8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

به کمپین بزرگ #رو_ویــــلا بپیوندید.

داشتن ویلا به عنوان محل دریافت آرامش برای دوران بازنشستگی و یا سپری نمودن تعطیلات آخر هفته از جمله خواسته ی عموم مردم هست.  انتخاب شهر محل ویلا نیز براساس دسترسی و نزدیکی بسیار مهم است.  برخی از مردم ترجیح میدهند به صورت مقطعی یعنی روزانه ویلا را اجاره کنند و برخی نیز تمایل دارند که حتما خودشان صاحب ویلا باشن.  پیشنهاد حرفه ای خریدن زمین و ساخت ویلا به صورت شخصی می باشد، چرا که با اطمینان صاحب ویلایی می شوید که از پیش طراحی شده و نیز به تایید شخص شما رسیده است.  لطفا این امر مهم را به آرشیتکت ها و یا شرکت مهندسی معماری معتبر بسپارید تا از داشتن ویلایی شیک لذت ببرید.

برای ساخت ویلا در تمام طول مدت پروژه سازنده حرفه ای نظارت مستقیمی را انجام می دهد.  مصالحی که در ساخت ویلا استفاده می شود تماماً مرغوب و استاندارد هستند و مجموعه ای قوی آن را اجرا می کنند و کارشناسان عمران بر کارها نظارت می کنند. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره ساخت ویلا خواهیم پرداخت تا آگاهی کافی در این زمینه داشته باشید.

ساخت ویلا

مجموعه ما برای ساخت ویلا تمام خدمات بازسازی ساختمان ویلا همانند ساخت استخر سونا، جکوزی، تعمیرات کلی و جزئی، ساخت آبنما و آلاچیق، دیوارکشی و محوطه سازی ویلا، جدول کشی و سنگفرش محوطه را با مصالحی مرغوب و استاندارد انجام می دهد.  ساخت ویلا در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود و برای دریافت راهنمایی با کارشناسان ما می توانید تماس برقرار کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. با ساختن ویلا به مجموعه ما اطمینان کرده و ساختمانی ایده آل و با کیفیت بر اساس نقشه ها و طراحی های روز در اختیار بگیرید.

مراحل فنی و مهندسی ساخت ویلا

برای ساختن ویلا در ابتدا مهندس معمار نقشه های معماری و سازه را تایید می کند و سپس مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح گرفته می شود تا با ساختن ویلا موافقت شود.

در مرحله بعد اقدام به نقطه گذاری زمین بر اساس نقشه نسبت به زمین همسایه و یا جدول خیابان می کنیم، سپس به نشانه گذاری دو نقطه از زمین مورد نظر پرداخته و با استفاده از دو عدد گل میخ و یا میلگرد سی سانتی نقاط نشانه گذاری شده را می کوبیم.  ریسمان را به این دو نقطه تنظیم کرده و بعد زمین را به وسیله گونیای بزرگ یک متری یا فیثاغورث گونیا می کنیم و پس از مشخص کردن به نقطه سوم آن را نشانه گذاری کرده و نقطه چهارم را به دست می آوریم، بر این اساس که سر و ته نقشه را چک کرده طوری که طول و عرضی که روی زمین نشانه گذاری شده با نقشه همخوانی داشته باشد.

اگر متوجه ناگونیا بودن دو بعد دیگر زمین شدیم نقطه مورد نظر در بعد چهارم را به وسیله دو عدد متر به دست می آوریم.  اگر بعد چهارم نشانه گذاری شده گونیا بود بر اساس ابعاد نقشه و به وسیله متر سر و ته زمین را با گل میخ نشانه گذاری می کنیم.

ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا را می توان در چند گام اصلی خلاصه کرد. مجموعه اقدامات قبل از ساختمان سازی ویلا، مرحله ساخت ویلا و محوطه سازی و در آخر مرحله تجهیز ویلا می باشد. با استفاده از یک راهنمای جامع و مناسب ساخت ویلا می توان ضمن دریافت اطلاعات درباره آموزش ساخت ویلا، مدیریت هزینه ساخت و برآورد زمان اتمام کار، یک ویلا مطابق با سلیقه خود با بهترین مصالح و امکانات در هر نقطه از کشور بسازید. اگر از جمله افرادی هستید که علاقه مند به طراحی و ساخت ویلا هستید یا از جمله افرادی هستید که دوست دارید در این باره اطلاعات کسب کنید با ما همراه باشید. در انتهای این مقاله نیز اطلاعاتی در زمینه خدمات اینترنتی ساخت و ساز ویلا ارائه می گردد.

ساخت ویلا

ویلا در واقع به سازه های مسکونی و ساختمان هایی گفته می شود که از چهار سوی آن به سمت بیرون نما وجود داشته باشد. به طور معمول ویلاها را در بیرون شهر و مناطق تفریحی مانند ییلاق ها، مناطق جنگلی و سواحل می سازند. با این حال امروزه ویلاسازی در مناطق بیابانی نیز رواج پیدا کرده است. اهداف مختلفی برای ساخت ویلا وجود دارد که مهمترین آنها ساخت یک مکان تفریحی، زیبا و جذاب جهت استراحت خانواده ها به صورت شخصی و ساخت یک مکان تفریحی جهت درآمدزایی می باشد. به طور مثال آگهی های اجاره ویلا که به کرات در رسانه ها تبلیغ می گردد نشان می دهد افراد بسیار زیادی وجود دارند که این مکان را جهت کسب درآمد احداث می کنند. به لحاظ تاریخی نیز می توان اشاره کرد که ویلاسازی ریشه در امپراتوری روم باستان دارد. ویلاها از لحاظ طرح به کار برده شده جهت ساخت و نوع معماری به کار گرفته شده دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم.

ساخت ویلا

آشنایی با انواع ویلاها از لحاظ سبک طراحی

افرادی که در زمینه ساخت ویلا فعالیت می کنند، طرح های گوناگونی از لحاظ سبک معماری برای اجرای نمای آن به کار می برند که ویلاها نیز بر آن اساس دارای انواع گوناگونی می باشد. از جمله طرح هایی که برای به اجرا درآوردن نمای یک ویلا مورد استفاده است می توان به طرح های کلاسیک، مدرن، دوبلکس، نئوکلاسیک، مینیمال، طرح رومی، سبک دیکانستراکشن، بین الملل و ارگانیک اشاره کرد. هر یک از این طرح ها در دانش معماری ساخت ویلا معنا و مفهوم مختلفی دارند. به طور مثال در سبک دیکانستراکشن که یک ساختمان سازی ساختار شکن است، از خطوط غیر صاف و مورب جهت طراحی ها استفاده می شود، ابعاد سازه ها با هم همخوانی ندارند و ممکن است تداخل بسیار زیادی در احجام و سطوح را مشاهده کنید. به طور عکس در ساخت ویلاهای مدرن، معمولا سازه ها مکعبی ساخته می شوند و عنصر نظم با دقت فراوان دنبال می شود. در واقع انتخاب طرح ویلا جهت ساخت آن از جمله سخت ترین مراحل کار می باشد که دقت بسیار زیادی احتیاج دارد.

مراحل ساخت ویلا

همانگونه که اشاره شد، مراحل ساخت ویلا شامل سه گام کلی است. در گام اول و قبل از شروع کار باید یک زمین مناسب انتخاب کرد و از طریق مراجع ذیصلاح اقدام به دریافت اخذ مجوزهای لازم کرد. یک طرح مناسب به همراه یک مشاور یا معمار ساخت ویلا انتخاب کنید و بر اساس آن مصالح مورد نیاز را تهیه نمایید. مرحله اجرای ویلا از لحاظ مهندسی ساختمان خود شامل دو مرحله می باشد، سفت کاری و نازک کاری. در مرحله سفت کاری گود برداری های لازم انجام می شود، اگر نیاز به پی کنی است، در نقاط لازم پی کنده می شود، فونداسیون ریخته شده و دیوار چینی مطابق طرح انجام می شود. در انتها نیز قطعات فلزی مانند نرده، درب و پنجره نصب می گردد. در مرحله نازک کاری نیز کارهای تزئینی داخل و خارج ساختمان انجام می گیرد و تا مرحله نصب کابینت های آشپزخانه را شامل می شود. در مرحله آخر تجهیزات و تاسیسات آب و برق و تاسیسات مکانیکی نصب می گردد. به طور مثال در این مرحله شیرآلات و سرویس های بهداشتی نصب می گردد، برق کشی ساختمان و محوطه انجام می گیرد و وسایل سرمایشی و گرمایشی نصب می شوند. همچنین در این مرحله فضای سبز و اجرای دکوراسیون داخلی ویلا نیز به اجرا در می آید.

ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا از جمله مهمترین نکاتی است که باید قبل از ساخت انواع ویلا برآورد و مشخص گردد. در عرف ساخت و ساز ویلا، هزینه ساخت توسط پیمانکاران معمولا بر اساس متر مربع تعیین و اعلام می گردد. هزینه مورد نیاز جهت اجرای ویلا نیز مانند مراحل ساخت و ساز آن قابل تقسیم بندی به سه قسمت است. در ابتدا باید هزینه ای جهت خرید زمین، نقشه برداری، اخذ مجوز و نقشه کشی ویلا تخصیص یابد. در مدت زمان ساخت ویلا نیز نیاز به پرداخت هزینه های خرید مصالح و ساختمان سازی می باشد. در این مرحله به طور مثال باید هزینه خرید آجر، بلوک، کاشی، سرامیک، میلگرد، گودبرداری، پی کنی، بتن ریزی، اجرای دیوار و سقف، اجرای استخر و محوطه سازی و رنگ کاری  پرداخت شود. در آخر نیز نیاز به خرید تجهیزات آب و برق، تجهیزات فضای سبز و تجهیزات جانبی می باشد. با توجه به متغیر بودن نرخ موارد یاد شده و ثابت نبودن قیمت تجهیزات، این نرخ ممکن است در جاهای مختلف کشور یکسان نباشد.

نکات قبل از ساخت ویلا

اولین نکته ای که قبل از اقدام به ویلاسازی باید مورد توجه قرار گیرد، مد نظر قرار دادن شرایط آب و هوایی شهر و منطقه ساخت ویلا می باشد. کشور ایران به گونه ای است که هر گوشه از آن دارای شرایط آب و هوایی منحصر به فردی است. در شمال کشور بیشتر ایام سال بارانی و با رطوبت زیاد است، در مرکز کشور در بیشتر ایام سال باد می وزد و در جنوب نیز در بعضی مکان ها هوا گرم و خشک و در بعضی از شهرها هوای شرجی غالب می باشد. مصالح مورد نیاز احداث ویلا شامل سیمان، میلگرد، ماسه، کاشی و سرامیک همگی به شرایط آب و هوایی حساس می باشند. علاوه بر این ممکن است برای ساخت و ساز ویلا در یک مکان نیاز به ساخت سقف های خاص مانند سقف شیروانی یا نصب بادگیر باشد. لذا بهتر است قبل از هر اقدامی جهت ساخت و ساز ویلا، اطلاعاتی در این باره جمع آوری گردد. در واقع انتخاب مصالح مناسب و نوع معماری مناسب منطقه احداث علاوه بر کاهش هزینه می تواند منجر به عمر طولانی بنا شود.

نکات مورد نیاز جهت انتخاب زمین ساخت ویلا

همانگونه که اشاره شد قبل از پیاده سازی و اجرای ویلا در هر مکانی احتیاج به جمع آوری یک سری اطلاعات پایه می باشد. یکی از مهمترین نکات درباره ساخت ویلا انتخاب محل احداث مناسب است. در واقع جهت ساخت انواع ویلاها نیاز است یک قطعه زمین اختصاص داده شود. از قبل یک پلان کلی درباره طرح نهایی ویلا برای خود متصور شوید و این نکته را مدنظر قرار دهید که زمین مورد نظر جهت پیاده سازی تمامی مواردی که مدنظر شما می باشد فضا دارد یا خیر. این قطعه زمین باید در نقطه ای باشد که از لحاظ جهت وزش باد در ایام مختلف سال اوضاع نسبتا خوبی داشته باشد و همچنین شهرکی بودن یا غیر شهرکی بودن آن نیز مهم است. از قبل مشخص کنید که انتظار دارید ساختمان ویلای مورد نظر شما از لحاظ تابش آفتاب به پنجره ها چگونه باید باشد. اگر طرح خاصی جهت پیاده سازی ویلا در نظر دارید حتما قوانین شهرداری در منطقه احداث را مورد پرس و جو قرار دهید، چرا که ممکن است از طرف شهرداری برای آن منطقه قوانین خاصی وضع شده باشد. قبل از خرید زمین بهتر است از ویلا داران اطراف درباره ویلاها در مکان مورد نظر اطلاعات کسب کنید. اگر قصد کاشتن درختان خاصی در ویلای خود دارید یا قصد دارید درون ویلا استخر احداث کنید بهتر است با متخصصان در این زمینه مشورت داشته باشید.

نکات نقشه برداری و اجرای نقشه ساخت ویلا

باید توجه داشت که شهرداری های هر منطقه از کشور با تعریف یک تراکم مشخص اجازه ساخت یک بنا در یک زمین مسکونی را می دهند. این تراکم نیز با توجه به شهری و غیرشهری بودن زمین خود دارای اعداد متفاوتی است. به طور مثال اگر شهرداری برای ساخت و ساز ویلا تراکم 30% را تعیین کرده باشد، پیمانکار یا سازنده ویلا تنها می تواند در 30% زمین خریداری شده اقدام به ساختمان سازی کند و بقیه زمین باید به صورت فضای باز باقی بماند. در مرحله نقشه برداری زمین ساخت و ساز ویلا به طور دقیق ابعاد جغرافیایی زمین تعیین می گردد. در این مرحله باید دقت داشت که ورودی ساختمان ویلا باید به چه سمتی باشد که آفتابگیر باشد یا بیشتر طول روز در سایه بماند. زمانی که حدود اربعه زمین مشخص شد، مهندس طراح نقشه یا یک معمار جهت نقشه کشی لازم است. پس از نقشه کشی، مهندس ساختمان سازی شروع به انجام محاسبات می کند که به طور مثال برای ساختمان ویلای مد نظر شما اسکلت بتنی بهتر است یا فلزی و چه میلگردهایی باید به کار برد. در این مرحله حتما با مهندس نقشه کش خود هماهنگ باشید تا طراحی نمای نهایی شما با مشکلی روبرو نشود.

ساخت ویلا

مرحله یک ساخت ویلا

زمانی که نقشه ساخت ویلا آماده شد و محل مورد احداث آن نیز با توجه به موارد بیان شده در زمین مشخص گردید، اقدام به گچ ریزی می شود. البته باید توجه داشت که قبل از مرحله گچ ریزی بهتر است زمین مورد نظر جهت ساخت بنا صاف و هموار سازی شود. پس از گچ ریزی ویلا، اقدام به پی کنی می کنند و با جا سازی میلگردهای پی اقدام به بتن ریزی فونداسیون می شود. در این مرحله بسته به اینکه ساختمان ویلا بر اساس چه نوع اسکلتی بناگذاری می شود نیاز به رامکا می باشد. پس از آماده سازی پی، قالب های ستون بسته می شوند و شمع گذاری در جاهای مورد نیاز انجام می شود. دیوارها طبق نقشه با استفاده از مصالحی مانند آجر و بلوک برافراشته می شود. مرحله بعد اجرای سقف است که بر اساس طرح پیشنهادی سقف ویلا به اجرا در می آید. معمولا از تیرچه و بلوک یا تیرچه و یونولیت جهت اجرای سقف ویلا استفاده می شود و در جاهایی که نیاز به سفال گذاری است، پایه های آن نیز به صورت همزمان با سقف بسته می شود. زمانی که سازه به اتمام رسید شروع به نازک کاری می شود.

مرحله دو ساخت ویلا

پس از اتمام ساخت ساختمان ویلا، شروع به نماکاری و محوطه سازی می شود. در این مرحله مصالح مورد نیاز جهت اجرای نمای ساختمان ویلا خریداری می شود و توسط کارگران پیاده سازی می شود. معمولا مهندسان معماری ویلا همزمان با کشیدن طرح نمای بیرونی ساختمان ویلا، برای محوطه ویلا نیز طرحی را پیشنهاد داده و آماده سازی می کنند. اگر قرار است در محوطه ویلا استخری ساخته شود، گودبرداری انجام می شود و استخر اجرا می گردد. جای دقیق باغچه ها تعیین شده است و راهروهای بین باغچه ها توسط سیمان و سنگ های مخصوص احداث می شوند. اگر برای ویلای خود، آلاچیق یا محل های خاصی جهت کباب پختن مد نظر دارید در این مرحله باید به فکر احداث آنها باشید. به طور خلاصه تمامی کارهایی که با مصالح ساختمانی در داخل و خارج ویلا باید انجام شود در مرحله دوم به پایان می رسد.

مرحله سه ساخت ویلا

در این مرحله تجهیزات ظریف تر مورد نیاز جهت ساخت ویلا نصب می شوند و محوطه سازی ویلا کامل می گردد. در داخل و خارج ساختمان ویلا تمامی تجهیزات مربوط به آب و برق نصب می شوند. باغچه ها گل کاری می شوند و درختان بر اساس سلیقه صاحب ویلا کاشته می شوند. در مرحله تکمیل محوطه ویلا باید توجه داشت که توجه به عنصر شرایط آب و هوایی فراموش نشود. به طور مثال اگر می خواهید در محوطه ویلا پایه چراغ برق جهت روشنایی نصب کنید یا با استفاده از مجسمه های سنگی اقدام به زیبا سازی محیط کنید، توجه داشته باشید که مواد انتخاب شده توانایی تحمل شرایط آب و هوایی منطقه را داشته باشند. البته باید توجه داشت که این موضوع برای ساخت استخر و نوع بتن مورد استفاده برای اجرای آن بسیار حساس تر از دیگر بخش های ویلا می باشد.

چگونه یک ویلای شیک و زیبا بسازیم

یکی از حرفه های جذاب که ارتباط تنگاتنگی با ساخت ویلا دارد، دکوراسیون فضای داخلی و خارجی ویلا است. در واقع همانگونه که نمای خارجی ویلا نقش بسیار مهمی در ارزش گذاری ویلا دارد، چیدمان وسایل داخل ویلا و به کار بردن متریال های خاص، شیک و زیبا و همچنین محوطه سازی جذاب و فوق العاده اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع افرادی که در حرفه دکوراسیون خارجی ویلا کار می کنند، نقش منحصر به فردی در طراحی و اجرای محوطه ویلا می توانند داشته باشند. لذا اگر به دنبال ساخت ویلایی متفاوت و با طراحی خلاقانه هستید بهتر است در تمامی مراحل ساخت ویلا از مشورت آنان کمک بگیرید.

ساخت ویلا

چگونه دردسرهای ساخت ویلا را کاهش دهیم

برای ساخت و ساز ویلا علاوه بر اینکه می توانید خود اقدام به ساختن ویلای مورد علاقه کنید، گروه ها و شرکت هایی وجود دارند که در این زمینه به صورت تخصصی خدمات دهی می کنند. خدمات دهندگان در زمینه ساخت و ساز ویلا در تمامی مراحل اجرای ویلا از مشاوره جهت انتخاب طرح و مصالح گرفته تا نقشه کشی، اجرا، محوطه سازی و تجهیز اطلاعات خود را در اختیار نیازمندان در این زمینه قرار می دهند. لذا با کمک گرفتن از مشاوران خبره در امر ویلاسازی می توان به راحتی اقدام به ساخت هر نوع ویلا در زمانی اندک و با هزینه ای بهینه کرد. این گونه کمک ها در قالب طرح های پیمانکاری احداث ویلا به این گروه ها واگذار می گردد. متاسفانه در هر گوشه کنار کشور نمی توان به راحتی مشاوران خبره ویلاسازی را پیدا کرد. امروزه خدمات اینترنتی در زمینه ویلاسازی توسط گروه های متعددی ارائه شده است و در اختیار علاقه مندان در این زمینه قرار می گیرد.

مزایای استفاده از خدمات اینترنتی ساخت ویلا

یکی از ابتدایی ترین کمک هایی که خدمات اینترنتی ویلاسازی به علاقه مندان ساخت و ساز ویلا می کند، در اختیار قرار دادن نمای سه بعدی انواع ویلاهای ساخته شده با طرح و سبک های مختلف است. در واقع به راحتی می توانید نمونه کارهای گوناگون در مورد ساخت و احداث ویلا را مشاهده کرد و ایده منحصر به فرد خود را از دل آنها استخراج کرد. چنانچه یک چک لیست هزینه احداث ویلا آماده کرده باشید می توانید قیمت به روز مصالح مورد نیاز برای ویلاسازی را از اینترنت استخراج کنید و برآورد هزینه ها را خودتان به آسانی انجام دهید. مهمترین مزیت استفاده از خدمات اینترنتی ساخت و ساز ویلا، استفاده از مشاوران خبره جهت احداث در مناطق گوناگون کشور و سپردن تمامی مراحل ساخت به آنها است.

معرفی بهترین خدمات دهنده در زمینه ساخت ویلا

گروه ما با بهره بردن از متخصصان خبره و حرفه ای ساخت و ساز ویلا جهت ارائه مشاوره و اجرای هر مدل از ویلا و بر حسب سلیقه شما در تمامی نقاط کشور آمادگی دارد. همچنین اگر سوالی در زمینه احداث ویلا دارید، می توانید با متخصصان و مشاوران ما تماس بگیرید و از خدمات ما در این زمینه استفاده کنید.

و اما ساخت ویلا در شمال ایران

ساخت ویلا در شمال یکی از مواردی است که ایرانیان به آن اهمیت ویژه ای می دهند زیرا به طور حتم گذراندن اوقات فراغت در مناطق شمالی یکی از دوست داشتنی ترین موارد می باشد.

شمال کشور ایران یکی از خاص ترین و زیباترین مناطقی است که افراد در هنگام گذراندن اوقات فراغت به این منطقه سفر کرده و روز های تعطیل خود را معمولا در کنار دریا سپری می‌کنند.  زیرا آب و هوای بسیار مطلوب این منطقه و همچنین فضای بکر و طبیعت منحصر به فرد آن موجب این اهمیت شده است.  با این وجود به طور حتم ویلا سازی در شمال از جمله مواردی است که افراد به آن علاقه ی خاصی دارد.  داشتن ویلای مجهز در شهرهای شمالی می توانند به کیفیت سفر به این منطقه کمک کرده و از این رو به طور حتم ساخت ویلا در شمال اهمیت ویژه ای در حال حاضر پیدا کرده است؛ اما با وجود این که این منطقه جزء مناطق مرطوب ایران به حساب می آید لازم است که برای ساخت ویلا در این منطقه از افراد باتجربه کمک گرفته شود.

ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا در شمال

با وجود این که گفته شد شمال کشور ایران یکی از پر باران ترین و مرطوب ترین مناطق کشور محسوب می‌شود، به طور حتم در هنگام ساخت ویلا نیاز به توجه زیادی به متریال های استفاده شده می باشد.

در این بین توجه داشته باشید که مهمترین مراحل در اجرای ویلا سازی در شمال شامل: نقشه برداری زمین، طراحی نقشه، محاسبات نقشه طراحی شده، رنگ ریزی و اجرای نقشه، پی کنی ویلا، اجرای فونداسیون و کرسی چینی، اجرای ستون و سقف، دیوار چینی، سربندی ویلا، نصب چهار چوب و لوله کشی و سیم کشی، عایق کاری کف و دیوارها، سفید کاری دیوارها، کف سازی سالن و اتاق خواب ها، نصب درها و پنجره ها و نقاشی ویلا می شود که به طور حتم لازم است تمامی این مراحل به افراد با تجربه در این زمینه سپرده شود زیرا با این وجود خواهید توانست در کمترین زمان ممکن صاحب یک ویلای بسیار شیک و مستحکم شوید در حالی که می توانید طراحی داخلی ویلا را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

خواندن مطالب بیشتر در این لینک