طراحی شود جذاب تر خواهد بود و موفق تر خواهد شد.

اجرای دکوراسیون مزون

یک مزون زیبا با دکوراسیون شیک و مجلل می تواند یک مشتری را تشویق به خرید کند. در یک مزون باید لباس های متنوع و شیک زیادی وجود داشته باشد که با طرح ها و سبک های مختلف دوخته شده باشند و نشان دهنده کار مزون باشد.

در طراحی و دکوراسیون مزون باید دقت زیادی شود تا توجه تمامی افرادی که از اطراف مزون عبور می کنند، حتی کسانی که قصد دوخت لباس ندارند را به خود جلب کنند. دکوراسیون مزون باید به گونه ای باشد که مشتری را مجذوب خود کند و  زمانیکه مشتری وارد مزون می شود با مدل ها و سبک های داخل مزون آشنا شود و از خرید آنها لذت ببرد.

اجرای دکوراسیون مزون در موفقیت آن بسیار اهمیت دارد و می تواند آن احساس اعتماد و امنیتی که مشتری می خواهد به آنها بدهد.

اجرای دکوراسیون مزون

استفاده از رنگ های ملایم در دکوراسیون مزون

همانطور که می دانید رنگ ها در علم روانشناسی بسیار مهم هستند و تاثیر زیادی بر روحیه افراد دارند. اگر به فکر دکوراسیون مزون خود هستید بهتر است از یک رنگ بندی زیبا و جذاب برای مزون خود استفاده کنید. در بیشتر موارد در دکوراسیون مزون می توان از رنگ های روشن و ملایم استفاده کرد. چرا که این رنگ ها آرامش بخش هستند و تمامی وسایل داخل مزون را با جذابیت بیشتری نشان می دهند. برای مثال می توان از رنگ های کرمی و یا لیمویی استفاده کرد تا لباس ها با کیفیت بهتری نمایش داده شوند.

در صورتی که می خواهید از کاغذ دیواری ها استفاده کنید بهتر است از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید که دارای زمینه روشن و کرمی رنگ هستند.

استفاده از لوسترها و لامپ های مجلل برای اجرای دکوراسیون مزون

همانطور که می دانید لوسترها و لامپ ها زیبایی یک مکان را چند برابر می کنند. برای دکوراسیون مزون می توانید چند لوستر زیبا تهیه کنید و از سقف آویزان کنید. این لوسترها نه تنها نور کافی مزون را تهیه می کنند، بلکه جلوه خاصی به زیبایی مکان می دهند.

بهتر است از این لامپ ها و لوسترها در اتاق پرو نیز استفاده کنید تا هنگامی که مشتری از پرو استفاده می کند نور کافی در محل وجود داشته باشد.  چند لامپ بر روی دیوارها نصب کنید تا روشنایی محیط افزایش یابد. روشنایی و نور محیط در دکوراسیون مزون و زیبایی آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

پرده های بلند و مناسب در دکوراسیون مزون

بهتر است در طراحی و دکوراسیون مزون خود بسیار دقت کنید تا یک زیبایی منحصر بفرد به محیط بدهید.  بر روی پنجره های مزون از پرده های ساده و شیک استفاده کنید.

در انتخاب رنگ پرده های مزون خود بسیار دقت کنید. پرده هایی را خریداری کنید که دارای رنگ های روشن باشند؛ چرا که رنگ های روشن جذابیت بیشتری به محیط می دهند و آن را منحصر بفرد می کنند. زمانی که پرده را انتخاب می کنید به جنس آن توجه کنید. بهتر است از همین طرح و رنگ پرده برای اتاق پرو نیز استفاده کنید تا بین تمامی اتاق ها همخوانی وجود داشته باشد و فضا زیباتر از حد ممکن به نظر رسد.

استفاده از آینه های بزرگ و تمام قد

یکی از مهم ترین مواردی که در دکوراسیون مزون اهمیت بسیار زیادی دارد، استفاده از آینه های تمام قد و بزرگ می باشد. برای دکوراسیون مزون باید تعدادی آینه در نظر بگیرید. این آینه ها را در قسمت های مختلف مزون و در فضاهای باز قرار دهید. در انتخاب قاب آینه ها بسیار دقت کنید و از قاب های چوبی و طلایی رنگ استفاده کنید. چند آینه نیز در اتاق پرو قرار دهید تا فرد بعد از امتحان کردن لباس بتواند به طور کامل خود را ببیند.

البته باید آینه ها را تمام قد و در سایز بزرگ انتخاب کنید. رعایت تک تک این موارد در اجرای دکوراسیون مزون باعث ترغیب مشتری برای ورود به مزون شما شود و کسب و کار شما را رونق می بخشد و  موفقیت در کار تان را به همراه دارد.

استفاده از صندلی و مبل در اجرای دکوراسیون مزون

وقتی فکر و ایده طراحی و دکوراسیون مزون به ذهن شما خطور می کند، باید کمی در هزینه کردن دست و دلباز باشید تا بتوانید موفقیت را با چشم ببینید. چند مبل راحتی در سالن اصلی قرار دهید تا مشتری بتواند بر روی آنها استراحت کند. در قسمت جلوی این مبل ها چند میز قرار دهید و چند مجله مربوط به مد بر روی این میزها قرار دهید تا مشتری در صورت تمایل به آنها نگاه کند. بهتر است در اتاق پرو نیز چند صندلی و کاناپه قرار دهید تا فرد بتواند در صورتی که نیاز به استراحت دارد بر  روی آنها بنشیند.

قرار دادن چند قفسه از جنس شیشه و یا چوبی

در بعضی از قسمت های مزون که دارای فضاهای خالی است می توانید چند قفسه شیشه ای و یا اینکه چوبی قرار دهید. بعضی از این قفسه ها را می توانید با مجله های مد پر کنید و بعضی دیگر را با اجناس مختلفی مانند کفش، جوراب ها و … که می توان با لباس های داخل مزون پوشید پر کنید. البته باید دقت کنید که هیچ وسیله شخصی داخل این قفسه قرار ندهید تا جلوه بدی به مزون شما ندهد. تا جایی که می توانید در چیدمان وسایل دقت کنید تا زیبایی خاصی در اجرای دکوراسیون مزون ایجاد کنید و این هماهنگی بین آنها باعث جذب مشتری شود.

استفاده از تابلوها در دکوراسیون مزون

اگر قسمت هایی از دیوار مزون شما دارای فضای خالی است، بهتر است در طراحی آنها از تابلو فرش ها استفاده کنید. بهتر است چند تابلو فرش از جنس ابریشم که دارای تصاویری منحصر بفرد می باشد تهیه کنید و بر روی بعضی از دیوارها نصب کنید. این تصاویر به مشتری آرامش زیادی می دهند. این تصاویر مزون شما را مجلل و شیک می کنند. تا جایی که می توانید در رنگ بندی این تابلو دقت کنید تا با بقیه وسایل موجود در مزون همخوانی داشته باشند.

استفاده از گل و گلدان های طبیعی

حتما چند گل طبیعی بخرید و در چند قسمت مغازه قرار دهید. گل ها دارای زیبایی خاصی هستند و فضایی دلنشین ایجاد می کنند. حتی می توانید بر روی میزها نیز از گلدان های کوچک و شیک استفاده کنید تا زیبایی را چند برابر کنید. البته می توانید در گوشه اتاق پرو نیز یک گلدان قرار دهید. با بکار بردن تمامی این ترفندهای کوچک می توانید دکوراسیون مزون را به صورت حرفه ای انجام دهید و از حضور در این مزون لذت ببرید.

چند نکته برای راحتی و اجرای دکوراسیون مزون

بهتر است چند مدل از لباس های دوخته شده را در داخل قفسه های شیشه ای و داخل رگال ها قرار دهید تا مشتریان با طرح و سبک کار شما آشنا شوند. حتی می توانید چند رگال از مدل های مختلف را در وسط مزون خود قرار دهید.

چند مانکن پلاستیکی تهیه کنید و چند مدل از بهترین لباس های موجود در مزون را بر تن آنها کنید و در چند جای مناسب که دید بیشتری دارند قرار دهید. این لباس ها در جلب توجه مشتری بسیار حائز اهمیت می باشند و اجرای دکوراسیون مزون شما را جذاب تر می کنند.

 در صورتی که می توانید و قادر هستید در فصل های مختلف پرده ها و مبل ها را تعویض کنید. بدین صورت می توانید همیشه در حال تغییر و تحول باشید و جذابیت بیشتری داشته باشید. بهتر است همیشه یک موسیقی ملایم و جذاب در محیط در حال پخش باشد. این موسیقی ها را به گونه ای انتخاب کنید که حس شادابی و سرزندگی را در مشتری تقویت کنند و آنها را تشویق به ماندن در مزون شما کنند.

به خاطر داشته باشید که

یکی از موارد مهم در اجرای دکوراسیون مزون نباید فراموش کنید، داشتن یک سیستم تهویه مناسب است. هوای داخل مزون شما در هر فصلی باید مناسب و مطبوع باشد. یعنی در فصل سرمای زمستان باید گرم باشد و در فصل گرم تابستان باید گرم باشد. تا می توانید تمامی امکانات لازم برای راحتی مشتری را فراهم کنید تا مشتری از حضور خود در مزون شما لذت ببرد و ساعاتی بیشتر در آنجا بماند.

نیازی به صرف هزینه زیاد در اجرای دکوراسیون مزون نیست. فقط کافی است این چند نکته را در دکوراسیون مزون خود رعایت کنید و یا از طریق ارتباط با مشاوران مجموعه های معتبر و متخصص در این امر به راحتی و بدون استرس بهترین طراحی و اجرای دکوراسیون مزون خود را داشته باشید.

drmohajeri

[email protected]