8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

اهمیت طراحی دکوراسیون فست فود و انواع آن

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون اداری و تجاری  > اهمیت طراحی دکوراسیون فست فود و انواع آن

اهمیت طراحی دکوراسیون فست فود و انواع آن

طراحی دکوراسیون فست فود برای جلب نظر و رضایت مشتری اهمیت زیادی دارد. گذشته از کیفیت غذا، دکوراسیون فست فود نیز در پیشرفت یک رستوران و فست فود تأثیر بسیار زیادی دارد. ظاهر مناسب، شیک و تمیز بودن در ذهن مشتری ها اثر خوبی به جای خواهد گذاشت و حین غذا خوردن حس خوبی را القا می نماید. در ادامه، مطالب مفیدی در رابطه با دکوراسیون فست فود به شما ارائه خواهد شد.

چرا باید به طراحی دکوراسیون فست فود خود اهمیت زیادی داد؟

زمانی که مشتری به رستوران یا فست فود شما وارد می شود، پس از طراحی بیرون، طراحی دکوراسیون فست فود را مشاهده خواهد نمود. این دو عامل علاوه بر نوع غذا و خدماتی که ارائه می دهید، تأثیر زیادی در جلب نظر مشتری های خود و بازگشت مجدد آن ها خواهد داشت. این موارد از نظر روان شناختی اثبات شده اند و اگر رستوران یا فست فود شما دلگیر باشد یا چیدمان مناسبی نداشته باشد، تعداد زیادی از مشتری های خود را از دست خواهید داد. اگر فست فوت خود را تبدیل به مکانی دنج کنید و راحتی و نیاز مشتری ها را نیز در نظر بگیرید، قطعاً اعتماد مشتری های بیشتری را به خود جلب کرده و در نتیجه رونق بیشتری را مشاهده خواهید نمود. دکوراسیون فست فود را می توان به دو نوع کلی داخلی و خارجی تقسیم بندی کرد.

دقت کنید مهم ترین عامل در موفقیت شما بعد از کیفیت غذا، همین ظاهر زیبای دکوراسیون فست فود می باشد. پس چه فضای بررگی در اختیار دارید و چه کوچک، خلاق باشید و نهایت استفاده را برای زیباتر نمودن و رونق مغازه فست فودی خود داشته باشید. شاید کمی عجیب باشد، ولی هر چیزی که در دکوراسیون فست فود خود به کار می برید، در نهایت بر میزان فروش شما تأثیر خواهد گذاشت. معمولاً انتخاب بسیاری از افراد یک فست فود با طراحی شیک و مدرن می باشد و ترجیح می دهند در چنین جایی غذا بخورند تا یک جای قدیمی و نامناسب. نوع چیدمان همه ی وسایل موجود، حتی انتخاب نوع تابلو در این موارد تأثیر دارد. پس قبل از طراحی دکوراسیون فست فود خود حتماً با افرادی که تجربه زیادی دارند مشورت نمایید.

مهم ترین عوامل در طراحی دکوراسیون فست فود

رنگ و طرح دیوارها، نوع کف پوش به کار رفته، وسایلی که استفاده می شود، نور محیط و دیگر موارد را می توان از مهم ترین عوامل در طراحی دکوراسیون فست فود به شمار آورد. یکی از فاکتورهای مهم در دکوراسیون فست فود، ابعاد فضایی است که می خواهید برای طراحی استفاده نمایید. در این موارد باید خلاق باشید و از فضای موجود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید. اگر شما هم قصد دارید یک فست فودی زیبا طراحی کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

دکوراسیون فست فود با فضای بزرگ

اگر برای راه اندازی یک فست فودی، فضای بزرگی را در اختیار دارید، می توانید از میز و صندلی ها و مبلمان راحت و در عین حال زیبا استفاده نمایید. تنها در این صورت است که مشتری در چنین فضایی احساس آرامش و راحتی خواهد داشت. همچنین اگر قبلاً طعم غذاهای شما را نچشیده باشند، این طراحی زیبا عاملی برای هدایت آن ها به سمت فست فودی شما خواهد بود. علاوه بر میز و صندلی ها و مبلمان استفاده شده، طراحی دیوارها و استفاده از رنگ ها و کاغذ دیواری های مناسب نقش بسیار زیادی در زیباتر نمودن دکوراسیون فست فود خواهند داشت و صاحبان مشاغل هنگام طراحی دکوراسیون باید این مورد را نیز در نظر داشته باشند.

دکوراسیون فست فود با فضای کوچک

حال اگر فضای در نظر گرفته شده برای دکوراسیون فست فود کوچک باشد باید چه تدبیری اندیشید؟ در این موارد باید به جذاب و گیرا بودن آن دقت زیادی نمود. همچنین نورپردازی یا انتخاب مناسب رنگ ها چه برای دیوارها و چه وسایلی که استفاده می شود اهمیت فراوانی دارد. میزان نور و همچنین رنگ های به کار رفته در دکوراسیون فست فود نقش زیادی در کاهش یا افزایش میل مشتری ها به غذا خواهد داشت که نباید این نکته را هنگام طراحی فراموش نمود. در کل می توان گفت بهترین انتخاب برای فست فودی های دارای متراژ کم، انتخاب رنگ روشن و نور مناسب اهمیت فراوانی دارد و باعث می شود مغازه را تا حدی بزرگ تر از چیزی که هست، جلوه دهد.

تحریک اشتها با استفاده ی مناسب از دکوراسیون فست فود

طراحی دکوراسیون با یک پالت رنگی نیز فکر خوبی است. برخی رنگ ها مطابق آرم و لوگو در بازاریابی می باشند که دقت در انتخاب و استفاده از این رنگ ها، تأثیر بسیار زیادی در میزان فروش و احساسات مشتری ها به جای خواهد گذاشت. مثلاً برای تحریک اشتها و ایجاد حس گرسنگی، استفاده از دو رنگ ترکیبی قرمز و زرد خلاقیت خوبی می باشد، زیرا تأثیر مهم آن ها در افزایش اشتها اثبات شده است. تأثیر بیشتر این رنگ ها زمانی مشخص می شود که با نور تندی همراه شده باشند. در ضمن برای گزینه های منوی دارای قیمت بالا می توانید از رنگ نارنجی پرتقالی استفاده نمایید، زیرا این رنگ نیز به شدت اشتها را تحریک نموده و می تواند از تأثیر قیمت منو در مشتری بکاهد.

نقش رنگ ها و نور ملایم در طراحی دکوراسیون فست فود

نورپردازی را ملایم کنید، نورپردازی خیلی شدید حس خوبی را به فرد منتقل نمی کند. علاوه بر این، تاریکی بیش از حد نیز مناسب نمی باشد. پس حتماً نورپردازی دکوراسیون فست فود را ملایم و کافی در نظر بگیرید.

استفاده از رنگ های ملایم و خاموش انتخاب کردن تن فضای فست فود، محیط را آرام می کند و باعث خواهد شد مشتری ها در فضایی آرام غذای خود را میل کرده و پس از آن زمان بیشتری را بر سر میز و در فست فودی شما بمانند. پس تأثیر نور را هرگز دست کم نگیرید و برای دکوراسیون فست فود با توجه به هدف خود، به بهترین نحو ممکن از آن استفاده نمایید.

طراحی پیشخوان در دکوراسیون فست فود

موردی که اهمیت زیادی دارد و شاید کمتر کسی به آن توجه کرده باشد، خطوط دید مشتری است. زمانی که مشتری ها برای ثبت سفارش خود به سمت پیشخوان می آیند، اگر بتوانند از شما و نحوه ی کارتان دید کافی و لازم را داشته باشند، اعتماد بیشتری به شما خواهند داشت و در بازگشت آن ها به رستوران یا فست فود تأثیر زیادی خواهد گذاشت. پس هنگام طراحی دکوراسیون فست فود خود، حتماً فضای مناسب را برای این ناحیه در نظر بگیرید و پیشخوان را طوری طراحی کنید که مقداری از فضا را به راحتی در معرض دید قرار دهد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون فست فود

هنگام طراحی دکوراسیون فست فود، باید به تمام موارد گفته شده دقت نمود تا بهترین فست فود را در نهایت طراحی کرد. برخی نکات مهم در ادامه به شما یادآوری شده است.

 • در چیدمان مبلمان یا میز و صندلی های دکوراسیون فست فود دقت نمایید تا برای رفت و آمد فضای کافی وجود داشته باشد.
 • برای جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی فست فود، استفاده از نقاشی های زیبا یا دیگر تزئین های جذاب ایده ی بسیار خوبی می تواند باشد.
 • این که مشتری از بین تنوع بالای فست فودهای سطح شهر، فست فود شما را انتخاب نماید، بستگی به این دارد که تا چه اندازه محیطی امن و دنج را برای او فراهم نموده باشید.
 • بهترین حالت برای دکوراسیون فست فود، تشکیل محیطی جمع و جور، جذاب و دلچسب می باشد.
 • سعی کنید تا حد ممکن فست فود شما شیک و مدرن باشد، افراد زیادی هنگام انتخاب فست فود به این نکته توجه می کنند.
 • از رنگ های آبی یا دیگر رنگ هایی که اشتها را کم می کنند در دکوراسیون فست فود خود استفاده نکنید.
 • طراحی دکوراسیون فست فود باید به شکلی باشد که افراد را خسته یا کسل نکند.

طراحی دکوراسیون خارجی فست فود

علاوه بر دکوراسیون داخلی فست فود، طراحی دکوراسیون خارجی فست فود نیز بسیار مهم می باشد. موارد زیر در دکوراسیون خارجی، اهمیت زیادی دارند.

 • انتخاب یک نام مناسب برای فست فود و مورد تأیید اماکن بودن این نام برای جلوگیری از مشکلات بعدی
 • تابلویی که استفاده می کنید و ظاهر این تابلو، (امروزه استفاده از تابلوهای چوبی طرفداران بیشتری دارد)
 • خوانا بودن نام فست فود بر روی تابلو
 • متناسب بودن طراحی انتخاب شده برای دکوراسیون با محل تأسیس آن، مثلاً این که فست فود شما در کنار ساحل، جاده یا وسط شهر تأسیس شده باشد، طراحی متفاوتی را نیازمند می باشد.
 • منحصر به فرد بودن لوگوی انتخابی شما، به علت تأثیری که در نگاه اول بر ذهن مشتری به جای خواهد گذاشت.

تأثیر بودجه فراهم شده در طراحی دکوراسیون فست فود

حال که با طراحی داخلی و خارجی فست فود آشنا شدید، از توجه به بودجه ی در اختیارتان غافل نگردید. این موضوع اهمیت فراوانی دارد، زیرا برای خرید تجهیزات مختلف و انواع طراحی ها نیاز به پول کافی می باشد. اگر قرار باشد با هزینه ی کم یک فست فود راه اندازی نمایید، باید خلاق باشید و طوری انتخاب و طراحی کنید که در نهایت بهترین فست فود ممکن را شکل داده باشید. پول خود را برای موارد غیر ضروری هدر ندهید، بلکه باید با فکر درست تصمیم بگیرید که چه قسمتی نیاز به توجه بیشتر دارد؟ هدف اصلی شما و نوع مشتری هایتان چگونه می باشند؟ و دیگر سؤال های این چنینی که پس از پاسخ دادن می توانید کار طراحی دکوراسیون فست فود و راه اندازی آن را آغاز نمایید.

drmohajeri

info@parsiyah.com