8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون پذیرایی

 

نحوه چیدمان منزل نقش مهمی در آرامش فضای آن دارد. افرادی که با طراحی دکوراسیون داخلی منزل آشنایی دارند، از اهمیت چیدمان لوازم منزل مطلع هستند. طراحی دکوراسیون داخلی هر روزه دچار تحولات زیادی می شود. استفاده از برخی لوازم و یا بعضی از رنگ ها در برهه ای از زمان، مورد توجه قرار می گیرد. از این رو برای تزیین به روزتر منزل خود، ادامه این مطلب را دنبال نمایید.

آشنایی با نحوه طراحی دکوراسیون منزل

منازل مهم ترین پایگاه آرامش افراد پس از سپری کردن ساعاتی سخت در مراکز کار هستند. توجه به دکوراسیون داخلی منزل می تواند اعضای خانواده را به یکدیگر نزدیکتر نماید و سبب صمیمیت در محیط خانه شود. اما اولین سوال در طراحی دکوراسیون خانه این است که، مساحت منزل چه اندازه است؟ در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، ابعاد فضای تحت پوشش تاثیر زیادی بر نحوه چیدمان نخواهد داشت.

در صورت آشنایی با اصول طراحی دکوراسیون داخلی منزل، کوچک بودن و یا بزرگ بودن فضا نمی تواند در روند کار شما اخلال ایجاد نماید. نحوه صحیح طراحی و آشنایی با جدیدترین تکنیک های به روز جهانی می تواند فضای منزل شما را لوکس و مدرن نماید. تعداد پنجره ها، نوع دیوارها و کفپوش ها، تعداد درهای موجود در فضا و نور پردازی از جمله مهم ترین عواملی هستند که در طراحی دکوراسیون بسیار تاثیر گذارند.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که طراحی هر بخش از منزل یکسان نیست. برای مثال طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکان با طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تفاوت عمده ای دارد. از این رو برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی هر بخش از منزل، باید ایده های خاص و منحصر به فردی را در ذهن پروراند. سبک طراحی دکوراسیون نیز در ابتدای کار باید تعیین شود. معمولا دکوراسیون داخلی منزل به دو سبک مدرن و سنتی تقسیم می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مهم ترین قسمت هر منزل محسوب می شود. اعضای خانواده بیشترین زمان را در این اتاق می گذرانند. در حقیقت می توان گفت که اتاق نشیمن محل گردهمایی اعضای خانواده است. از این رو نحوه صحیح طراحی دکوراسیون داخلی این بخش، اهمیت زیادی دارد. برای آغاز به کار، ابتدا باید امور مربوط به طراحی این فضا را به چند بخش تقسیم کنیم. دیوارها و کف این اتاق در اولویت قرار دارند.

برای پوشش دیوارهای ثابت بهتر است که از کاغذ دیواری هایی با گل های برجسته استفاده کنید. رنگ آمیزی دیوارها گزینه مناسب دیگری در طراحی این اتاق است. در انتخاب رنگ دیوارها و یا رنگ کاغذ دیواری دقت کنید. رنگ های تیره می توانند فضایی دلگیر را ایجاد کنند که برای روشنایی، به نور بیشتری احتیاج دارند. کف اتاق نشیمن در منازل ایرانی اغلب از سرامیک تشکیل شده است. رعایت هارمونی رنگ بین کف و دیوارها یک نکته اصولی به شمار می رود. پارکت ها نیز می توانند گزینه مناسبی برای پوشش کف اتاق نشیمن باشند.

 

 

 

مبلمان و فرش مورد استفاده در اتاق نشیمن از عوامل مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی این بخش از منزل هستند. انتخاب رنگ و طرح مبلمان و تناسب آن با رنگ محیط اتاق می تواند بر زیبایی فضا بیافزاید. استفاده از یک فرش و یا یک قالیچه در مرکز اتاق و چیدن مبلمان در اطراف آن باعث زیبایی بیشتر محیط خواهد شد. همچنین می توان از میزهای جلو مبلی کوچک و ساده استفاده کرد تا فرش جلوه بیشتری داشته باشد. اما نورپردازی عامل مهم دیگری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است.

روشنایی و نور در دکوراسیون اتاق نشیمن

بیشتر بودن تعداد پنجره ها می تواند به نورگیری اتاق در روز کمک کند. استفاده از لامپ های ال ای دی با نورهای روشن، فضای اتاق را شاعرانه تر خواهد نمود. اما برای روشنایی بیشتر باید از یک منبع نور زیاد نظیر لوسترهای چند شاخه در مرکز اتاق استفاده کرد. این امر سبب می شود تا فضای نشستن بر روی مبلمان، جلوه دو چندانی داشته باشد.

و در آخر برای انتخاب لوازم و وسایل مورد نیاز در اتاق نشیمن باید زمان زیادی را صرف نمود. قرار دادن یک میز و یک صفحه نمایش در بخشی از اتاق، امری بدیهی است. اما اگر محیط اتاق کوچک است، می توان صفحه نمایش را بر روی دیوار نصب کرد. همچنین می توان از یک گلدان طبیعی در گوشه ای از اتاق استفاده کرد. در فضای کوچکتر می توانید از بخش های عمودی استفاده بیشتری کنید. برای مثال نصب یک قفسه دیواری و قرار دادن چند جلد کتاب و یک قاب عکس می تواند اتاق نشیمن را زیباتر کند.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

نحوه چیدن وسایل در اتاق خواب کودکان و بزرگسالان بسیار متفاوت است. دکوراسیون داخلی منزل برای این قسمت دارای اصول منحصر به فردی می باشد که رعایت آنها بسیار مهم است. استفاده از طرح های کودکانه در پوشش دیوارها می تواند فضا را برای کودکان جذاب تر کند. همچنین برای پوشش کف اتاق باید از کفپوش های مناسب استفاده کرد که زبری کمتری دارند.

انتخاب فرش و روتختی با طرح شخصیت های کارتونی یکی دیگر از اموری است که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک مورد توجه قرار می گیرد. قرار دادن عروسک ها و اسباب بازی ها و کتاب های داستان در درون قفسه های دیواری و کمدها می تواند محیط اتاق را مرتب تر کند. رنگ غالب اتاق نیز باید بر اساس جنسیت کودک مشخص شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب بزرگسالان

اما طراحی دکوراسیون مدرن و چیدمان منزل برای اتاق افراد بزرگسال متفاوت است. استفاده از رنگ های تیره برای اتاق خواب بزرگسالان گزینه مناسبی است. کاغذ دیواری ها گزینه مناسبی برای پوشش دیوارهای اتاق خواب نیستند. پارکت مناسب ترین کفپوش برای اتاق خواب است. قرار دادن یک قالیچه کوچک در بخشی از اتاق خواب می تواند جلوه بهتری به اتاق ببخشد.

اگر فضای اتاق خواب کوچک است، می توان از تختخواب های تاشو استفاده کرد. قرار دادن دو میز کوچک در دو طرف تخت می تواند فضایی مناسب را برای قرار دادن اجسام ضروری در هنگام خواب فراهم کند. اصول دکوراسیون داخلی منزل برای اتاق خواب زوج های جوان این است که سادگی کمتر فضا، محیط آرام تری را به وجود می آورد. یک صندلی کوچک و چند گلدان می تواند اتاق را شکیل تر کند. کمد لباس نقش مهمی در نظم دهی به اتاق دارد. روانشناسان معتقدند که استفاده از وسایل ارتباطی نظیر تلفن و تلویزیون در اتاق خواب، سبب کم رنگ شدن عواطف افراد خواهد شد.

اصول دکوراسیون داخلی منزل برای آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر منزل است که اصول خاصی از طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای آن تعریف شده است. استفاده از کابینت های مدرن و زیبا می تواند شما را در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن کمک کند. قرار دادن یک میز غذاخوری در آشپزخانه های بزرگ، می تواند بخش زیادی از فضای این بخش را پوشش دهد.

 

چیدن لوازم آشپزخانه در جایگاه مناسب خود می تواند این محیط را مرتب و منظم نشان دهد. انتخاب رنگ و جنس کابینت ها باید مورد توجه زیادی قرار گیرد. جایگاه فر گاز باید دقیقا در زیر هود باشد. قرار دادن یک گلدان می تواند طراوت این فضا را بیشتر کند. سینک ظرفشویی قسمت مهمی از آشپزخانه است که پاکیزگی آن می تواند آشپزخانه ای زیباتر را نمایان سازد. به کار بردن قاب ها برای پوشش اطراف لوازم آشپزخانه نظیر یخچال می تواند ایده جالبی باشد.

اصول دکوراسیون داخلی منزل مختص سرویس های بهداشتی

یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، استفاده از پوشش مناسب برای سرویس های بهداشتی است. قرار دادن یک آینه در توالت می تواند به شستشوی بهتر صورت کمک کند. همچنین باید از قفسه و یا کمدهای کوچکی به منظور نگهداری حوله و لوازم بهداشتی در فضای سرویس ها استفاده کرد.

کاشی و سرامیک بهترین پوشش برای دیوارها و کف سرویس های بهداشتی محسوب می شوند. انتخاب رنگ یکی دیگر از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای این بخش است. رنگ های روشن هارمونی بهتری در این اماکن دارند.

نکات طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای تراس

تراس ها در حقیقت زیباترین بخش هر منزل محسوب می شوند که طراحی دکوراسیون داخلی منزل بیشترین نکات را به طراحی آنها اختصاص داده است. فضای باز تراس محیطی مناسب را برای پرورش گل ها و گیاهان فراهم می کند. شما همچنین می توانید از چند صندلی در این فضا استفاده کنید تا در اوقات بیکاری در فضای تراس به استراحت بپردازید.

 

نصب چند قفسه می تواند مکان مناسبی را برای قرار دادن تعداد بیشتری از گلدان ها فراهم کند. همچنین می توان از لامپ های ریسه ای برای زیبایی محیط این بخش در شب استفاده کرد. نرده های تراس می توانند با یک هارمونی خاص رنگ آمیزی شوند تا آرامش محیط تراس بیشتر شود.

دکوراسیون منزل ایرانی

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی اغلب از المان های سنتی که ریشه در فرهنگ کشور دارند، بیشتر استفاده می شود. استفاده از لوازم بیشتر در محیط های کوچک، یکی از ویژگی های بارز این از دکوراسیون است. مبلمان سلطنتی و کلاسیک بیشترین طرفدار را در بین مبلمان موجود در کشور دارد. از این رو استفاده از لوازم لوکس که تناسب بیشتری با این نوع مبلمان دارند، در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی بیشتر مشاهده می گردد.

تابلوها بخش زیادی از دیوارها را در این نوع از سبک دکوراسیون پوشش می دهند. فرش های دستباف ایرانی زیباترین فرش های جهان به شمار می روند که زیبایی دو چندانی را به دکوراسیون داخلی منازل می بخشند. از رنگ های روشن بیشتر در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

 

دکوراسیون داخلی منزل

 

شما میتوانید از طریق لینک های زیر بخش های تخصصی دکوراسیون داخلی منزل را مطالعه کنید: