8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ورودی و نمای ویلا

به طور کلی در ساخت و ساز هر نوع ساختمان و ویلایی، برای جذب میهمانان یا مشتریانی که وارد آن ساختمان می شوند، ورودی و نما ساختمان بسیار اهمیت دارد. در این مقاله ما در رابطه با دو موضوع اجرای ورودی و نمای ویلا اطلاعاتی را ارائه می کنیم.

اجرای ورودی ویلا

ورودی ها بخش ابتدایی هر ساختمان یا ویلا و نشان دهنده ی هویت این نوع ساختمان ها می باشند که اولین برخورد در بررسی یک ویلا در این قسمت صورت می گیرد.

به طور کلی در ابتدا برای اجرای ورودی و نمای ویلا لازم است ابتدا شما نوع ویلا ( کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن و …) را مشخص کرده سپس به طراحی پلن و اجرای آن اقدام کنید.

برای طراحی و اجرای ورودی ویلا می توان به نکات زیر اشاره نمود:

  • این قسمت یکی از مهم ترین قسمت های هر ساختمان می باشد که زیبایی و طراحی درست آن باعث ایجاد یک تصویر مناسب از کل ویلا می شود.
  • طراحی و اجرای ورودی ویلا باید با توجه به نوع ویلا و ساختمان انجام شود. به عنوان مثال در ویلاهای مجلل که اغلب برای مهمانی ها و گردهمایی ها ساخته شده است، ورودی ها باید دارای فضای مناسب باشد و طراحی و تزئین ویلا باید متناسب با نوع ویلا، زیبا و باشکوه باشد.
  • چگونگی طراحی و پلان گذاری ها برای ورودی ها و موقعیت و جهت آن بسیار مهم است.
ورودی و نمای ویلا

ورودی و نمای ویلا

نمای ویلا

اجرای نمای ویلا و طراحی آن در اجرای ورودی و نمای ویلا بسیار اهمیت دارد. زیبایی نمای ویلا تاثیر بسیار مهمی در جذب مشتریان و مهمان ها برای دیدن ویلا و متمایز کردن این ساختمان با دیگر ساختمان ها دارد. نمای ویلا باید با توجه به نوع ویلا، سلیقه ی کارفرما و سبک معماری آن طراحی شود.

از انواع طراحی نمای ویلاها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نمای کلاسیک
  • نمای مدرن
  • نمای تلفیقی

برای اجرای نما معمولا از روش های زیر استفاده می شود:

  • نما با به کاربردن ملات سیمان: از این روش بیشتر بخاطر تراز نبودن ساختمان ها استفاده می شود. این روش کندتر و دارای ضایعات مصالح می باشد.
  • نما با استفاده از چسب: این روش قابلیت کشسانی و جذب جابه جایی های قطعه کار شده را دارد. چسب باید کاملا در پشت قطعه ی کار جایگذاری شود.
  • نمای خشک: در این روش برای اتصال قطعات نما از وسایلی فلزی مانند ریل، پیچ و … به کار گرفته می شود. از مزیت های این نوع روش می توان به عدم نیاز به کارگر حرفه ای، عدم ایجاد ضایعات، کاهش هدر رفتن انرژی، مناسب بودن این روش برای ساختمان های بلند اشاره نمود.

ورودی و نمای ویلا