8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

استخر، سونا و جکوزی

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > استخر، سونا و جکوزی

ساخت استخر نیازمند ایده ای نو و زیبا می باشد که سبب زیبایی محوطه ی شما گشته و استفاده از آن لذت بخش باشد.  در ابتدا بایستی از یک مهندس طراح کار بلد جهت طراحی استخر کمک بگیرید تا استخری به روز و اصولی بسازید.  در ادامه توضیحات بیشتری راجع به استخر ارایه شده است.

 

ساخت استخر

امروزه به دلیل زیبایی ظاهری استخر و همچنین لذت استفاده از آن، افراد بسیاری اقدام به ساخت آن می نمایند.  اجرای استخر معمولا در محوطه ی ویلا انجام می پذیرد که سبب زیبایی ویلا نیز خواهد شد.  همچنین برخی در طبقه پایین منزل مسکونی خود اقدام به اجرای آن می نمایند.  ساخت استخر زمانی ارزش بیشتری خواهد داشت که هم از مصالح مرغوب اجرا شود و در دیواره های استخر میلگرد استفاده شود که اصلاحا به تا مقاومت آن را بالا ببرد.  از مهمترین موارد قابل توجه دیگر استفاده از ایزوگام یا قیرگونی در ساخت آن می باشد که احتمال نفوذ هیچگونه آب به خارج از استخر وجود نداشته باشد.  پس بهتر است قبل از ساخت یک استخر با یک مهندس زبده و یا شرکت مهندسی معماری معتبر مشورت نمایید و تمامی مراحل ساخت یک استخر مدرن را جویا شوید تا بتوانید استخری اصولی داشته باشید.

ساخت استخر

طراحی استخر

زیبایی از مهم ترین ویژگی هایی است که سبب جلب توجه خواهد شد. پس طراحی مهم ترین مورد قابل توجه در ساخت استخر می باشد. طراحی قبل از ساخت به شما کمک خواهد کرد که جا و مکان ساخت هر نقطه ای مشخص باشد و مراحل ساخت نیز با سرعت بیشتری پیش برود که عمل طراحی را باید به یک مهندس کار بلد بسپارید تا هیچ مشکلی در ساخت نداشته باشید. طراحی شامل طراحی نمای استخر و همچنین طراحی قالب استخر و مدل آن خواهد بود. شرکت های مهندسی بسیاری در سطح شهر آماده ی ارائه خدمات می باشند که با اخذ قرارداد با یکی از مهندسین زبده این سازمان می توانید هم کار خود را با سرعت بیشتری پیش برده و هم طرحی نو در اختیار داشته باشید.

ساخت استخر

هزینه های اجرایی

هزینه ساخت به موارد بسیاری بستگی خواهد داشت چرا که ابزار مورد استفاده و همچنین زیرسازی استخر باید بدون عیب باشد. یکی از هزینه ها هزینه ی قرارداد با مهندس طراح می باشد که این مورد نیز بستگی به نوع قرارداد شما خواهد داشت. از هزینه بر ترین موارد می توان به مصالح ساخت استخر اشاره کرد چرا که در ساخت یک استخر مدرن باید از مصالح کاملا مرغوب استفاده کرد و حجم زیادی از مصالح مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از هزینه های دیگر خرید لوازم از جمله کاشی های ریز استخری، خرید پله داخل استخر، در صورت داشتن نورگیر استخر و … را می توان نام برد که باید به آن توجه شود.

ساخت استخر

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد ساخت یک استخر را داشته اید، اما نمی دانستید که از کجا باید شروع کنید. مراحل ساخت حرفه ای استخر روندی دارد که باید به ترتیب اجرا شوند. برای آشنایی با مراحل ساخت حرفه ای استخر  با این مقاله همراه شوید.

نکاتی در ساخت استخر حرفه ای

ابتدا باید بدانید که استخرها بر اساس کاربرد و مصالحی که هنگام ساختن استخر بکار برده می شود، دارای انواع مختلفی هستند. معمولا استخرها به صورت بتنی ساخته می شوند که بین مردم طرفدار بیشتری دارد. همچنین استخرها به دو صورت سرپوشیده و سرباز ساخته می شوند. ساخت استخرهای سرپوشیده در منازل معمولا به دلیل هزینه بالایی که دارد، زیاد مورد استقبال قرار نمی گیرد. پس ابتدا نوع استخری که می خواهید بسازید و مصالحی که در ساخت آن می خواهید بکار ببرید را مشخص کنید. البته همه اینها بستگی به بودجه ای دارد که شما برای ساخت استخر کنار گذاشته اید.

ساخت استخر

مراحل ساخت حرفه ای استخر

ساخت حرفه ای استخر شامل مراحلی است که اگر به ترتیب و درست انجام شوند، شما در پایان کار یک استخر حرفه ای و کاملا اصولی خواهید داشت. این مراحل عبارتند از:

  • طراحی استخر: اولین مرحله برای ساخت یک استخر، طراحی آن است. در این مرحله باید طرح استخر مورد نظر خود را با جزییات کامل بکشید.
  • دریافت مجوزهای لازم جهت ساخت استخر
  • خاکبرداری: در این مرحله خاکبرداری از بستر استخر انجام می شود که برای این کار به بیل مکانیکی احتیاج دارید.
  • صاف کردن و شیب بندی استخر: صاف کردن و شیب بندی استخر با استفاده از غلتک انجام می شود.
  • آرماتوربندی کف و دیواره های استخر
  • سیستم لوله کشی: در این مرحله باید از یک لوله کش استفاده کنید تا لوله کشی مناسبی را برای ورود و خروج آب به استخر انجام دهد.
  • کابل کشی نمودن فضای استخر
  • بتن ریزی در کف استخر: در مراحل ساخت حرفه ای استخر، این مرحله بسیار اهمیت دارد.
  • ساختن دیواره های استخر: پس از بتن ریزی، باید بگذارید تا بتن ها خشک شود، دیواره های بتنی را باید بسازید. در این مرحله باید برای دیواره ها هم بتن ریزی را انجام دهید یا از بلوک های سیمانی آماده استفاده نمایید. سپس دیواره را با کاشی پر کنید.
  • آب بندی دیواره های استخر
  • پر نمودن پشت دیواره های استخر و محوطه سازی اطراف: در این مرحله باید پشت دیواره ها را پر کنید که معمولا برای پر کردن از سنگ آهک شفته استفاده می شود. سپس می توانید اطراف استخر را محوطه سازی کنید.
  • پر کردن استخر: این مرحله، مرحله پایانی از ساخت استخر است. حال استخر شما آماده است و می توانید در آن آب بریزید.

    ساخت استخر